• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

83 literben tartok 20 zöld neon-t meg 6 panda corydoras-t, rc-kkel. A neonok nagyon bujkálósak, pedig már nincs túl sűrű növényzet sem. Vegyek még hozzájuk párat, vagy esetleg valami más rajhalat, ami kevésbé félénk? Tud valaki tanácsot adni?
 
83 literben tartok 20 zöld neon-t meg 6 panda corydoras-t, rc-kkel. A neonok nagyon bujkálósak, pedig már nincs túl sűrű növényzet sem. Vegyek még hozzájuk párat, vagy esetleg valami más rajhalat, ami kevésbé félénk? Tud valaki tanácsot adni?
Mióta vannak meg?
Nekem razbórák kb 1 hónap alatt szelídültek meg.
Most is meg-megriadnak, de már lehet nézni is őket [emoji4]
 
Mióta vannak meg?
Nekem razbórák kb 1 hónap alatt szelídültek meg.
Most is meg-megriadnak, de már lehet nézni is őket [emoji4]

4 hónap 54 literben, ott szinte végig bujkáltak, vasárnap költöztek át. Keddig pörögtek, belakták az akvát, tegnap óta megint gerilláznak.
 
Én már feladtam hogy megfejtsem a halak lélektanát.

Eddig három fajta halam volt ami nem kattant be egy idő után és kezdett el bújkálni: serpalazac, vörösneon, petitella. Bocs négy, mert baltahasú lazac sem bújkált.

Minden más azt hiszi komplett predátor és alien hordák lesik ha előbukkannak: törpe cory, amanda, etc.
 
A garnélák mennyire kimászósak?
Szeretnék kettőt hármat, de félek hogy kimásznak [emoji15]
Meg szaporítani sem szeretném őket...
Állítólag az amano jó ilyen szempontból, de hallottam már olyat hogy édesvízben is lepetézik, persze nem maradnak meg.
 
Üdv. Igazabol nem talaltam megfelelo temat, saccra ide illik.
Szoval van egy ismerosom aki megvalna 20 darab red cherry garnitol, es en szivesen befogadnam oket, de nem tudom, hogy elfernek-e meg a tobbiek mellett.
Szoval ami eddig van brutto 300 literre netto kb 260-ra:
7 darab idosebb (nagyobb) anci ebbol 2 him, es par darab kicsi (3-4)
14darab neon
9amano garnéla
5 darab kismeretu voros csapat hal (baratnom tudja a pontos nevuket de o most nincs itthon :) )
Egyikuket sem lattam hogy bantanak az amanokat, nem is ettol tartok, hanem, hogy a 20 darab cseresznye mennyit terhelne ra az akvariumra. Buvohely stb van boven... a harcsakat mikor pihennek lehetetlenseg megtalalni :)
Annyitbtudok, hogy a garnélák meg fiatalok, kicsit tultenyeszett neki a novenyeseben, valoban durvan nez ki, mint a garnela leves. Ezert szeretne megvalni toluk.
 
Üdv. Igazabol nem talaltam megfelelo temat, saccra ide illik.
Szoval van egy ismerosom aki megvalna 20 darab red cherry garnitol, es en szivesen befogadnam oket, de nem tudom, hogy elfernek-e meg a tobbiek mellett.
Szoval ami eddig van brutto 300 literre netto kb 260-ra:
7 darab idosebb (nagyobb) anci ebbol 2 him, es par darab kicsi (3-4)
14darab neon
9amano garnéla
5 darab kismeretu voros csapat hal (baratnom tudja a pontos nevuket de o most nincs itthon :) )
Egyikuket sem lattam hogy bantanak az amanokat, nem is ettol tartok, hanem, hogy a 20 darab cseresznye mennyit terhelne ra az akvariumra. Buvohely stb van boven... a harcsakat mikor pihennek lehetetlenseg megtalalni :)
Annyitbtudok, hogy a garnélák meg fiatalok, kicsit tultenyeszett neki a novenyeseben, valoban durvan nez ki, mint a garnela leves. Ezert szeretne megvalni toluk.

Garnela terhelése kb 0 (zeró semmi nulla) amiatt ne aggódj. Inkább az hogy a neonok ramennek a kis garnikra.
 
A garnélák mennyire kimászósak?
Szeretnék kettőt hármat, de félek hogy kimásznak [emoji15]
Meg szaporítani sem szeretném őket...
Állítólag az amano jó ilyen szempontból, de hallottam már olyat hogy édesvízben is lepetézik, persze nem maradnak meg.
Szia. Tartastol fugg. Ha jol tartod nem maszik ki, persze elofordul baleset, hogy rosszkor ilyeszted meg vagy mas hal es kiugrik :)
Ha idoben eszreveszed es visszadobod semmi baja nem lesz.
Nalam pl telljesen nyitott akvarium van, egy sem maszott ki. Eddig egyet lattam szo szerint kirepulni mikor a betta az uvegen railyesztett....
 
Garnela terhelése kb 0 (zeró semmi nulla) amiatt ne aggódj. Inkább az hogy a neonok ramennek a kis garnikra.

Marmint a leendo kiskgarnikra? (Amennyire tudom ok szaporodnak edesvizben), vagy a kis meretu most beszerzendo garnelakra gondolsz?
Amanok kozott van 1-2 meg igen csak fiatal peldanyom is (kb 1.5 centisek) oket sem bantjak. Legalabbis eddig meg nem lattam.
 
Szia. Tartastol fugg. Ha jol tartod nem maszik ki, persze elofordul baleset, hogy rosszkor ilyeszted meg vagy mas hal es kiugrik :)
Ha idoben eszreveszed es visszadobod semmi baja nem lesz.
Nalam pl telljesen nyitott akvarium van, egy sem maszott ki. Eddig egyet lattam szo szerint kirepulni mikor a betta az uvegen railyesztett....
Nekem pont most ugrott ki egy galaxy razbórám... [emoji30] [emoji17]
RIP.
 
Marmint a leendo kiskgarnikra? (Amennyire tudom ok szaporodnak edesvizben), vagy a kis meretu most beszerzendo garnelakra gondolsz?
Amanok kozott van 1-2 meg igen csak fiatal peldanyom is (kb 1.5 centisek) oket sem bantjak. Legalabbis eddig meg nem lattam.
Szerintem csak a leendő kicsiket ennék meg, de ha elég dzsungeles az akvárium mindig lesz kicsiből is ami fel tud nőni.
 
Üdvözletem mindenkinek!

Segítséget kérnék! A következő néhány hónapban tervezek indítani egy nano kockát és nem tudom milyen hal mehetne bele? Egy 30 literes dennerle kockáról lenne szó. Az eredeti terv egy betta. Tudom, hogy igen kevés a lehetőség ilyen méretű és formájú medence mellet, de reménykedek!
 
Üdvözletem mindenkinek!

Segítséget kérnék! A következő néhány hónapban tervezek indítani egy nano kockát és nem tudom milyen hal mehetne bele? Egy 30 literes dennerle kockáról lenne szó. Az eredeti terv egy betta. Tudom, hogy igen kevés a lehetőség ilyen méretű és formájú medence mellet, de reménykedek!
Nano halak. (pl. boraras) Bár a betta mellett lehet, hogy nem húzzák sokáig, van benne rizikó. Nekem a rami szétkapott egyet az elején, viszont a többit azóta sem bántja.
 
Nano halak. (pl. boraras) Bár a betta mellett lehet, hogy nem húzzák sokáig, van benne rizikó. Nekem a rami szétkapott egyet az elején, viszont a többit azóta sem bántja.

Nem ragaszkodom a bettához. Vagy az egyik vagy a másik alapon lesz. Sok hal nem fér el, nem szeretném ha kinlódnának. A betta egymaga lenne, csak keresem az opciókat. Amint nézem a borarasok igen picik, ami nagyon jó. Társaságuk nem nagyon lenne, csak ők. Köszönöm!
 
nekem új kedvenc nanohalam a neoheterandria elegans.
ráadásul elevenszülő és érdekes ahogy a kicsiket elengedi (nem egyszerre hanem egyet-egyet). És pont emiatt a ritkás szaporulat miatt nem csinál olyan inváziót mint a guppi.
Igaz még csak egy hónapja vannak meg, de eddig nagyon bejönnek :)
 
Sziasztok. Adott egy 112 literes növényes akvárium, benne vörös neon, törpe szívó harcsa, zebra szívó harcsa, panda csík, sávos díszcsík, garnélák (hógolyó, tigris). Szeretnék bele egy pár (2 db) Gyrinocheilus aymonieri - Moszatevő márnát. Hallottam olyat is, hogy nagyra nő, olyat is, hogy nem. Kérlek véleményezzétek, illetve ha van tapasztalat akkor az is érdekel. Köszönöm!
 
Sziasztok. Adott egy 112 literes növényes akvárium, benne vörös neon, törpe szívó harcsa, zebra szívó harcsa, panda csík, sávos díszcsík, garnélák (hógolyó, tigris). Szeretnék bele egy pár (2 db) Gyrinocheilus aymonieri - Moszatevő márnát. Hallottam olyat is, hogy nagyra nő, olyat is, hogy nem. Kérlek véleményezzétek, illetve ha van tapasztalat akkor az is érdekel. Köszönöm!
Üdv. Láttam már kifejlett Aymoneryt, kb. 25cm-es volt. 300l fölötti akváriumba ajánlják. Ekkora akváriumba ne válaszd ezt a fajtát.Volt nekem is, túladtam rajtuk.
http://diszhal.info/Gyrinocheilus_aymonieri.php
 
Üdv. Láttam már kifejlett Aymoneryt, kb. 25cm-es volt. 300l fölötti akváriumba ajánlják. Ekkora akváriumba ne válaszd ezt a fajtát.Volt nekem is, túladtam rajtuk.
http://diszhal.info/Gyrinocheilus_aymonieri.php
Mennyi idő alatt nőtt nagyra? Ugyanis én kaptam olyan infót, hogy egy másfél éves pár még mindig 4 cm hosszú. Egy 200 literes akváriumba, szóval ezért kérdezem. Érdekelne több vélemény is.
 
Back
Oldal tetejére