• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Sziasztok.

Endler guppi-nak tényleg kell a 15 nk-s vízkeménység?
A többi elevenszülőhöz 10 nk-t írnak...
Az endlerek kifejezetten szeretik a keményebb vizet. De a legtöbb elevenszülő (molly, platti, xifo) is teljesen jól elvan 10-20 nk-s vízben.
 
Az endlerek kifejezetten szeretik a keményebb vizet. De a legtöbb elevenszülő (molly, platti, xifo) is teljesen jól elvan 10-20 nk-s vízben.
Köszönöm!

A gondom az, hogy nagyon kemény és szikes a vizem (20Gh/24Kh).
Növények miatt a szikességet meg akarom szüntetni, ezért 0-ás RO vizet sóznék majd vissza.
A kinézett halak közül (endler, platti, razbóra) az endlerhez írják a 15-t, a többinek 8-10 is megfelel.

MI bajuk lesz (lesz-e) az endlereknek, ha pl. 8 nk-s vízben tartom őket?
 
Köszönöm!

A gondom az, hogy nagyon kemény és szikes a vizem (20Gh/24Kh).
Növények miatt a szikességet meg akarom szüntetni, ezért 0-ás RO vizet sóznék majd vissza.
A kinézett halak közül (endler, platti, razbóra) az endlerhez írják a 15-t, a többinek 8-10 is megfelel.

MI bajuk lesz (lesz-e) az endlereknek, ha pl. 8 nk-s vízben tartom őket?
7-8 NK értékre visszasózott RO vízben tartottam többet hónapokig, szerintem nem lesz semmi bajuk. A pH ne legyen 6-nál kevesebb és lassan szoktasd át őket a folyékony kő vizedből. Nagyon. Lassan.
 
Köszönöm!

A gondom az, hogy nagyon kemény és szikes a vizem (20Gh/24Kh).
Növények miatt a szikességet meg akarom szüntetni, ezért 0-ás RO vizet sóznék majd vissza.
A kinézett halak közül (endler, platti, razbóra) az endlerhez írják a 15-t, a többinek 8-10 is megfelel.

MI bajuk lesz (lesz-e) az endlereknek, ha pl. 8 nk-s vízben tartom őket?
Szerintem nem lesz semmi baja, csak ne egyből öntsd át a 24 nk-s vízből a 8-asba :)

 
7-8 NK értékre visszasózott RO vízben tartottam többet hónapokig, szerintem nem lesz semmi bajuk. A pH ne legyen 6-nál kevesebb és lassan szoktasd át őket a folyékony kő vizedből. Nagyon. Lassan.
Kösz!
Még csak tervezési fázisban vagyok, úgyhogy üres a tank:)
 
Kösz!
Még csak tervezési fázisban vagyok, úgyhogy üres a tank:)
Tervezd be azt is, hogy amikor szoktatod át őket, bármekkora űrtartalmú is a tartály amiben szoktatod át őket az új vízbe, naponta maximum 15 térfogat százaléknyi víz cserélődjön. Ha gyorsabban csinálod az is simán előfordulhat, hogy szemmel látható kémiai égéseket okozol a vízkeménység, ezáltal a pH csökkentéssel. Mondjuk ha nem CO2-vel dúsított az a 8 NK-s víz és minimum 4 a KH is, akkor ez kevésbé lesz probléma, de a pH szinttel nagyon óvatosan kell bánni. Eddig akárhány halam volt, mindegyiket a pH fluktuáció szenderítette jobb létre (a csapvizes Endler akváriumom kivételével, ott stabil vízparaméterek mellett maximum természetes halált halnak).
 
Sziasztok!
Lenne egy puszta elméleti kérdésem. (mivel a halakhoz még nem értek) Egy 30-40 literes, fotonágyúval világított, alaposan elgázosított, nagyon minimáldizájnos iwagumi stílusu akváriumba lehetne halat rakni? Létezik olyan apró halacska ami bírná a kiképzést?Az erős fényre, és a búvóhelyek hiányára gondolok főként.
 
Baromi lusta vagyok visszaolvasni, ezért megértést és segítséget kérek a jószándékú fórumtársaimtól. 33x33x38-as üvegbe betta mellé milyen halat tennétek? Gyöngy dániót most nem szeretnék, se boraras brigittaet.
 
Baromi lusta vagyok visszaolvasni, ezért megértést és segítséget kérek a jószándékú fórumtársaimtól. 33x33x38-as üvegbe betta mellé milyen halat tennétek? Gyöngy dániót most nem szeretnék, se boraras brigittaet.
Szia! A razbórák, tetrák közt lehet válogatni,de ekkora akváriumba betta és saját nyugalmad érdekében leginkább semmilyet.Én szép csigákat raknék mellé.
 
Baromi lusta vagyok visszaolvasni, ezért megértést és segítséget kérek a jószándékú fórumtársaimtól. 33x33x38-as üvegbe betta mellé milyen halat tennétek? Gyöngy dániót most nem szeretnék, se boraras brigittaet.
Ugyan nem Betta,de...

Át akartam tenni az Endler guppikat egy másik akváriumba, ahol lazacok voltak. A lazacok közül pár darab rámozdult az Endlerekre. Inkább kiszedtem a guppikat a nyugalmuk érdekében, továbbra is saját akváriumuk lesz. Nem gondoltam volna hogy ez lesz.
 
Sziasztok!

A 72 literesbe keresnék még vmi halacskát...
Amandalazac van benne tizenpár darab, meg kettő törpe gömbhal, és sok garnéla....
Három db törpe cory is van.
Van valami, ami látványos, nyugodt, és nem falja fel a garnikat?
Valami párocskára gondoltam...
Guppitól tartok, hogy a törpe gömbik megcincálják őket.
Van vmi ötletetek?
 
Sziasztok!

A 72 literesbe keresnék még vmi halacskát...
Amandalazac van benne tizenpár darab, meg kettő törpe gömbhal, és sok garnéla....
Három db törpe cory is van.
Van valami, ami látványos, nyugodt, és nem falja fel a garnikat?
Valami párocskára gondoltam...
Guppitól tartok, hogy a törpe gömbik megcincálják őket.
Van vmi ötletetek?
Erre a kérdésemre jó sok választ kaptam...sebaj, közben bontásra került ..😃
Viszont...a család óhaja...színes, szép elevenszülők...
Van tapasztalatotok guppival, plattikkal, megeszik a garnikat?
Van most vagy 100 db az akvában...de nem akarom tizedelni őket...
 
Erre a kérdésemre jó sok választ kaptam...sebaj, közben bontásra került ..😃
Viszont...a család óhaja...színes, szép elevenszülők...
Van tapasztalatotok guppival, plattikkal, megeszik a garnikat?
Van most vagy 100 db az akvában...de nem akarom tizedelni őket...
nálam esélyes hogy a guppik tizedelik az állományt. Ha nem is a kifejletteket, de a kisgarnélák látványosan elmaradnak ha bent vannak a guppik (főleg a lányguppik, a fiúk kevésbé vérmesek - vagy kevésbé éhenkórászok).
 
Back
Oldal tetejére