• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Sziasztok!

Kicsit nem ide illő kérdésem lenne..Vannak icipici galaxy razbórák, 1-2 hetesek, meg icipici garnélák,szintén 1-2 hetesek.. Ha folyékony növénytápozni kezdek,attól lehet bajuk?
Low-tech akvárium,co2 nélkül. Most nincs algám,vagyis ami van,az kezelhető mennyiség, viszont a növenyek +tápanyagot igenyelnének,bár van táptalaj..
A másik kérdés pedig,hogy a világítás intenzitását emeljem,ha növénytápozni kezdek? Most olyan 30 lumen/liter..

Köszi előre is!
Szerintem kissé talán kevés ez az infó, hogy érdemi válaszokat lehessen adni a kérdésekre,
de: kishalaknak jó az a víz, amiben kikeltek, főleg ha a táplálásuk is megoldható, mindenféle
változtatás, pl tápozás, némileg rizikós, tehát nagyon fokozatosan indítani.
Világítást nem kéne emelni, mert akkor a tápozást is tovább kellene növelni.
Kissé talán megkésett válasz, de van. :)
 
Plattykból, ha korall, vagy vérplattiból raksz be egy csapatot, azokkal sem lősz mellé. A többi fajtársaikhoz képest elég mamlaszok.
Bocs hogy ilyen régi választ túrok elő, de most hasonló okból vacillálok a plattik és a garnélák lehetséges együttélésén. És ez a hozzászólás eléggé releváns nekem.
Viszont nem találtam ilyen rendszerezést a plattykra. pl ha rákeresek hogy vér platty akkor nem kapok egyértelmű választ hogy melyik az. boltokban sem láttam így külön megnevezve.
Meg úgy emlékszem régről, hogy a piros, fekete úszójú és a narancssárgás kisebbre is nő. vagy ez így nem igaz, csak nálam volt így? pl http://hajdunanashalak.5mp.eu/honlapkepek/hajdunanashalak/f7JUOuGxwL/nagy/platti.jpg
 
Bocs hogy ilyen régi választ túrok elő, de most hasonló okból vacillálok a plattik és a garnélák lehetséges együttélésén. És ez a hozzászólás eléggé releváns nekem.
Viszont nem találtam ilyen rendszerezést a plattykra. pl ha rákeresek hogy vér platty akkor nem kapok egyértelmű választ hogy melyik az. boltokban sem láttam így külön megnevezve.
Meg úgy emlékszem régről, hogy a piros, fekete úszójú és a narancssárgás kisebbre is nő. vagy ez így nem igaz, csak nálam volt így? pl http://hajdunanashalak.5mp.eu/honlapkepek/hajdunanashalak/f7JUOuGxwL/nagy/platti.jpg
Nincs is ilyen rendszerezés. Hazai tenyésztők a vörös szín telítettsége alapján hívják így/úgy a halakat. A korall teljesen fedett piros, a vérplatti színe pedig tényleg olyan, mint az emberi véré, harsogó vörös.
A fekete úszóst Wagtail-nek nevezik, de abban is van piros, kék wagtail.

A kicsi garnálákat minden elevenszülő, így a platty is tizedeli. Helyedben nem tartanám őket egy akváriumban.
 
Nincs is ilyen rendszerezés. Hazai tenyésztők a vörös szín telítettsége alapján hívják így/úgy a halakat. A korall teljesen fedett piros, a vérplatti színe pedig tényleg olyan, mint az emberi véré, harsogó vörös.
A fekete úszóst Wagtail-nek nevezik, de abban is van piros, kék wagtail.

A kicsi garnálákat minden elevenszülő, így a platty is tizedeli. Helyedben nem tartanám őket egy akváriumban.
Molly is?
 
Sziasztok.
Tudnátok olyan halat, aminek az úszója a cápáéhoz hasonló és nem nő nagyobbra mint egy molly.
 
Srácok, összeállt a rendelésem, a fő kérdés az élővilág ... 240 literes, édes-vegyes akvárium lesz. Az alja nagy részét befüvesíteném, ezen kívül szeretnék viszonylag normális növényi élővilágot, de azért átláthatóan. A kérdés, hogy milyen halakat válasszak.

Régi álmom a diszkosz, pro-kontra várok véleményeket. Pro, hogy nekem tetszik, kontra nyilván sok van. Belőlük 4-5db-nál többre nem gondoltam. Ha nem beszéltek le teljesen, akkor mivel érdemes párosítani? A amano garnéla, mint házmester mennyire veszélyeztetett így?

A hőmérséklet nem probléma, sőt inkább mennék ilyen 28-29 fokos irányba mindennel, mert nyáron nem tudnám hűteni, fűteni egyszerűbb. A víz RO lesz. A növényzetet ezután, a következő pontban tervezném.
 
meg lehet próbálni, de nem biztos, hogy összejön:
- nem minden növény bírja a 28-29 fokot, a füvek meg pláne nem...
- a diszkoszok szennyezik a vizet rendesen, nekik rengeteg vízcsere kell...
- a 240 liter szerintem nem elég nagy a diszkoszoknak...
de ha belevágsz, szerintem csinálj egy naplót, mert kiváncsi lennék a fejleményekre... 😊
 
Nem értek hozzá, de nekem ez a videó jutott eszembe:
Itt azért egy egész szép élővilág van diszkoszhalakkal. Én biztos ellesnék innen pár dolgot. Sajnos engem nem fenyeget ez a "probléma" a közeljövőben.
Csatlakoznék Tamáshoz, hogy bármit is csinálsz naplózd kérlek. Mert itt rengeteg kíváncsi és segítőkész ember van :D
 
Srácok, összeállt a rendelésem, a fő kérdés az élővilág ... 240 literes, édes-vegyes akvárium lesz. Az alja nagy részét befüvesíteném, ezen kívül szeretnék viszonylag normális növényi élővilágot, de azért átláthatóan. A kérdés, hogy milyen halakat válasszak.

Régi álmom a diszkosz, pro-kontra várok véleményeket. Pro, hogy nekem tetszik, kontra nyilván sok van. Belőlük 4-5db-nál többre nem gondoltam. Ha nem beszéltek le teljesen, akkor mivel érdemes párosítani? A amano garnéla, mint házmester mennyire veszélyeztetett így?

A hőmérséklet nem probléma, sőt inkább mennék ilyen 28-29 fokos irányba mindennel, mert nyáron nem tudnám hűteni, fűteni egyszerűbb. A víz RO lesz. A növényzetet ezután, a következő pontban tervezném.
Egy diszkoszos akvát mindenképpen úgy szabad csinálni, hogy meg kell várni, míg az akva kinövi a gyermekbetegségeit, vízminőségi,
algásodási nyavalyák, és csak azután lehet telepíteni a halakat.
 
Egy diszkoszos akvát mindenképpen úgy szabad csinálni, hogy meg kell várni, míg az akva kinövi a gyermekbetegségeit, vízminőségi,
algásodási nyavalyák, és csak azután lehet telepíteni a halakat.
Mindenképp őket raknám be utoljára. Egyenlőre ott tartok, hogy a rendelésemnél késést jeleztek a "raktáron levő" 240-es lavórra. Most boxolok, hogy akkor a 364-esre mennyi kedvezmény lenne :p Ha sikerülne összehozni a nagyobbat, jobban örülnék.
 
Back
Oldal tetejére