• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Szia! Ez azért érdekes, mert a greenaquaban vettem a halakat, ahol kérdésemre azt mondta az eladó, “20at siman”. Jobbnak lattam szinte lefelezni ezt, de ezek szerint meg így is sok?
Jó, hogy lefelezted. Nem tudom, miért mondtak 20-at? De... ők a szakemberek, mi csak tanulók vagyunk.
Nekem bruttó 310 literben 26db 4-4,5cm hal van, és nem tennék többet bele, még akkor sem, ha nagyon-nagyon megtetszik másik fajta is.
 
valahol, valamikor volt már szó a dologról, hogy napjainkban nem úgy tartjuk a halakat mint a régi időkben, és így a liter/hal arány már jelentősen megváltozik. Nem három szál műnövény, belső szivacsszűrő és kéthavi csapvizes vízcsere játszik (remélhetőleg).
Hozzáteszem hogy a zöld neon sem egy óriás hal.
 
valahol, valamikor volt már szó a dologról, hogy napjainkban nem úgy tartjuk a halakat mint a régi időkben, és így a liter/hal arány már jelentősen megváltozik. Nem három szál műnövény, belső szivacsszűrő és kéthavi csapvizes vízcsere játszik (remélhetőleg).
Hozzáteszem hogy a zöld neon sem egy óriás hal.
Szerencsére nem, Egy Eheim 2075-tel szűröm, benne 4 liter mátrix-szal. CO2, micro.macro, úszóterük is van bőven, próbálok mindenre odafigyelni. Ma 3 hetes az akvárium, tegnap költöztek be a neonok 3 amano és 3 oto mellé. De akkor ha jól értem más halat már nem érdemes...
 
Szerencsére nem, Egy Eheim 2075-tel szűröm, benne 4 liter mátrix-szal. CO2, micro.macro, úszóterük is van bőven, próbálok mindenre odafigyelni. Ma 3 hetes az akvárium, tegnap költöztek be a neonok 3 amano és 3 oto mellé. De akkor ha jól értem más halat már nem érdemes...
hagyj nekik időt... ha megszokják a helyüket úgyis látod hogy belakják-e az egész akváriumot.
Szerintem másmilyen csapathalnak már kicsi lenne, egy darab/pár más hal még akár be is férhet (persze nem diszkosz méret). De hagyj időt a halaknak hogy megszokják a helyüket.
 
45 literre siman sok ez a hal. Radasul kicsi nekik, es a neonok amugy is inkabb aldogalnak egy helyben.
 
En biztos nem raknek bele tobb halat. Ilyen keves vizzel nagyon oda kell majd figyelnek az akvara. Egy pici hiba es felborul minden. A green aquasoktol furcsanak tartom hogy ilyet mondtak neked. Voltam mar uzletben ahol mindent megprobaltak ram sozni, mert, hogy az ugy jo lesz. Nalam most brutto 200L-ben van 10 neon es 10 ekfoltos 2 torpe pancelos meg 4 torpe szivo, meg RC-bol nem tudom mennyi, de mar ezt is soknak talalom.
 
Utoljára módosított:
Szerencsére nem, Egy Eheim 2075-tel szűröm, benne 4 liter mátrix-szal. CO2, micro.macro, úszóterük is van bőven, próbálok mindenre odafigyelni. Ma 3 hetes az akvárium, tegnap költöztek be a neonok 3 amano és 3 oto mellé. De akkor ha jól értem más halat már nem érdemes...
Én sem érzem ezt ennyire kritikusnak...
Ha 20 db nem is, de egy 10 db elfér 45 literben.
Majd belakják...
Csapathalat ne tegyél már hozzájuk.
Esetleg 2 gömbi még jöhet, meg csiguszok....
 
Még utószónak...
Szerintem egy jól szűrt, megfelelően növényesített akvában, ami 150-200 liter, simán lehet, sőt, tartanak is akár 40 fős csapathalat is, egyéb fajok mellett.
Ha jól érzuk magukat, nincs akadálya szerintem.
Nyilván nem diszkoszokról beszélek.
 
Sziasztok! 110literes akvaba keresnek lakokat. Egy sikertelen probalkozasom volt 20darab Espei razboraval. Nem tudom miert, de eleg surun az uveg lily-bol kifolyo viz aramlataba uszkaltak, vagy a kifolyoval szembe levo uvegfalrol verodo flow-val szemben. A lily-be is beuszkaltak, majd a vegen az akva mellett kotottek ki. 3 nap alatt 13 darab vetette magat partra.
Helyettuk keresnek valami elenk viselkedesu halakat.

 
Sziasztok! 110literes akvaba keresnek lakokat. Egy sikertelen probalkozasom volt 20darab Espei razboraval. Nem tudom miert, de eleg surun az uveg lily-bol kifolyo viz aramlataba uszkaltak, vagy a kifolyoval szembe levo uvegfalrol verodo flow-val szemben. A lily-be is beuszkaltak, majd a vegen az akva mellett kotottek ki. 3 nap alatt 13 darab vetette magat partra.
Helyettuk keresnek valami elenk viselkedesu halakat.

Kubotai esetleg?
 
A 300-asban a 100db zöld neon továbbra sem bátorodott fel, a wallichii dzsungelben bujkálnak (nem is értem hogy fér el mind ott, de megoldják).

Ha bedobnék mondjuk 10 espei razbórát húzóhalnak (róluk mindenki azt írja aktív, bátor halacskák) szerintetek kimerészkednének a neonok? Van valakinek ez irányú tapasztalata?
 
A 300-asban a 100db zöld neon továbbra sem bátorodott fel, a wallichii dzsungelben bujkálnak (nem is értem hogy fér el mind ott, de megoldják).

Ha bedobnék mondjuk 10 espei razbórát húzóhalnak (róluk mindenki azt írja aktív, bátor halacskák) szerintetek kimerészkednének a neonok? Van valakinek ez irányú tapasztalata?

nekem ugyanez volt meg az elozo akvamba. Toketlen neonjaim voltak, meg az etetesnel se jottek elo. Kaptam 10 ekfoltost es minden rendben lett veluk. Azota is mindig elol vannak.
 
Első körben hoztam 11 darab (annyi volt éppen) espei razbórát, már bátrabbak lettek a zöld neonok (már bánom hogy nem csak espei razbórát raktam be egy nagyobb csapatot), mellé csaptam tegnap délután még 30-at. Ha a 40 fős bátor espei razbóra csapat sem bátorítja fel a zöld neon brigádot, akkor semmi. :D
 
Első körben hoztam 11 darab (annyi volt éppen) espei razbórát, már bátrabbak lettek a zöld neonok (már bánom hogy nem csak espei razbórát raktam be egy nagyobb csapatot), mellé csaptam tegnap délután még 30-at. Ha a 40 fős bátor espei razbóra csapat sem bátorítja fel a zöld neon brigádot, akkor semmi. :D
Fotot mutatsz roluk? Milyen befolyokkal hasznalod a szuroket?
Azert lenne szamomra fontos, mert meg lehetseges, hogy ejtek egy probat az espeikkel.
 
Back
Oldal tetejére