• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Ok a neonok bátrabbak lettek de nem oroszlánok.
Viszont most hogy kicsit megszoktak nálam, a 40 fős espei csapat valami gyönyörű, rajban ússzák be az egész akvát. Nem lesz másmilyen halam ezentúl szerintem. Kicsit színesednek még és még szebb látvány lesz!
 
Ma befektettem 10darab izzofeju pontylazacba. Remelem nem jarnak ugy, mint az espei razbik.
Mivel mar szerkeszteni nem tudom, javitom magam. Izzofenyu pontylazac kerult az akvaba.
Az izzofenyu jo valasztasnak tunik, otthon erzik magukat az akvaban, nem bujkalnak. Meg nehany hallal szeretnem boviteni a letszamot, de lehet mas fajtaval vegyitenem.. szerintetek melyik lenne mellejuk jo valasztas?
1. Voros neonhal.
2. Ekfoltos razbora.
3. Galaxy razbora.
4. Meg neheny Izzofenyu pontylazac.
 
Én egy 240literesbe szeretnék halakat. Ami az elképzelésem volt: 6-8 üvegharcsa, 6 boesemani, egy 30-40 fős zöld törperazbóra csapat. Ahogy olvasgatok egyesével az üvegharcsa nem szereti a fényt (2xtwinstar 600sp), a boesemani kiugrál (nem akarom fedni semmiképp) valamint a garnélák is veszélyben lennének. Tényleg ilyen reménytelen ez a felállítás?
 
Én egy 240literesbe szeretnék halakat. Ami az elképzelésem volt: 6-8 üvegharcsa, 6 boesemani, egy 30-40 fős zöld törperazbóra csapat. Ahogy olvasgatok egyesével az üvegharcsa nem szereti a fényt (2xtwinstar 600sp), a boesemani kiugrál (nem akarom fedni semmiképp) valamint a garnélák is veszélyben lennének. Tényleg ilyen reménytelen ez a felállítás?
Minden hal ugrál, míg meg nem szokja a helyét! előfordulhat ez a baleset! bosemaniak megnőnek 10cm re körül!
 
Ok a neonok bátrabbak lettek de nem oroszlánok.
Viszont most hogy kicsit megszoktak nálam, a 40 fős espei csapat valami gyönyörű, rajban ússzák be az egész akvát. Nem lesz másmilyen halam ezentúl szerintem. Kicsit színesednek még és még szebb látvány lesz!
Az teny, hogy batrak, olyanyira, hogy nalam össze vissza uszkaltak, csapatban semmikeppen nem akartak uszni...viszont majdnem kezböl ettek...
De nalam egyaltalan nem usztak csapatban, pedig 25-en voltak, aztan igaz, hogy ritkultak..
Viszont a 72 literesben van egy kis csapat zöld neon, összesen 9 db, ök viszont nem bujkalnak, pedig nincsen dzsungel nekik.
 
Nálam a razbórák és a zöld neonok is csapatban úsznak.
Mondjuk a neonok csak a dzsungelben úsznak. Nem is látni őket. :D
 
Együtt mozgó espei csapat:


háttérben családi mindennapok. :D
A zöld neonok is folyamatosan bátorodnak fel, talán egyszer elkezdenek ők is rajban úszni. :p
Kedvelem az espei-eket. Egy halacska elindul, a többi meg megy utána sorban. Jó választás volt. (y) Tényleg szépek.
 
Együtt mozgó espei csapat:


háttérben családi mindennapok. :D
A zöld neonok is folyamatosan bátorodnak fel, talán egyszer elkezdenek ők is rajban úszni. :p
Szuper lett a video, koszi! A nagy akvaban nalam is ilyen izgagak voltak, meg a lily-be is beusztak.. A kisebbik akvaban sokkal nyugodtabbak, itt spin van, sokkal gyengebb az aramlas, lehet ezert.
 
Együtt mozgó espei csapat:


háttérben családi mindennapok. :D
A zöld neonok is folyamatosan bátorodnak fel, talán egyszer elkezdenek ők is rajban úszni. :p
Szépek!
Mondom....nálam nem akarták az igazságot..nem úsztak együtt szinte soha.
 
Sziasztok, 60 literes iwagumi akváriumba, ahol a köveken kívül csak gyep van milyen halat ajánlotok? 10es csapatot szeretnék, de kb minden halnál azt látom a leìrásban, hogy növénnyel sűrűn telepìtett akvába ajálott...
 
Sziasztok, 60 literes iwagumi akváriumba, ahol a köveken kívül csak gyep van milyen halat ajánlotok? 10es csapatot szeretnék, de kb minden halnál azt látom a leìrásban, hogy növénnyel sűrűn telepìtett akvába ajálott...

Az erős fény, és a búvóhely hiánya együtt minden halnak plusz stressz faktor.
Illetve, ha nincs hova bújni a halaknak, akkor stressz csökkentésként szerintem még fontosabb, hogy a fények dimmelve kapcsolódjanak be, illetve ki.
Nálam hasonló körülmények között a Rubin Tetra és a Uropthalmoides vált be (~20 darab egy ekkora akváriumba), de akár próbálkozhatsz zöld neonnal is.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
A fiam ovis csoportjába készítek egy 54 literes akvát. Sakurák és törpe szívó harcsák mellé keresek valami fajt ami nem csinálja össze magát az akvárium előtti mozgástól.
Egyelőre több változatú endler fiú csapatban gondolkodok de hátha van másnak is valami jó ötlete.
 
Sziasztok.
A fiam ovis csoportjába készítek egy 54 literes akvát. Sakurák és törpe szívó harcsák mellé keresek valami fajt ami nem csinálja össze magát az akvárium előtti mozgástól.
Egyelőre több változatú endler fiú csapatban gondolkodok de hátha van másnak is valami jó ötlete.
Csak hím Endler csapat necces, mert ha egyszer már voltak egy akváriumban nősténnyel, akkor a szétválasztás igen agresszív egymás közti hajkurászást eredményez. Tudom, hogy snassz, de szerintem neonnal járnál a legjobban. Nem a legbátrabbak, de nem is túl bújósak, és legalább nem hajtják egymást, meg látványosak is.
 
Csak hím Endler csapat necces, mert ha egyszer már voltak egy akváriumban nősténnyel, akkor a szétválasztás igen agresszív egymás közti hajkurászást eredményez. Tudom, hogy snassz, de szerintem neonnal járnál a legjobban. Nem a legbátrabbak, de nem is túl bújósak, és legalább nem hajtják egymást, meg látványosak is.
Neonnak ez a méret kicsi, legalábbis én nem raknám bele. Maximum zöld neon de velük elég vegyes tapasztalataim vannak.
Vannak csak hím endlereim, kergetőznek de nem agresszívak.
 
Neonnak ez a méret kicsi, legalábbis én nem raknám bele. Maximum zöld neon de velük elég vegyes tapasztalataim vannak.
Vannak csak hím endlereim, kergetőznek de nem agresszívak.
Bármelyik neont nyugodtan lehet csapatostól tartani egy 60x30-as alapterületű akváriumban még sima belsőszűrővel is, nem egy vadul cikázó faj. Ellenben az endlerek előszeretettel ugrálnak ki a vízből, ha valami nem tetszik nekik, ami nem éppen gyerekbarát látvány, de ha lesz tető, akkor ez nem téma.
 
Bármelyik neont nyugodtan lehet csapatostól tartani egy 60x30-as alapterületű akváriumban még sima belsőszűrővel is, nem egy vadul cikázó faj. Ellenben az endlerek előszeretettel ugrálnak ki a vízből, ha valami nem tetszik nekik, ami nem éppen gyerekbarát látvány, de ha lesz tető, akkor ez nem téma.
nálam is van egy akvárium csak hím endlerekkel... kergetőzés megvan, de legalább csinálnak valamit. Szerintem pont gyerekszemnek való hogy mindig mindenfelé cikáznak és pózolnak.
Nálam a leginkább nem kiugrálós hal az endler. ;)
Voltak zöld neonjaim, azok is helyes halak és szépek is, kissé nyugodtabb fajta mint az endler.
 
nálam is van egy akvárium csak hím endlerekkel... kergetőzés megvan, de legalább csinálnak valamit. Szerintem pont gyerekszemnek való hogy mindig mindenfelé cikáznak és pózolnak.
Nálam a leginkább nem kiugrálós hal az endler. ;)
Voltak zöld neonjaim, azok is helyes halak és szépek is, kissé nyugodtabb fajta mint az endler.
Én se azt mondtam, hogy szeret ugrálni, hanem azt, hogy az erős stresszhatásra, legyen az túlzott hajszolás vagy rossz vízminőség, az akvárium szándékolt elhagyásával reagálnak, míg más fajok inkább csak csendben belepusztulnak a vízbe. Szerintem kíméletesebb látvány egy a vízfelszínen fejtetőn lebegő hal, mint egy kiszáradt tetem az akvárium környékén. Még felnőtt emberként is a szívrohamot hozta rám, mikor arra lettem figyelmes, hogy valami dobol a szennyeskosárban, és az egyik halam volt az.
 
Együtt mozgó espei csapat:


háttérben családi mindennapok. :D
A zöld neonok is folyamatosan bátorodnak fel, talán egyszer elkezdenek ők is rajban úszni. :p
Szépek!
Mondom....nálam nem akarták az igazságot..nem úsztak együtt szinte soha.
Tudom, hogy lezárt téma, inkább az utókornak, vagy a most keresgélőknek írom. ( van egy 50 fős Espei csapatom )
A rajban úszást addig csinálják amíg nem érzik magukat teljesen biztonságban. Első 2-3 nap. Illetve akkor, ha bármi stressz éri őket. Nagy zaj, rezgés árnyék stb.
Kvázi ez a védekező mechanizmusuk a bajok ellen. Míg a többi hal elbújik a növények közé. Ha minden OK, akkor szétszélednek, keresgélnek csipegetnek, de még véletlenül sem úsznak csapatban. Gyönyörű kis halacskák!!!
Tehát akinél folyamatosan rajban úsznak, ott valami nem stimmel, állandó a stressz.
Nagyon ajánlom őket, pont az előbbiek miatt. Soha nem bújnak el, max tartanak egy kis csoportos bemutatót. Garnélákat egyáltalán nem vadásszák ( legalábbis nálam a Neocaridina csapat szépen szaporodik mellettük, még sosem láttam garnéla inzultálást. Amíg volt 3 black molly addig meg garnélát, mert azok zaklatták őket és elbújtak )
 
Back
Oldal tetejére