• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Szia semennyire. Nem bántják.
Nem eszik, de a vitorlások tördelhetik, ha területi vita van, és megy a bunyó. Nálam anno 2 db anci leányzó nem bírt magával, és kergetőzés közben tövestül törték ki az indiai vízicsillagot, illetve 2 db sziámi algázó törte a hortenziák leveleit, szintén kergetőzés közben. Sajnos ezek a 8-12 cm-es halak már tudnak zúzni, a kisebbekkel nincs gond.
 
Sziasztok!

Milyen gyorsan növő úszónövényt ajánlotok diszkoszos (28-30 C-fok) akváriumba?

Köszi a válaszokat!
 
Sziasztok! Újra kezdem az akváriumot. Kidobtam belőle pár növényt mert borzalmas lett. Holland stílusut szeretnék csinálni! Így nézett ki a hardscape, természetesen a kövek kikerülnek belőle:
p1030978-jpg.14964.jpg
Az első sávban parvula gyep lesz. Az egymásnak támasztott kövek mögé Guadelupai tüskés hínárt terveztem. De mi legyen az egymásnak támasztott kövek helyén(guadelupai elött)? :) Sötétzöldes bokrot szeretnék a helyére. Milyen növényt javasoltok? Először a bal oldalt akarom növényesíteni a többit majd később.
 
Lélekben kezdem elengedni a Dryads-ot, és köves akván gondolkodom, ha majd anyagilag úgy állok, hogy tudok kicsit növelni a mélységén az akváriumnak (és akkor már új bútor), olyan 120x50x50 a cél kb. Már gyártás alatt lenne a bútor hozzá, de sajnos a cirko kazánunk azt mondta NEM, és eldurrant a kazántest, csere. :(

Na mindegy mielőtt elkalandozok teljesen: mivel köves scape, főleg alacsony növényekben gondolkodom, parvula miniből elég, inkább HM és HC irányba mozdulnék el gyepet illetően. Van/lehet értelme keverni ezt a két fajt, hogy ne legyen olyan homogén az előtér? Mögé a kövekhez lábához Stau, egy kis Pogo, hátulra Blyxa meg Vivipara a terv. De a gyepet illetően zavarban vagyok. :) (Meg a kövek fajtáját sem álmodtam még meg, csak olyan jöhet számításba ami semmit sem emel a KH-n. Taiwanok mennek bele majd, lehet hal sem lesz.)
 
Ajánljatok STEM növényt ami a következő feltételeknek megfelel:

- low light (0,5 W/l T5, ~30 lm/l)
- nincs táptalaj/agyagtalaj, sima kavics aljzat
- tápozás van + carbo + CO2 a légpumpából
- gyors növés, jó tápanyagpusztító

(Adalék: az akva egy anubias-erdő, amiben most Elodea densa és Ceratophyllum demersum tölti be a tápanyagtakaríó szerepet, az átokhínárt viszont lecserélném valami másra....)

Köszi!
 
Ajánljatok STEM növényt ami a következő feltételeknek megfelel:

- low light (0,5 W/l T5, ~30 lm/l)
- nincs táptalaj/agyagtalaj, sima kavics aljzat
- tápozás van + carbo + CO2 a légpumpából
- gyors növés, jó tápanyagpusztító

(Adalék: az akva egy anubias-erdő, amiben most Elodea densa és Ceratophyllum demersum tölti be a tápanyagtakaríó szerepet, az átokhínárt viszont lecserélném valami másra....)

Köszi!

Egeria densa, bacopa augustofolia, rotala rotundifolia, valisneria.
 
Ajánljatok STEM növényt ami a következő feltételeknek megfelel:

- low light (0,5 W/l T5, ~30 lm/l)
- nincs táptalaj/agyagtalaj, sima kavics aljzat
- tápozás van + carbo + CO2 a légpumpából
- gyors növés, jó tápanyagpusztító

(Adalék: az akva egy anubias-erdő, amiben most Elodea densa és Ceratophyllum demersum tölti be a tápanyagtakaríó szerepet, az átokhínárt viszont lecserélném valami másra....)

Köszi!
limnophila sessiliflora
 
hygrophila difformis

Erről mi a véleményed? Nagyon régen volt már, és nem emlékszem, hogy mennyire volt gyökérzete. Levélről vagy gyökérről táplálkozik?
Tartottam ezt a növényt is évekig, nagyon szívós fajta. Van gyökere, de egyértelműen vízből táplálkozik, mert a letört levelek, szárdarabok is "kihajtottak" itt-ott, ha nem vettem észre, és elakadtak. A növekedése viszont nem volt annyira gyors és látványos, mint a sessiflorának, bár alapvetően az egész növény nagyobb, robusztusabb, lehet csak csalóka a szemnek. A sessiflora egyébként nagyon lágy, hajlik, a difformis könnyebben törik, kevésbé hajlik, ez nem tudom mennyire szempont Nálad, de takarításnál, karbantartásnál össze lehet törni szegényt, ha rossz helyen van. Egyébként gyönyörű, nagyon szerettem:
26956861212_9b60e44f54_c.jpg
 
Tartottam ezt a növényt is évekig, nagyon szívós fajta. Van gyökere, de egyértelműen vízből táplálkozik, mert a letört levelek, szárdarabok is "kihajtottak" itt-ott, ha nem vettem észre, és elakadtak. A növekedése viszont nem volt annyira gyors és látványos, mint a sessiflorának, bár alapvetően az egész növény nagyobb, robusztusabb, lehet csak csalóka a szemnek. A sessiflora egyébként nagyon lágy, hajlik, a difformis könnyebben törik, kevésbé hajlik, ez nem tudom mennyire szempont Nálad, de takarításnál, karbantartásnál össze lehet törni szegényt, ha rossz helyen van. Egyébként gyönyörű, nagyon szerettem:

Srácok, az a növény, aminek van gyökere, jó eséllyel fel tudja venni a tápanyagokat talajból is. Remélem nem sokkolok senkit, de gyökeret nem azért növesztik a növények, hogy adott helyen maradjanak... sőt, szerintem ha tehetnék, sok esetben költöznének is :) Persze az is igaz, hogy vízből is fel tudják venni a tápokat, különben high tech EI nem működne.

Van olyan tápanyag, amit jobban szeretnek leveleken stb keresztül felvenni, például Kálium. De a legtöbb növénynek kedvez, ha megfelelő talajban van. Ezért is volt kihívás régen kavicságyas low tech akváriumban kicsit is érzékenyebb növényeket tartani.

Hygrophila Difformis low tech NPT akváriumban jól tartható, folyékony tápozás nélkül.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Vettem egy 5 literes akváriumot azzal a céllal, hogy egy kis növényes valamit alkotok belőle, csak ilyen dísz szerűséget. Tudnátok ehhez növényeket ajánlani?
 
Erdeklodom, talajon terulo novenyek irant. CO2 beoldas nelkuli akiba szeretnek valami talajon terulo novenyt, de nincs hozza szakertelmem, mit ajanlanatok? Nem mohara gondolok, de valami kis zold sarkot szeretnek a talajon.
 
Erdeklodom, talajon terulo novenyek irant. CO2 beoldas nelkuli akiba szeretnek valami talajon terulo novenyt, de nincs hozza szakertelmem, mit ajanlanatok? Nem mohara gondolok, de valami kis zold sarkot szeretnek a talajon.

Hány literes az aki és milyen megvilágítást használsz?
 
Back
Oldal tetejére