• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

A zöldsávos törperasborát ajánlanám. Pici, mutatós, békés és szívós kis hal.
A másik a kolibrihal, ami nagyon kis helyes. Sárga változata kifejezetten jól mutat.
Egyik sem bántja a garnélákat.
Zöldsávos nem szereti a kemény csapvizet.
 
Na erre nem gondoltam. Nálam csapvízben voltak éveken át. A víz keménységét sose mértem.
5-10 NK° keménységet szereti elvileg.
 
Olvasgattam a fórumon, de elég limitált infó van a számomra szimpatikus halakról
60P, növényes, 20 amano és 5 Oto, egy pár törpe gurámi lesz (később talán valami egyszerű, színes garnéla)
A lényeg, hogy párommal a galaxy razbórát néztük, de a ruby tetra is nagyon tetszik.
Kb 10-12 fős csapatban gondolkodom
Akinek van hasonló méretben tapasztalata ezzel a két fajjal, írna pár gondolatot? Mennyire mozognak együtt? Mennyire félénkek? Mennyire problémás a tartásuk? (mennyire kényesek)
Bármi más, eszembe nem jutó kérdés :)
Melyiket javasolnátok inkább?
 
Galaxykat tartok ekkoraban. Nem rajolnak, inkább csak nyüzsögnek. Félelmük attól függ,hogy milyen sűrűn ültetett az aki. Szeretik a dzsungelt.
 
Bocsi ha már volt esetleg ilyen kérdés de nem találtam hirtelen. 20literes kockába érdemes valami nano halban gondolkozni vagy inkább ne? Ha igen mit ajánlotok?
 
Bocsi ha már volt esetleg ilyen kérdés de nem találtam hirtelen. 20literes kockába érdemes valami nano halban gondolkozni vagy inkább ne? Ha igen mit ajánlotok?
meg fogod kapni, hogy az EU-ban nem lehet ekkora akváriumban gerincest tartani....
Én viszont ajánlom az elegáns törpefogaspontyocskát ;)
Vagy egy bettát (@star67 ajánlásával, további információk a tartásával kapcsolatban @Meskó -t keresheted) :DDDDD
 
meg fogod kapni, hogy az EU-ban nem lehet ekkora akváriumban gerincest tartani....
Én viszont ajánlom az elegáns törpefogaspontyocskát
Vagy egy bettát (@star67 ajánlásával, további információk a tartásával kapcsolatban @Meskó -t keresheted) DDDD
Igen igen hallottam erről azért kérdeztem meg azért itt hogy hátha nem csak egy fölös szabályozás. Köszi az ajánlást, bettát egyelőre nem szeretnék de a törpe fogasponty érdekes lehet
 
Sziasztok! Élénk narancs színű nano, vagy kisebb méretű halat szeretnék 60 literes csapvizes akváriumba, ami nem bántja a neocaridina garnélákat, még a kicsiket sem.
Platti, xikó, ha jól tudom, az utóbbi miatt kiesik. Van esetleg jobb ötletetek?
 
Sziasztok! Élénk narancs színű nano, vagy kisebb méretű halat szeretnék 60 literes csapvizes akváriumba, ami nem bántja a neocaridina garnélákat, még a kicsiket sem.
Platti, xikó, ha jól tudom, az utóbbi miatt kiesik. Van esetleg jobb ötletetek?
Amanda lazac-tartottam őket yellow fire garnélákkal és volt garnéla szaporulat bőven. A Hengeli razbórák sem bántották a garnikat.

A Kubotai razbórák is kicsike halak, de róluk nincs személyes tapasztalatom. Ők zöld színűek.
Most Endler guppik vannak nálam a garnélásban, azok egész nap nyüzsögnek-ha őket választod, akkor csak fiúkat, elevenszülők.
Ezek persze már nem narancs színűek.
 
Sziasztok! Élénk narancs színű nano, vagy kisebb méretű halat szeretnék 60 literes csapvizes akváriumba, ami nem bántja a neocaridina garnélákat, még a kicsiket sem.
Platti, xikó, ha jól tudom, az utóbbi miatt kiesik. Van esetleg jobb ötletetek?
A bébi garnikat sok hal csemegézi ám...
De ha van elég helyük a garniknak elbújni..., mit szólsz esetleg Endler guppi hímekhez?
Vagy amanda lazac?
Szerintem kis méretű, élénk narancs színűből nem nagy a választék.
 
Sziasztok! Élénk narancs színű nano, vagy kisebb méretű halat szeretnék 60 literes csapvizes akváriumba, ami nem bántja a neocaridina garnélákat, még a kicsiket sem.
Platti, xikó, ha jól tudom, az utóbbi miatt kiesik. Van esetleg jobb ötletetek?
Ahogy már írták, az Amanda lazac adja magát leginkább. Esetleg még a lángvörös pontylazac, bár ő méretileg már határeset.
 
A halak amiket írtok inkább lágyabb vízbe valók, a csapvizem 15-17-es.
Kivétel a lángvörös pontylazac, de az pedig nem elég élénk:(
Ha nem találok a paramétereknek megfelelő élénk színű halat, akkor endler guppi vagy szivárványos guppi a következő a sorban. Viszont ezek jól érzik magukat, ha csak hímet tartok?
 
A halak amiket írtok inkább lágyabb vízbe valók, a csapvizem 15-17-es.
Kivétel a lángvörös pontylazac, de az pedig nem elég élénk:(
Ha nem találok a paramétereknek megfelelő élénk színű halat, akkor endler guppi vagy szivárványos guppi a következő a sorban. Viszont ezek jól érzik magukat, ha csak hímet tartok?
Alapvetően tényleg, de elég jól beakvarizált faj mindegyik, jó eséllyel nem vadon fogott példányok szerezhetők be, így nem lesz gondjuk kvázi csapvízben sem. Nálam is hasonló keménységben vannak, nincs semmi bajuk 🙂
 
Alapvetően tényleg, de elég jól beakvarizált faj mindegyik, jó eséllyel nem vadon fogott példányok szerezhetők be, így nem lesz gondjuk kvázi csapvízben sem. Nálam is hasonló keménységben vannak, nincs semmi bajuk 🙂
És melyiknek semmi baja, az amanda lazacnak?
 
Back
Oldal tetejére