• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen halat válasszak?

A tanácsotokat szeretném kérni. Tudom, hogy a halvásárlást nem ilyen szempontok alapján kellene bonyolítani, de az unokaöcsém -aki kedvéért az akit csináltam- azt mondta, hogy olyan jó lenne bele valami piros hal...
Tudtok olyat ajánlani, amiből egy kisebb létszámú csapat is jól érzi magát? Ami most van:
5 oto, 7 amano, 8 gertrudae
Ezek mellé kellene valami élénk színű hal.
 
Sziasztok!
Az alábbi kérdéssel fordulnék hozzátok: Milyen halat vegyek ami közel a vízfelszínhez tartózkodik nagyrészt.
Egy 126l-es növényes akváriumom van. Egyenlőre van egy pár ramirezim és 15 vörös neonom, meg algázók. A neonok nagyon szépen rajban vannak, de az istennek se akarnak tágítani az aljzattól :D Persze tudom hogy természetes élőhelyükből fakad (sötét vizek) hogy szeretik az árnyékosabb vizeket, és nem kimondottan a 72W világítás alatt akarnak sütkérezni :D
Persze a Ramiikk is lent vannak.
Sokkal több halat nem akarnék, de a víz felszín közelében jól mutatni pár halacska!
 
Szia Zoli!

Én a Thayeria boehlkei-t, vagy a Epiplatys annulatus-t, vagy a Pseudomugil gertrudae-t mondanám...mondanék még többet is, de azokhoz tető kéne....bár a felszín közelében élő halak nagy része ugrik. Van valami úszónövényed? Lehet, hogy a neonok is értékelnék..
 
Szia Zoli!

Én a Thayeria boehlkei-t, vagy a Epiplatys annulatus-t, vagy a Pseudomugil gertrudae-t mondanám...mondanék még többet is, de azokhoz tető kéne....bár a felszín közelében élő halak nagy része ugrik. Van valami úszónövényed? Lehet, hogy a neonok is értékelnék..

Szia Málinkó!
Köszönöm a tanácsot!
A ferdénúszó pontylazacokat már egyébként néztem akvarisztikában :) nagyon tetszenek.
Van tetőm :) egyenlőre nincs még úszó növényem, Valisneria van ami lebeg a vízen. Lehet beszerzek majd egy kis békalencsét, volt csak kiszedtem mert nagyon szaporodott, és árnyékolt :D
 
Hohó, ha van tetőd, akkor érdekes lehetne egy csapat Carnegiella strigata, vagy Epiplatys dageti (ha nincs garnélád), vagy Copella arnoldi (személyes kedvenc, a ferdénúszó is), bőven van választék! :)
Limnobium laevigatum- ebből a békatutajból kéne...
 
Hohó, ha van tetőd, akkor érdekes lehetne egy csapat Carnegiella strigata, vagy Epiplatys dageti (ha nincs garnélád), vagy Copella arnoldi (személyes kedvenc, a ferdénúszó is), bőven van választék! :)
Limnobium laevigatum- ebből a békatutajból kéne...

Köszönöm a hozzászólást, sokat segítettetek!

A ferdén úszó, meg a baltahasú nagyon tetszik, szerintem a kettő közül valamelyik, és igen tudom hogy majd kellene valami úszó növény is... :)
 
Üdv
Azt szeretném kérdezni hogy rákok mellé(nem garnéla) milyen halat lehetne tenni?Olyan kellene ami a felső vagy középső vízrétegben úszik mert hát a rákok szeretnek vadászgatni a halakra...Első körben nem szeretnék sokat csak pár darabot mert nem szeretném ha egy nagyon drága etetés lenne a vége a dolognak...
 
Üdv
Azt szeretném kérdezni hogy rákok mellé(nem garnéla) milyen halat lehetne tenni?Olyan kellene ami a felső vagy középső vízrétegben úszik mert hát a rákok szeretnek vadászgatni a halakra...Első körben nem szeretnék sokat csak pár darabot mert nem szeretném ha egy nagyon drága etetés lenne a vége a dolognak...
Milyen rákról van szó és mekkora helyen? A legtöbb faj mellé a hal veszett ügy. A rákok este is vadásznak, amikor a halak alszanak, és előbb-utóbb a legügyesebb halat is elkapják. Ha már mindenképpen kockáztatni akarsz, akkor valami gyors úszású és szapora elevenszülő csapat pótolni tudja az áldozatokat.
 
Nem teljesen a topikhoz kapcsolódik, de segítsetek kérlek egy kicsit nekem, mi az a legkisebb méret, amiben tarthatók nano halak? Pl. Boraras-ok
 
Én 15l alatt nem tartanám még a borarasokat sem. Az állatvédelmi törvény ugye kimondja, hogy gerinces állatot tilos 30l-nél kisebb akváriumban tartani, de ezt megint olyanok alkották akik az életben nem láttak akváriumot.
 
Én 15l alatt nem tartanám még a borarasokat sem. Az állatvédelmi törvény ugye kimondja, hogy gerinces állatot tilos 30l-nél kisebb akváriumban tartani, de ezt megint olyanok alkották akik az életben nem láttak akváriumot.
A törvényesdi rész tényleg vicces... de valóban meggondolandó, amit írtál a nettó víz kb. 12-15 liter lenne + Tetratec EX700 szűrésnek. De lehet, hogy inkább csak garnélák lesznek a paludárium vizes részében.
 
Halvásárlás előtt állok, és néhány fajtát kinéztem a GA oldalán. A 72 literes akváriumomban most 4 oto, és 6 amano garnéla van, melléjük szeretnék valamiket.
Kitaláltam 1-2 párosítást, érdekelne a véleményetek.
  1. 4-6 kolibrihal + mellé 1 pár pillangó törpesügér, vagy 1 pár törpegurámi
  2. 3 fajta razbóra van, ami tetszik, és 2 fajtából szeretnék egy kisebb csapatot. Zöldsávos törperazbóra, Hengeli razbóra, Neon razbóra. Nem tudom, hogy mennyire állnak össze a külön fajták.
Esetleg másféle párosításban ezek a fajták?
 
Én tuti, hogy csak egyfélét raknék, de abból a lehető legtöbbet. A különböző faj egyedei nagy valószínűség szerint egy csoportba rendeződnek majd mivel az ilyen halakat hajtja a csorda szellem(biztonság érzetük miatt). Így nem fognak külön bóklászni szerintem, pláne ezek a nano halak. Akkor meg már minek a 2 féle hal ha úgy is összetömörülnek. Akkor már legyen homogén a raj, ne pedig különböző színűek. Az úgy nekem jobban bejön, meg talán természetesebb is. Persze ez csak az én véleményem.
 
A Neon razbórára én is fenem a fogam, hiánycikk és nem is lesz sajnos
Ó, ezt nem is tudtam :( A GA oldalán nincs feltüntetve, hogy nincs belőle :sorry:

Én tuti, hogy csak egyfélét raknék, de abból a lehető legtöbbet.
Akkor nem vegyítek 2 fajta razbórát, de az első megoldás, hogy 5-6 kolibrihal + 2 pillangó törpesügér (electric blue)? Vagy a kolibrihalak helyett valamelyik razbóra? Azok kisebbek, mint a kolibrihalak. (Boraras brigittae, kéksávos, vagy galaxy, ezek tetszenek)

Még véletlenül sem szeretném túltelepíteni, de most néhány amanoval, és otoval olyan, mintha üres lenne az aki.
 
Utoljára módosított:
Vegyítheted, csak a véleményem mondtam el. A ramikhoz bármelyiket választod jók lesznek. Bár a razbórák mellett a nagyobb létszám szól. Mekkora akváriumba mennének egyébként?
 
Back
Oldal tetejére