• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Meggyőztél(y) És a rami-razbóra párosítás?


Nettó 60 liter, Tetratec ex700 szűrővel.

A törpesügerek is 100+ aksiban érzik jól magukat. Arra figyelj, hogy ha kisebb halakban gondolkozól elsősorban, akkor ne legyenek túl nagy méretkülönbségek mert inkább azok mutatnak furán együtt. Amellett, hogy a törpe razbórák idegesek is tudnak lenni nagyobb halak társaságában. Törpe coryk és törpe razbórák viszont jó párosítás tud lenni.

Több fajta törpe razbóra egyben tartása meg ízlés dolga. Nekem meg pont az jön be, hogy a csapat nem homogén, hanem több különböző színűből áll.
 
A törpesügerek is 100+ aksiban érzik jól magukat. Arra figyelj, hogy ha kisebb halakban gondolkozól elsősorban

Pont ez az, én egyáltalán nem szeretnék nanohalakat, a 3-4 centisek jobban tetszenek. 72 literben ezek a kicsi razbórák olyanok, mint a hangyák (n) De idáig bármilyen nagyobb halra kérdeztem rá (kolibrihal, törpesügér) mindegyiket 100 liter fölötti akiba javasoltátok. :facepalm:
 
3-4 centi azért még teljesen nanohal kategória.
de pl nannostomus fajok vagy végülis a legtöbb pontylazac 3-5cm kategóriába belefér, vagy oryzias wowrae, a vörös karcsú díszmárna is lehet. viszont ezek mind-mind csapathalak, így két fajnál többet nem tudsz tartani, mert legalább kéne 8 egyed egyből.
 
Sziasztok! Milyen halat ajánlanátok nekem egy 200 literes akváriumba petitellák mellé? Még egy csapathalra gondoltam ami jól mutat velük. Vörös neonra gondoltam,de mennyire bírja a növényes akváriumokat? Gondolok itt a fényre,mert 185 W van a 200 liter felett! :)
 
Sziasztok!

Jelenleg bruttó 65 literben van 3 oto és 9 zöld/hamis neon halacska. Eredetileg a neon csapatot akarnám bővíteni, de az üzlet, ahonnan a neonok vannak, már nem tart ilyen halacsokat, merthogy nincs rá kereslet :(

Szóval a zöld neonok mellé keresnék egyéb alternatívaként szóba jöhető csapathalat. Mivel a neonok leginkább csak az alsó régióban úszkálnak, jó lenne valami kevésbé félős halacska, ami méretben is passzolna a neonok mellé.

AZ aki iwagumi stílusú, így sok búvóhely nincs, a növények parvula, acicularis, némi moha, a szűrés egy tetratec ex600-as.

Javaslatok? Esetleg zöld neon beszerzési forrás Kecskemét környékén?
 
Sziasztok!

Megfogadtam, hogy nem telepítem túl az akváriumot. Bár ennél a méretnél (br.54/netto40) ehhez kisebb akaraterő szükséges. :) Jelenleg 6 db panda páncélos úszkál az aksiban. Ha figyelembe veszem azt, hogy a panda kb. 5 centis lesz kifejlett állapotában, s ha túl akarom biztosítani magam, akkor 2liter/cm-el számolva elvileg már bőven "megtelt" az aksim.

KÉRDÉS:

Be merjek-e vállalni még egy minimális mennyiségű halat? (A három gyerkőcöm elég erősen lobbizik ezért, de nem akarom se magamat, se a halakat szívatni.) Ha szerintetek belefér még valamilyen nano, ami a harcsákkal ellentétben nem talajlakó, akkor melyiket javasoljátok?

akvárium paraméterei:
akvárium: 54 l (nettó kb. 40);
szűrő: Eheim 2213;
fény: T8 15watt;
aljzat: JBL Aqua Basis + 2-4mm sóder;
növény: - 15 szál argentin átokhínár (Elodea densa); --> tudom, tudom, gyorsan nő, nagyobb akiba illik...:)
- 2 tő lándzsás vízipáfrány (Microsorum pteropus);
- 1 tő törpe vízilándzsa (anubias nana);
- 2 tő vizikehely (cryptocoryne petchii pink);
- 1 db gömbmoha (Cladophora aegagropila).
tápozás: A Wellnes (micro-macro-carbo)
vízcsere: heti 2x25%

Köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!

Megfogadtam, hogy nem telepítem túl az akváriumot. Bár ennél a méretnél (br.54/netto40) ehhez kisebb akaraterő szükséges. :) Jelenleg 6 db panda páncélos úszkál az aksiban. Ha figyelembe veszem azt, hogy a panda kb. 5 centis lesz kifejlett állapotában, s ha túl akarom biztosítani magam, akkor 2liter/cm-el számolva elvileg már bőven "megtelt" az aksim.

KÉRDÉS:

Be merjek-e vállalni még egy minimális mennyiségű halat? (A három gyerkőcöm elég erősen lobbizik ezért, de nem akarom se magamat, se a halakat szívatni.) Ha szerintetek belefér még valamilyen nano, ami a harcsákkal ellentétben nem talajlakó, akkor melyiket javasoljátok?

akvárium paraméterei:
akvárium: 54 l (nettó kb. 40);
szűrő: Eheim 2213;
fény: T8 15watt;
aljzat: JBL Aqua Basis + 2-4mm sóder;
növény: - 15 szál argentin átokhínár (Elodea densa); --> tudom, tudom, gyorsan nő, nagyobb akiba illik...:)
- 2 tő lándzsás vízipáfrány (Microsorum pteropus);
- 1 tő törpe vízilándzsa (anubias nana);
- 2 tő vizikehely (cryptocoryne petchii pink);
- 1 db gömbmoha (Cladophora aegagropila).
tápozás: A Wellnes (micro-macro-carbo)
vízcsere: heti 2x25%

Köszönöm a segítséget!

Hali! A pandáid nagyon hosszú évek alatt fogják elérni ezt a méretet. Nálam 1.5év alatt a 3-3.5 cmre sikerült nyúlniuk. Nyugodtan tehetsz még bele, a borarasokat ajánlanám, ezekbôl tudsz csapatot telepíteni hiszen átlag 2.5centisek. 15db simán elfér benne szerintem. Nekem a boraras merah ból van 15 az akiban 70+RC mellett.... :D
 
Pfff..:) Ezek szerint kezdőként túlságosan megijedtem volna a túltelepítéstől? :) Az stresszel, hogy az eheim 2213-as nem fog ilyen terhelesnél elegendő szűrést végezni.
 
Heti mulm leszívás, meg heti 20% vízcsere. Plusz már fél éves aki, tehát már beállt rendesen. Ha teletömöd a szûrôd bio töltettel, teszel a rendszerbe elôszûrôt több állatkát is elbír az akid.
 
És Nálad a borarasok mennyire tartották meg az élénk színüket? Azt olvasom, hogy középkemény vízben "elveszítik" a színüket. Legalábbis a brigittae....
 
18as vízben vannak, cycklops-al vannak etetve kiegészítve a sera bettagrannal (heti egyszer max). Telepítés után 1-1.5 hétig kicsit halványabbak voltak, de ezt a telepítés stressze okozta. Színük élénk és telt, van egy két rcm is ami vettekszik vagy egy az egyben sakura szinezetü. Sokat számít a szoktatás és persze az étrendjük is nagyban befojásolja a szinüket.
 
Sziasztok
Most tervezek halat telepíteni egy 112 literes növényes akiba
Én rájuk gondoltam:
zöld neon 12db
háromsávos törpeszájú hal 8db
apistogramma inka 2db
algázó géb 2db
amanó 4db
A kérdésem,hogy nem sok e ebben az akiban,és nem tudom hogy az inkákat tarthatom e csap vízben
olvastam ezt is azt is .
 
Sziasztok!
Egy ideje már olvasgatom a fórumot, de most elszántam magam a regisztrálásra is. Kisebb kihagyással mindig volt akváriumom. Most egy hosszabb szünet után újra szeretném indítani az akim.
120l-es akvárium, Aquapro Innenfilter M1000 a szűrő, világítás, fűtés oké.

Ezekre a halakra gondoltam:
zöld szumátrai: 8db
ezüst molly: 8db
vörösfejű pontylazac: 8db
anci: 2-3db
páncélos harcs: 4-5 db

Szerintetek jó a halválasztás?
 
Back
Oldal tetejére