• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen növényt válasszak...?

Rotala sp. Green, vagy Proserpinaca Palustris?
Egyik sem hatalmas sprinter, főleg CO2 nélkül, de tapasztalatom szerint jól tarthatóak. :)
Köszi, vegül, Cryptocoryne, egy kis maradek Bacopa (majd nyirom...), Anubias, egy kis moha került bele. Ja, van meg benne egy Bolbitis is, egesz pici meg, hadd nöjön...:)
Talan meg a nagybol teszek at pinnatifidat is, olyan szep, amikor meg csak friss rövid hajtaskent van benne, aztan persze megnö jocskan.
 
Kérdés: melyik a leginkább árnyéktűrő mohafaj? Ami nem nő elmebeteg módon? És nem kívánja a napi tápozású akvát? :D
 
Kérdés: melyik a leginkább árnyéktűrő mohafaj? Ami nem nő elmebeteg módon? És nem kívánja a napi tápozású akvát? :D
Nem pont a kérdésedre válaszolok, de valamit talán sejtet a dolog:
CO2-s akvából kiszedett mohákat tettem nemrég átmenetileg befőttesüvegbe. Sajnos picit tovább tartózkodtak ott, mint terveztem. Erkélyen, nem direkt napon.
A négy mohaféléből kettőt látszólag nem viselt meg a dolog: jávai, weeping
A másik kettő bebüdösödött picit és hát elég szarul néznek ki: fissidens, christmas

A lomariopsis lineata nem esett a "teszt" áldozatául, de ő nálam eddig mindig mindent kibírt...
 
Flame mohát nem teszteltél?
Igazából az ami a leginkább tetszene nagyon low-tech vonalon. Már ha bírja a "mostoha" körülményeket.
 
Flame mohát nem teszteltél?
Igazából az ami a leginkább tetszene nagyon low-tech vonalon. Már ha bírja a "mostoha" körülményeket.
Nekem csak barnult profito mellett.Mic-Mac mellett szépen kizöldült.Fény nem lett változtatva.
 
Sziasztok!
Olyan ügyben kérném a tisztelt publikum segítségét, hogy az alábbi akváriumba, a főkövek mögül tudnék elképzelni egy szép narancssárgás növényt, talán valami vékony levelűt.
img_20160913_115906-jpg.17240.jpg


Csapvízes, 40literes(45x30x30), Green Aqua Micro Macro, CO2 van, fényben sem igazán szenved hiányt (sőt).
Amiket saját kútfőből találgattam magamnak az a Ludwigia arcuata, a Didiplis Diandra, és a Myriophyllum Tuberculatum, de nyitott vagyok bármire, jó lenne tapasztalat megosztás is az adott növényekről. Nem lesz-e túl nagy, stb.

Előre is köszi minden segítséget, tippet, ellenérvet, stb. :)
 
Sziasztok!
Olyan ügyben kérném a tisztelt publikum segítségét, hogy az alábbi akváriumba, a főkövek mögül tudnék elképzelni egy szép narancssárgás növényt, talán valami vékony levelűt.
View attachment 17318


Csapvízes, 40literes(45x30x30), Green Aqua Micro Macro, CO2 van, fényben sem igazán szenved hiányt (sőt).
Amiket saját kútfőből találgattam magamnak az a Ludwigia arcuata, a Didiplis Diandra, és a Myriophyllum Tuberculatum, de nyitott vagyok bármire, jó lenne tapasztalat megosztás is az adott növényekről. Nem lesz-e túl nagy, stb.

Előre is köszi minden segítséget, tippet, ellenérvet, stb. :)

rotala wallichii szerintem jol nezne ki foko mogott raadasul nalam igen gyorsan regeneralodik a nyesesek utan.
 
Nálam a rotala rotundifolia közepes fénynél sárgult, a felszínhez közeledve pedig vörösödött. Esetleg ez is alternatíva lehet.;)

Szerk: Jah, ez elég gyorsan nő, te pedig lassabban növőt kerestél... bocs
 
Nálam a rotala rotundifolia közepes fénynél sárgult, a felszínhez közeledve pedig vörösödött. Esetleg ez is alternatíva lehet.;)

Szerk: Jah, ez elég gyorsan nő, te pedig lassabban növőt kerestél... bocs
Inkább a méretre gondolt a költő itt. De a wallichii egyelőre a vékony leveleivel befutó nálam. :)
 
Köszönöm a segítséget.(y)
A képen látható előtéri növény,valamiért tönkre ment,a bal oldalon lévő hátsó növény pedig kikerül az akiból,másik lesz helyette.( Hygrophila corymbosa).
Gondolom gyepet nem nagyon lehet mandoban létrehozni?o_O
View attachment 16078
Szia @Farkas 26
Bár régebbi a kérdésed azért lehet még jól jön a válasz. Lehet gyep manadoban. Ültetni nehezebb és ha nagyon bubizik fel tud szakadni pl: monte carlo de ettől függetlenül lehet. Hc , parvula, és nekem van pl stau.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok! A jobb szélső kő kikerül. Szerintetek milyen növény passzolna a helyére? :) (jelenleg az egymásnak támasztott kövek mögött vivipara van, elöl parvula, a középső sziklák mögött tenellus és blyxa de sajnos nem tudok képet csinálni.) Ti mit tudnátok a jobb szélső szikla helyére képzeleni? :)
downloadfile.jpg
 
Szisztok, reszemrol kifogytam az otletekbol a loyutal kapcsolatban. Ugy tunik ez lesz a vegleges forma. Segitseget szeretnek kerni novenyesites ugyben. A sajat elkepzelesem szerint a "mederbe" HC-t raknek ezen a kepen meg ugyan nincs rajt de betettem egy nagyobb kovet elore kozepre arra ricciat kepzeltem. A bal oldalra a dekor ele es kore parvula minit. De sajnos itt meg is torpantam a novenyek kivalasztasaban. Nagyon nagy segitseg lenne szamomra valamifele utmutatas mit hova ultesek. Elore is koszonom.
Errol lenne szo:
dc9b0c8fab1ccdc9fd452cead9e2e334.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sziasztok. Szeretnék kérni egy kis segítséget előtéri növényhez, ami nem nő magasra, mind valami gyep kellene. Viszont a lakás meleg kb 25C télen nyáron meg több illetve a a víz keménysége is sok, persze azon vagyok hogy csökkentsem.
 
Hello mindenki.

Segítséget szeretnék kérni növény választásba.
Van egy 100l-es akváriumom (47cm magas) amit egy 20W-os cool wite 6000K-es fénycsővel világítok
13óra hosszat.
A fényerőt nem szeretném növelni.
Viszont néhány aránylag gyorsan növő háttér növényt szeretnék ültetni.
Kérek mindenkit akinek van ötlete, hogy milyen növényt válasszak az írjon.

Nincs co2, (nem is szeretnék) . Táp oldatot sem használok. csak amit a halak "termelnek". :) (15guppi, xifó)

(Tudom, hogy körülnézhetnék a neten is, de azzal az a gond, hogy ahány oldalon jártam ott ugyan azon növényre más más igényt írnak. Így most nem tudom eldönteni, hogy akkor tulajdonképpen mit is válasszak.)

Köszönettel: Béla
 
Back
Oldal tetejére