• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

Axelrodia riesei (Rubin tetra) halacskával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mennyire félősek? Vagy 30-40 fős csapatot képzeltem el, így talán nem fognak annyira bújkálni...
 
Koszonom a tanacsod! :)
Guppikat nem igazan merek betta melle, ugy hallottam oket nem szabad egyutt tartani :/ nanohalakra gondoltam meg, de amugy igen olyasmi kene ami kozepen/felul uszkal
Szia! Nekem galaxy razbóra van, 6 db, ők aztán mennek minden felé. Ajánlották mellé a törpe razbórát, hogy ők virgoncak (tényleg azok, minden szinten úsznak) és majd kicsalják a galaxykat is a növényesből (nem volt rá szükség) Mindkét faj picurka, nem fátyolúszós, így szerintem mehetne a betta mellé, de persze függ őkegyelmessége habitusától is. 54 L, 18 hal: 6 galaxy, 6 törpe razbóra és 6 zöld neon (ők egyedül tartják a csapat formációt, pedig a többiek is azok lennének)
 
Sziasztok . Ide írok mert megfelelőbb helyet nem találtam.
Van 2db Toro-m ( ,Megalechis thoracata) kb 7-8cm . Kérdésem , ezekkel van valakinek tapasztalata?
 
Nincs , ezért érdeklődök. :confused:
Örököltem őket.
Olyan , mintha durrognának egymásnak. Egymás közelében az egyik rezgeti magát, mint amikor ráz az áram. :rolleyes:
 
Nincs , ezért érdeklődök. :confused:
Örököltem őket.
Olyan , mintha durrognának egymásnak. Egymás közelében az egyik rezgeti magát, mint amikor ráz az áram. :rolleyes:
Jó nagy buta harcsa. Széttúrja az aljzatot, bezabál mindent amit tud, sokat piszkol.
Lehet, hogy Lamour lesz belőle, meg sok kis harcsa...Mekkora medencében vannak?
 
Hátterezett 118l , a háttér miatt kb 80-90l vízzel
Honnanlehet megállapítani, hogy esetleg egy pár? Amit találtam leírást , az szerint nem egyértelmü.
 
Az nagyon kevés lesz nekik. 20 centisre nőnek. Inkább találj nekik nagyobb medencével rendelkező gazdit...
 
Hátterezett 118l , a háttér miatt kb 80-90l vízzel
Honnanlehet megállapítani, hogy esetleg egy pár? Amit találtam leírást , az szerint nem egyértelmü.
http://diszhal.info/Megalechis_thoracata.php
Azt, hogy békés, kezeld némi fenntartással: nekem egyszer volt, kifejlett közeli méretben, erőszakos volt és igazi ragadozó (első éjjel 8 db neonhal, egy kaja 4 db trágyagilisztánál indult, megette a plattit is).
Növényesből @ideoda javaslatának megfelelően eltávolítanám.
 
http://diszhal.info/Megalechis_thoracata.php
Azt, hogy békés, kezeld némi fenntartással: nekem egyszer volt, kifejlett közeli méretben, erőszakos volt és igazi ragadozó (első éjjel 8 db neonhal, egy kaja 4 db trágyagilisztánál indult, megette a plattit is).
Növényesből @ideoda javaslatának megfelelően eltávolítanám.
Köszi , ezt olvastam . Lehet elajándékozom , vagy becserélem .
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, mert bővíteni szeretném az akváriumom halállományát.
Egy kis előtörténet:
Szüleim vettek kisfiamnak egy hím kínai paradicsomhalat, amit egy gömbakváriumban kaptunk meg. Egy hét elteltével teljesen magával ragadott a hal és sajnáltam is egy ilyen kis akváriumban, ezért elmentem a helyi kisállat kereskedésbe, ahol egy diversa startup 60 akvárium szettet vettem meg. Az aksiba a paradicsomhal mellé először egy kék gurámit vettem, de nem tűrte maga mellett...először csak követte a vízben, utána viszont rendesen odavágott neki. Így hát visszavittem és hoztam neki inkább egy albínó csajt és mellé még egy folto morgóharcsát. Velük már elvan. Mit lehetne még melléjük betelepíteni? Szeretném, ha a szűrő (jelenleg esőztető funkcióban használva, mivel máshogy túl nagy volt az áramlás) levegőztetője i értelmet nyerne, mármint nem labirint kopoltyúsokban gondolkodom.
Köszönöm előre is.
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, mert bővíteni szeretném az akváriumom halállományát.
Egy kis előtörténet:
Szüleim vettek kisfiamnak egy hím kínai paradicsomhalat, amit egy gömbakváriumban kaptunk meg. Egy hét elteltével teljesen magával ragadott a hal és sajnáltam is egy ilyen kis akváriumban, ezért elmentem a helyi kisállat kereskedésbe, ahol egy diversa startup 60 akvárium szettet vettem meg. Az aksiba a paradicsomhal mellé először egy kék gurámit vettem, de nem tűrte maga mellett...először csak követte a vízben, utána viszont rendesen odavágott neki. Így hát visszavittem és hoztam neki inkább egy albínó csajt és mellé még egy folto morgóharcsát. Velük már elvan. Mit lehetne még melléjük betelepíteni? Szeretném, ha a szűrő (jelenleg esőztető funkcióban használva, mivel máshogy túl nagy volt az áramlás) levegőztetője i értelmet nyerne, mármint nem labirint kopoltyúsokban gondolkodom.
Köszönöm előre is.

Esetleg valaki tudna segíteni??


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Megfelelő beállítással az esőztető funkcióval is elég lehet a levegőztetés, nem kell levegővel fröcskölni;)
A kínai paradicsomhal nem a társas halakhoz tartozik, ráadásul az általad bővített medence, a 60-as is meglehetősen kicsi neki, ezért más halat feltehetően nem fog megtűrni maga mellett (kicsi az élettere, ahhoz meg pláne, hogy mást is beengedjen oda). Ha meg szeretnéd tartani a halat, akkor békélj meg azzal, hogy ők ketten lakják az akváriumot, ami még egyszer mondom, kicsi lesz nekik. Ha több fajta halat szeretnél, akkor pedig le kell mondani a kis kínairól.
 
Back
Oldal tetejére