• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen magasan van a lámpád ?

Ha visszateszem 20cm re vagy az alá és csökkentem a világítás időtartamát, azzal nem oldok meg semmit igaz?
Mert ugye, a fény ereje ugyan annyi, ámbár kevesebb ideig érné az erős fény..
Elég tanácstalan vagyok!:D
 
Nincs erről konkrét növénybiológiai tanulmány? Ki kéne túrni az interwebzből, vagy meg kellene kérdezni egy szakembert. Nincs valakinek tudósa otthon???
 
Én a 60x40x40-es akváriumoomat egy ATI 4x24W világítom 20cm magasról napi 9órában. A por algán és itt ott egy kis ecset , de ezen kívül semmi.
Valószínűleg nálad más a baj forrása nem a világítás magassága, én az alacsony foszfát szintre merek tippelni. Ha tudsz mérj rá :)
 
PO4 szint: 1mg/L
Az szinte jó is tudomásom szerint. De, ha sok akkor nem is tudok neki mit csinálni, mert a Macro ból adagolva a Nitrán szint meg jó.
Tehát azt csökkenteni meg nem tudom. De mint írtam visszább, hogy észre lehet venni valamennyire, hogy picivel fentebb került a lámpa. ( Alga ügyileg jobb, viszont fotoszintézisileg rosszabb. )

De azért érdekes ez, mert nagyon változnak a dolgok aki és aki közt..
Legalábbis így szűrtem le, a hozzászólásokból amik itt vannak a topikban.

Hiába azonos mértű aki sok változó van..
Te indítottad a témát, egy ledes lámpával, ugyan ekkora akival és írtad, hogy ~27cm alatt nem nagyon tudod beállítani a lámpát, hogy ne algásodj.

Most itt van az ATI lápád ami elméletileg erősebb ezt meg tudod használni 20cm magasban ugyan akkora akiban. Nekem ez magas.
 
Utoljára módosított:
27cm-nél bubizott a cuba , de közel se úgy mint tegyük fel 20cm-nél. Ott elég sok probléma volt ami miatt szívtam és az erős világítás még rá is tett. Miután megoldottam a gondokat úgyanúgy 20cm világítottam a leddel is. Meg azért tegyük hozzá ,hogy jóval nagyobb szűrőm van azóta és más co2 beoldás. Ez azért elég sokat dob a dolgon :)

A PO4 szint jónak tűnik , de megpróbálhatod fentebb vinni. Persze nem ész nélkül , de szerintem 1,6-os szintet megpróbálhatsz hátha segít a dolgon. Ezt értelem szerűen PO4 porral tudod megoldani.
 
27cm-nél bubizott a cuba , de közel se úgy mint tegyük fel 20cm-nél. Ott elég sok probléma volt ami miatt szívtam és az erős világítás még rá is tett. Miután megoldottam a gondokat úgyanúgy 20cm világítottam a leddel is. Meg azért tegyük hozzá ,hogy jóval nagyobb szűrőm van azóta és más co2 beoldás. Ez azért elég sokat dob a dolgon :)

A PO4 szint jónak tűnik , de megpróbálhatod fentebb vinni. Persze nem ész nélkül , de szerintem 1,6-os szintet megpróbálhatsz hátha segít a dolgon. Ezt értelem szerűen PO4 porral tudod megoldani.
Porom az nincs, viszont van folyadék állagban. Az nem jó? Easy Life Fosfo. Így emlékezetből a dobozon ráirt adag mehetne is.
200l/5ml ami azt hiszem 0.5mg/l emel a szinten. De majd délután rá ellenőrzök. Tehát most 1mg/l van azzal az adagolassal meg menne 1.5mg/l. Vagy nem tudok valamit jól?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Porom az nincs, viszont van folyadék állagban. Az nem jó? East L. Fős fő. Így emlékezetből a dobozon ráirt adag mehetne is.
200l/5ml ami azt hiszem 0.5mg/l emel a szinten. De majd délután rá ellenőrzök. Tehát most 1mg/l van azzal az adagolassal meg menne 1.5mg/l. Vagy nem tudok valamit jól?


Egy probat meger mindenfelekeppen!
 
Egy kis OFF!
Most jutottam gépközelbe..
Most látom miket írtam reggel telóról... Szakadok!:D

East= Easy Life
Fős fő= Fosfo

De rosszúl írtam az adagolást.. Ferro adatokat közöltem, de még azt is rosszul!:DD
Nos a dobozon azt írja, hogy 500L hez 10ml Fosfo emel csak mindössze 0,1ppm et.:OO Le sem merem akkor írni, hogy mennyit is kellene adagolnom...:D Normál adag sokszorosát, hogy elérjem pl a 1.6mg/l t.
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, az nagyon nagy baj, ha az akvárium világítás közvetlen az akváriumon van és nem felette x cm-rel?
Egyszerűen nem tudom felfogatni sehova, mert az akvárium felett 10 cm-rel van egy polc.:cry:

Az akim 100 literes és quad t5 4x24w megy felette!
 
Utoljára módosított:
sziasztok, új tető csináltatok, amiben LED világítás lesz (kb. 8000-10000 lumen, az aki 160l 100x40x40, csak carbo van egyelőre). Ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, úgy gondolom közel lenne ha 10cmre lenne a led a víztől. Nagyon magas tetőt sem szeretnék, vegyek vissza a ledek teljesítményéből, vagy a mennyiségéből, úgy mehet 10-15 centire? Hővel talán nem kell számolni úgy, mint a csöveknél. Milyen minimális magasságot javasoltok? Most majdnem 15 cm-en van 81w t5, zöld pontalgám van, és ecset is, de inkább csak az anubiason és az üvegen.
 
sziasztok, új tető csináltatok, amiben LED világítás lesz (kb. 8000-10000 lumen, az aki 160l 100x40x40, csak carbo van egyelőre). Ahogy olvasgattam a hozzászólásokat, úgy gondolom közel lenne ha 10cmre lenne a led a víztől. Nagyon magas tetőt sem szeretnék, vegyek vissza a ledek teljesítményéből, vagy a mennyiségéből, úgy mehet 10-15 centire? Hővel talán nem kell számolni úgy, mint a csöveknél. Milyen minimális magasságot javasoltok? Most majdnem 15 cm-en van 81w t5, zöld pontalgám van, és ecset is, de inkább csak az anubiason és az üvegen.

Nekem 180l fölött van kb 12000lm ledes fény, 80%-on megy a lámpa, és 25cm-re van a vízfelszíntől, igaz nálam függesztve van. Pontalga minimális, poralgával küzdöttem korábban T5-nél, most az egyáltalán nincs. Ha meg tudod oldani a felfüggesztést, szerintem kezdj olyan 25cm-rel, és csökkentsd 5cm-ként, ha úgy látod, hogy szükséges.
 
Back
Oldal tetejére