• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Sziasztok!
Egy ideje már olvasgatom a fórumot, de most elszántam magam a regisztrálásra is. Kisebb kihagyással mindig volt akváriumom. Most egy hosszabb szünet után újra szeretném indítani az akim.
120l-es akvárium, Aquapro Innenfilter M1000 a szűrő, világítás, fűtés oké.

Ezekre a halakra gondoltam:
zöld szumátrai: 8db
ezüst molly: 8db
vörösfejű pontylazac: 8db
anci: 2-3db
páncélos harcs: 4-5 db

Szerintetek jó a halválasztás?
növényezéshez annyira nem: a harcsák túrhatnak, az ancik szaggathatnak. Biztos olvastad, hogy általában arra törekszik a többségünk, hogy aránylag homogén legyen az állatvilág -- inkább egy nagyobb csapat valamiből, mint kevesebb egyed több féle halból, de ez persze abszolút ízlés kérdése. Ugyanakkor szerintem ennyi hal egy belső szűrővel kicsit sok lehet. De nem tudom persze, hogy pontosan mit tervezel.
 
növényezéshez annyira nem: a harcsák túrhatnak, az ancik szaggathatnak. Biztos olvastad, hogy általában arra törekszik a többségünk, hogy aránylag homogén legyen az állatvilág -- inkább egy nagyobb csapat valamiből, mint kevesebb egyed több féle halból, de ez persze abszolút ízlés kérdése. Ugyanakkor szerintem ennyi hal egy belső szűrővel kicsit sok lehet. De nem tudom persze, hogy pontosan mit tervezel.

Köszönöm a gyors választ!

A csapathalakat mindenképp szeretném, olyan társítás még nem volt. Igazából még élő növényem soha nem volt, de most mindenképp szeretnék egy próbát tenni. A zöld szumi és az ezüst molly szerintem kifejezettem jól mutatnak együtt és ahogy olvastam, el is lennének együtt. Ehhez a szűrőhöz szerinted mennyi halat tegyek? Mert nem akarom túlzsúfolni sem.
 
Köszönöm a gyors választ!

A csapathalakat mindenképp szeretném, olyan társítás még nem volt. Igazából még élő növényem soha nem volt, de most mindenképp szeretnék egy próbát tenni. A zöld szumi és az ezüst molly szerintem kifejezettem jól mutatnak együtt és ahogy olvastam, el is lennének együtt. Ehhez a szűrőhöz szerinted mennyi halat tegyek? Mert nem akarom túlzsúfolni sem.
hát van ez a hülye 1cm / liter szabály, lehet, hogy első körben ebből a megközelítésből kellene ránézned a dologra.
 
Akkor most kiszámolgatom a kifejlett halak méretét, és újra átgondolom.:)
Köszönöm a segítséget!
 
Akkor most kiszámolgatom a kifejlett halak méretét, és újra átgondolom.:)
Köszönöm a segítséget!

Nos, alaposan le kell csökkentenem a tervezett halak számát. Még soha nem számoltam így ki, ezért előfordult a túlzsúfolt akvárium. Bár ebből nem volt gond(betegségek, elhullás...), de lehet, hogy csak szerencsém volt. Úgyhogy marad a szumi, de csak 15-18 db. Ennyi, semmi más.:)
 
Vörös karcsú díszmárna csapat, és garnálák mellé (sakura), 240 literbe szeretnék 2-3 db valamilyen nagyobb testű (8-12 cm), dekoratív, színes halat (sárga és/vagy piros és/vagy kék), ami lehetőleg aktív úszó, nem félénk, de nem agresszív. Nagyon tetszenek a vitorlások, ramik, kakadu sügerek, és az ezekhez hasonló halak, de róluk tudom, hogy sajnos eleségnek kezelnék a garnikat. Ha valakinek van valamilyen javaslata, szívesen fogadnám!
 
Vörös karcsú díszmárna csapat, és garnálák mellé (sakura), 240 literbe szeretnék 2-3 db valamilyen nagyobb testű (8-12 cm), dekoratív, színes halat (sárga és/vagy piros és/vagy kék), ami lehetőleg aktív úszó, nem félénk, de nem agresszív. Nagyon tetszenek a vitorlások, ramik, kakadu sügerek, és az ezekhez hasonló halak, de róluk tudom, hogy sajnos eleségnek kezelnék a garnikat. Ha valakinek van valamilyen javaslata, szívesen fogadnám!
Senkinek nincs semmi ötlete?
 
Ekkora méretben elég nehéz olyan halat mondani, ami nem káros a garnélák egészségére. :)

Nekem a gyöngygurámi jutott eszembe, méretben stimmel, színes igaz kicsit félénk, de passzol a többi halhoz és mivel kicsi a szája talán nem annyira veszélyes a Sakurákra.
Tapasztalatom nincs vele ilyen téren, ha valakinek van esetleg...
 
Nekem a gyöngygurámi jutott eszembe, méretben stimmel, színes igaz kicsit félénk, de passzol a többi halhoz és mivel kicsi a szája talán nem annyira veszélyes a Sakurákra.
Pont a gyöngygurámit néztem Én is valamelyik nap, hogy talán jó lenne, de még nem tartottam semmilyen gurámit, nem ismerem a habitusukat. Nem tudom mekkora a szája... :D
 
Pont a gyöngygurámit néztem Én is valamelyik nap, hogy talán jó lenne, de még nem tartottam semmilyen gurámit, nem ismerem a habitusukat. Nem tudom mekkora a szája... :D

Sok rejtekhellyel lehet szaporulatod, de a kifejlett artemiát simán kajálják.
 
Sok rejtekhellyel lehet szaporulatod, de a kifejlett artemiát simán kajálják.
240 literben fognak éldegélni a garnélák, és néhány darab ilyen nagyobb testű bodyguardot szeretnék csak. Egy kifejlett artemia akkora kb mint egy egyhónapos garnéla, az előtt meg egészen ritkán bújnak csak elő a kicsik. Valamint ha jól sejtem a gurámik a felszín közelében úszkálnak, a garnélák meg ugye lent matatnak.
 
Kinéztem 2 halat kinek mi a véleménye róluk? Nem a legszínesebbek de valami megfogott ebben a 2 fajba.
Prionobrama filigera és Boehlkea fredcochui.
 
240 literben fognak éldegélni a garnélák, és néhány darab ilyen nagyobb testű bodyguardot szeretnék csak. Egy kifejlett artemia akkora kb mint egy egyhónapos garnéla, az előtt meg egészen ritkán bújnak csak elő a kicsik. Valamint ha jól sejtem a gurámik a felszín közelében úszkálnak, a garnélák meg ugye lent matatnak.
Nekem anno Kék gurámim volt. Hát ő simán eleségnek nézte a garnikat, és minden szinten úszkált.
 
Sziasztok meg szeretném kérdezni,hogy milyen halat rakhatok az akimba?
Nem tudom ,hogy kell linkelni de van hozzá naplóm is 92l-es low-tech akvárium indítása a címe.
Igaz még most nem mehet bele semmi mert 1,5 hetes ,de 10 rc garnéla lessz benne ha beért a tegnap beállított szűrő.
A víz sima csapvíz.
 
Back
Oldal tetejére