• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Hjajj de kár.... olvastam, hogy szumátrai díszmárnával szokták még együtt tartani.....Szerinted?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Esetleg valaki tudna segíteni??
@Rebal által elmondottakat megerősítve kiegészíteném kicsit az egyik kedvenc oldalam alap infóival:
http://diszhal.info/Macropodus_opercularis.php
Foltos morgóharcsát nem igazán találok, de van másik:
fehérpettyes http://diszhal.info/Agamyxis_pectinifrons.php
óriás: http://diszhal.info/Megalodoras_uranoscopus.php
zebra: http://diszhal.info/Platydoras_costatus.php
nagy hirtelen ezeket találtam és egyik sem igazán kis akváriumba való.
Természetesen ideig-óráig elvannak, de amire kinövik -van pár hónapod- addig el kellene dönteni a hogyan továbbot.
(legfeljebb úgy jársz, mint itt sokan és idővel több akvád is lesz;))
 
Hjajj de kár.... olvastam, hogy szumátrai díszmárnával szokták még együtt tartani.....Szerinted?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nem rossz, nekem volt is, de ezt azért olvasd el hozzá:
http://diszhal.info/Barbus_tetrazona.php
A szumi tök jó fej, de csak ha elég sokan vannak, mert egyébként -sok más márnaféléhez hasonlóan- nagyon kötekedős tud lenni. Egy 15 fős banda már nagyon szép és ott már nyugi is van: elvannak egymással.
 
Nem rossz, nekem volt is, de ezt azért olvasd el hozzá:
http://diszhal.info/Barbus_tetrazona.php
A szumi tök jó fej, de csak ha elég sokan vannak, mert egyébként -sok más márnaféléhez hasonlóan- nagyon kötekedős tud lenni. Egy 15 fős banda már nagyon szép és ott már nyugi is van: elvannak egymással.

Nagyon köszönöm a segítséget! Jól beleválasztottak Fateromék...
Szerintetek az albínó és a "sima" paradicsomhal párosból lehet utód? Amikor hazahoztam a csajt,a fiú egyből fészeképítésbe kezdett,de sajnos azokat a leveleket le kellett megszenem ,amire a habfészket építvette a fiú. Mindig feszít,amikor a csaj mellé úszik.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nagyon köszönöm a segítséget! Jól beleválasztottak Fateromék...
Szerintetek az albínó és a "sima" paradicsomhal párosból lehet utód? Amikor hazahoztam a csajt,a fiú egyből fészeképítésbe kezdett,de sajnos azokat a leveleket le kellett megszenem ,amire a habfészket építvette a fiú. Mindig feszít,amikor a csaj mellé úszik.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Persze:D feltehetően nem meddő csak albínó:D
Nézd meg az oldalt, amit @Pecás ajánlott, azon van info a szaporításhoz is;)
 
Nagyon köszönöm a segítséget! Jól beleválasztottak Fateromék...
Szerintetek az albínó és a "sima" paradicsomhal párosból lehet utód? Amikor hazahoztam a csajt,a fiú egyből fészeképítésbe kezdett,de sajnos azokat a leveleket le kellett megszenem ,amire a habfészket építvette a fiú. Mindig feszít,amikor a csaj mellé úszik.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Ne aggódj, ha mindketten készen állnak a családalapításra, akkor fog az menni. Figyelj a vízparaméterekre, a minőségi és változatos étrendre és remélhetőleg nem steril távol-keleti halaid vannak, akkor meg előbb-utóbb lesz valami.;)
 
Oks, legalább akkor ők benépesítik majd az akváriumot. Mégegyszer köszönöm a segítséget!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!
Paraméterek: 54 literes akvárium, külső aquael minikani 120 szűrő, esőztető, levegőztető.
Növények:
Taxiphyllum barbieri
Anubias barteri
Microsorum Pteropus
Microsorum pteropus 'Trident'

3 hete megy, egy hete belekerült:
2 db L144es anci
4 db otocinclus affinis

Eredeti terv 10 db amanda lazac és 2 remirezi volt.
Újabb terv 2 db félcsőrös csuka, 2 db ramirezi, 3-4 db black molly - ha gyerek kívánságát is figyelembe veszem.
Ha túlélnek és maradnak, akkor egy év múlva 120 literesre váltok.
Vélemények esetleg?
Kérdés számomra a vízhőmérséklet, mert a 25-26 fok az otoknak meleg, a ramireziknek hideg lehet?
 
Én ekkora aksiba csak egy fajta rajhalat raknék. Mondjuk 13-14 Amandát, vagy még kisebbeket, pl. törperazbórát A Mollyknak kicsi ez a méret.
Köszönöm, hogy a mollyra felhívtad a figyelmemet! Ha én döntök, rajhal+garnéla lenne benne, de először szeretném meghagyni a gyereknek a döntési lehetőséget, persze nem az állatok kárára.
A gyerek szempontja a szép/érdekes szín elsősorban, és szeretne minél több fajta halat bele.
 
Köszönöm, hogy a mollyra felhívtad a figyelmemet! Ha én döntök, rajhal+garnéla lenne benne, de először szeretném meghagyni a gyereknek a döntési lehetőséget, persze nem az állatok kárára.
A gyerek szempontja a szép/érdekes szín elsősorban, és szeretne minél több fajta halat bele.
Ja, és a guppi, valamint a neonhal, ami egyértelmű lenne kilőve nem tetszik neki. És mivel többfajta halat akar, rajhal sem jöhet szóba.
 
Még azt szeretném megkérdezni, hogy ti hogy etetitek az éjszaka aktív halakat? A fehérpettyes morgóharcsára gondolok, mert ilyen tablettás halkaját vettem neki, amiből ha kicsit nagyobb darabot adok, elviszi tőle a nagyobb paradicsomhal.... [emoji848]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Még azt szeretném megkérdezni, hogy ti hogy etetitek az éjszaka aktív halakat? A fehérpettyes morgóharcsára gondolok, mert ilyen tablettás halkaját vettem neki, amiből ha kicsit nagyobb darabot adok, elviszi tőle a nagyobb paradicsomhal.... [emoji848]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Világítás lekapcsolása után adj neki enni.
 
Ja, és a guppi, valamint a neonhal, ami egyértelmű lenne kilőve nem tetszik neki. És mivel többfajta halat akar, rajhal sem jöhet szóba.
Végül vörösfejű, és izzófényű pontylazacok lettek a lakók. Első nap nagyon együtt mozogtak csapatként, de az alsó területtől nem nagyon távolodtak el. Most egy nap után már egy-egy darab elmerészkedik az akvárium közepéig is.
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy 92l-be mennyi hal mehet ezekből és milyen arányban? Otocinclus affinis és Corydoras pygmaeus. Csak ők lesznek meg valamilyen kék neocaridina. Növényes low-tech 1200l/h 9l-es térfogat matrixal, siporaxal meg szivaccsal. Tágas kiúszótér lesz.
 
Hali.
40 literes új akvámba,kellenek lakók:)
Láttam több videóba is,hogy Betta hal és Red cherry Garnélák elvannak egymással és a Betta nem bántja őket..Lehetséges!?
Amit biztosan rakok az akvába az 2 db Otocinclus affinis ,Garnélákat gondoltam és esetleg Guppyt,Neont vagy Bettát,mert itt boltba van szép zöld meg kék:)
Ki mit gondol?
 
Hali.
40 literes új akvámba,kellenek lakók:)
Láttam több videóba is,hogy Betta hal és Red cherry Garnélák elvannak egymással és a Betta nem bántja őket..Lehetséges!?
Amit biztosan rakok az akvába az 2 db Otocinclus affinis ,Garnélákat gondoltam és esetleg Guppyt,Neont vagy Bettát,mert itt boltba van szép zöld meg kék:)
Ki mit gondol?
40 liter nem sok. Olyan hal kell, ami jól érzi magát ennyi vízben is.
Úgy keress rá, hogy 'nano halak' és feljön jópár javaslat.
Az oto pl pont elvan sztem ennyiben is.
Nekem nettó 30 liter van...
 
Hali.
40 literes új akvámba,kellenek lakók:)
Láttam több videóba is,hogy Betta hal és Red cherry Garnélák elvannak egymással és a Betta nem bántja őket..Lehetséges!?
Amit biztosan rakok az akvába az 2 db Otocinclus affinis ,Garnélákat gondoltam és esetleg Guppyt,Neont vagy Bettát,mert itt boltba van szép zöld meg kék:)
Ki mit gondol?
.
Nálam olyan jól elvoltak egymással, hogy a betta a szájában hordozta az RC garnikat, csak volt olyan aki csak félben jött ki onnan :D ,szóval ne mert olyan lesz mint a hegylakóban "csak egy maradhat". Guppy mehet, neonnak kicsi a 40 liter, betta csak egymagában garnéla nélkül, estleg valamilyen kisebb razbóra, törpe kalászhal.
 
Back
Oldal tetejére