• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Tudom, hogy lezárt téma, inkább az utókornak, vagy a most keresgélőknek írom. ( van egy 50 fős Espei csapatom )
A rajban úszást addig csinálják amíg nem érzik magukat teljesen biztonságban. Első 2-3 nap. Illetve akkor, ha bármi stressz éri őket. Nagy zaj, rezgés árnyék stb.
Kvázi ez a védekező mechanizmusuk a bajok ellen. Míg a többi hal elbújik a növények közé. Ha minden OK, akkor szétszélednek, keresgélnek csipegetnek, de még véletlenül sem úsznak csapatban. Gyönyörű kis halacskák!!!
Tehát akinél folyamatosan rajban úsznak, ott valami nem stimmel, állandó a stressz.
Nagyon ajánlom őket, pont az előbbiek miatt. Soha nem bújnak el, max tartanak egy kis csoportos bemutatót. Garnélákat egyáltalán nem vadásszák ( legalábbis nálam a Neocaridina csapat szépen szaporodik mellettük, még sosem láttam garnéla inzultálást. Amíg volt 3 black molly addig meg garnélát, mert azok zaklatták őket és elbújtak )
Ezt csak megerösiteni tudom...nalam soha nem usztak rajban, akkor jol erezhettek magukat.
Ahogy mondod, egyesevel, vagy kettesevel, szetvalva kis csapatokban uszkaltak, csipegettek, keresgeltek. Neha hirtelen rajba mozdultak, de csak par masodpercre.
 
Tudom, hogy lezárt téma, inkább az utókornak, vagy a most keresgélőknek írom. ( van egy 50 fős Espei csapatom )
A rajban úszást addig csinálják amíg nem érzik magukat teljesen biztonságban. Első 2-3 nap. Illetve akkor, ha bármi stressz éri őket. Nagy zaj, rezgés árnyék stb.
Kvázi ez a védekező mechanizmusuk a bajok ellen. Míg a többi hal elbújik a növények közé. Ha minden OK, akkor szétszélednek, keresgélnek csipegetnek, de még véletlenül sem úsznak csapatban. Gyönyörű kis halacskák!!!
Tehát akinél folyamatosan rajban úsznak, ott valami nem stimmel, állandó a stressz.
Nagyon ajánlom őket, pont az előbbiek miatt. Soha nem bújnak el, max tartanak egy kis csoportos bemutatót. Garnélákat egyáltalán nem vadásszák ( legalábbis nálam a Neocaridina csapat szépen szaporodik mellettük, még sosem láttam garnéla inzultálást. Amíg volt 3 black molly addig meg garnélát, mert azok zaklatták őket és elbújtak )

Ugyanemiatt viszont versenyakvába annyira nem jók, nem lehet őket irányba állítani, legalábbis az én 40-es csapatom nem akart fotogén lenni. :)
 
Sziasztok!

A törpe pettyes kalászhal mutatós egy 96 literes akváriumban szerintetek? 10darabot tennék bele a 10db galaxy razbóra mellé.

Köszönöm
 
én legalább kétszer ennyit raknék bele ;)

Voltam ma egy boltban. Hát őszintén szólva nem nagyon tetszettek. Semmi színű nincsen igazából. A hímek elvileg kicsit színesebbek de nem nagyon láttam rajtuk.A kérdés igazából hogy milyen olyan halat tudnék rakni a Galaxyk mellé amik nem nagyok,színben kicsit eltérnek és mutatósak.
 
Voltam ma egy boltban. Hát őszintén szólva nem nagyon tetszettek. Semmi színű nincsen igazából. A hímek elvileg kicsit színesebbek de nem nagyon láttam rajtuk.A kérdés igazából hogy milyen olyan halat tudnék rakni a Galaxyk mellé amik nem nagyok,színben kicsit eltérnek és mutatósak.

Azt vedd bele a képletbe, hogy bolti akváriumokban semmilyen halnak sincs igazán kicsattanó színe, hiszen kb mindegyik ugyanolyan ellátásban részesül. A szép színeket otthon kell előhozni. :)
 
Voltam ma egy boltban. Hát őszintén szólva nem nagyon tetszettek. Semmi színű nincsen igazából. A hímek elvileg kicsit színesebbek de nem nagyon láttam rajtuk.A kérdés igazából hogy milyen olyan halat tudnék rakni a Galaxyk mellé amik nem nagyok,színben kicsit eltérnek és mutatósak.
sajátok:
39225050650_688ecb188b_c.jpgP1400886 by Zsolt, on Flickr
40325429934_e578614bcb_c.jpgP1400927 by Zsolt, on Flickr
41033941561_fc5b39d2cd_c.jpgP1400502 by Zsolt, on Flickr
39225054990_a5f5007df8_c.jpgP1400805 by Zsolt, on Flickr
ha kicsit élénkebb színben gondolkozol de hasonló halat szeretnél, akkor paskai (luminatus):
39670859080_5d59229074_c.jpgP1410632 by Zsolt, on Flickr
27607707878_8c7dc3cab7_c.jpgP1410603 by Zsolt, on Flickr
esetleg bohóccsuka:
39225054420_46b50bd39d_c.jpgP1400813 by Zsolt, on Flickr
39075839400_0665cf334f_c.jpgP1390717 by Zsolt, on Flickr
40140693525_361c54ab7e_c.jpgP1400400 by Zsolt, on Flickr
41033939331_65d69340fc_c.jpgP1400555 by Zsolt, on Flickr
 
sajátok:
View attachment 75713P1400886 by Zsolt, on Flickr
View attachment 75714P1400927 by Zsolt, on Flickr
View attachment 75715P1400502 by Zsolt, on Flickr
View attachment 75716P1400805 by Zsolt, on Flickr
ha kicsit élénkebb színben gondolkozol de hasonló halat szeretnél, akkor paskai (luminatus):
View attachment 75717P1410632 by Zsolt, on Flickr
View attachment 75718P1410603 by Zsolt, on Flickr
esetleg bohóccsuka:
View attachment 75719P1400813 by Zsolt, on Flickr
View attachment 75720P1390717 by Zsolt, on Flickr
View attachment 75721P1400400 by Zsolt, on Flickr
View attachment 75722P1400555 by Zsolt, on Flickr

Köszönöm szépen :) jól látom, hogy ez mindegyik a te akváriumodban van? A Paskai méretben mekkora kb? Nagyobb mint a törpe pöttyös?
 
Remek :) mit gondolsz galaxy razbórákkal jól kijönnének?
az élet nagy kérdései... nálam galaxy-k mindig bújkáltak inkább a susnyásban. A kalászhalak felül-középen bandáznak nálam, a 'nyílt' vizen. Mohák közé beúsznak ikrázni.
Közösen nem tartottam őket, de szerintem kiegészíthetik egymást, de lehet más pontosabb info-t tud majd adni neked ;)
 
az élet nagy kérdései... nálam galaxy-k mindig bújkáltak inkább a susnyásban. A kalászhalak felül-középen bandáznak nálam, a 'nyílt' vizen. Mohák közé beúsznak ikrázni.
Közösen nem tartottam őket, de szerintem kiegészíthetik egymást, de lehet más pontosabb info-t tud majd adni neked ;)

Rendben :) köszönöm. Szerintem így akkor paskai lesz :) szerintem meg lesznek egymással :) remélem a 100literbe nem lesznek nagyok :) makd kiderül. Minden esetre nagyon köszönöm :)
 
Sziasztok!

Tarthatóak együtt Galaxy razbórák és kék szemű villásfarkú kalászhalak ? A kék szemű villásfarkú kalászhal amúgy mennyire csipkedős valójában ?
Azért kérdezem mert nálam 200L akvában eléggé csipkedi az egyik kalász a galaxykat, meg néha még a kolibrihalaimat is. Hatan vannak a kalászok. Esetleg ha még négyet vagy hatot vennék melléjük, legfőképpen nőstényeket akkor megszűnne ez az agresszió ? Vagy ezen nincs mit ecsetelni, ők mindég ilyenek maradnak ?
 
Sziasztok,

lassan két hónapos az akváriumom (https://akvakertesz.hu/threads/ismerkedes-a-noevenyekkel.8009/)

Jelenleg 4 garnéla és 5 amanda lazac lakja. Sajnos ők nagyon szeretnek bújkálni, eléggé elszaporodtak a növények, de láthatólag mindneki jól érzi magát. Szeretnék venni még pár kisebb halat. Az akváriumban pihentetett, csapvíz van. Tudna esetleg valaki halat ajánlani, ami hasonlóan pici, nem bántja se a halakat, se a garnélákat és elvan a csapvízben?
 
Első blikkre a microdevario kubotait ajánlottam volna, de a 40 liter kicsit kevés egy csapatnak, mert a nano méretnél ők azért nagyobbak. Én a gyöngy dánióra, vagy a kéksávos törperazbórára szavazok. Egy 8-10 darab talán még belefér egyikből, vagy a másikból.
 
Sziasztok,

lassan két hónapos az akváriumom (https://akvakertesz.hu/threads/ismerkedes-a-noevenyekkel.8009/)

Jelenleg 4 garnéla és 5 amanda lazac lakja. Sajnos ők nagyon szeretnek bújkálni, eléggé elszaporodtak a növények, de láthatólag mindneki jól érzi magát. Szeretnék venni még pár kisebb halat. Az akváriumban pihentetett, csapvíz van. Tudna esetleg valaki halat ajánlani, ami hasonlóan pici, nem bántja se a halakat, se a garnélákat és elvan a csapvízben?
Szerintem vegyél még Amanda lazacokat. Azok rajhalak, jobban érzik magukat ha többen vannak, többet látod majd őket. Tartottam őket Yellow fire garnélákkal és volt szaporulat bőven.
 
A zöldsávos törperasborát ajánlanám. Pici, mutatós, békés és szívós kis hal.
A másik a kolibrihal, ami nagyon kis helyes. Sárga változata kifejezetten jól mutat.
Egyik sem bántja a garnélákat.
 
:O Mind a kettő? Milyen garnélát? Nálam csak amanók vannak. De nem akarok kockáztatni, nagyon cukik a garnélák, nevük is van :D
amanókra azért nem hiszem hogy bármelyik nanohal veszélyes lehet (persze ha a törpe gömbhalat leszámítjuk - de fene sem tudja az nanohalnak számít-e).
Szóval amano-k mellé mehetnek ezek is.
Nálam a neocaridináknál az utódokat pusztítják, a kifejletteket még nem láttam hogy zaklatnák.
 
Back
Oldal tetejére