• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen hal eszi a növényeket??

Sziasztok a kérdésem az lenne, hogy vettem egy pár Xifó (Szifó) halat és azt vettem észre, hogy elő szeretettel piszkálja és csipegeti a növényeim :mad: Fölég a jávai mohát és apróbb szálú parvulát és mohákat (pl: gömbmoha) Még csak pár órája tettem be. Egyenlőre nem tűnik vészesnek a helyzet de érdekelne, hogy ez menyire jelent veszélyt az én drága pici növényeimnek??? :) A Xifó menyire legeli le a növényeket??? :) Kérlek akinek van valami infoja írjon :)

Előre is köszönöm!
 
Nem akarlak riogatni, de talán csak a guppi és a molly zabálja gyorsabban a zöldséget.
Egyszerűbb lenne, ha kecskét tennél be!

Viccet félretéve, szerintem szép lassan, vagy inkább gyorsan bepusztítják a növényeid, szóval vagy xifók vagy akvakertészet!(n)
 
Tipp: tündérhínár mellé ne vegyetek törpegurámit, nekem már alig maradt levele folyton lecsipkedik :( pedig olyan szépen nőne...
 
Nálam két him guppi zabálta le az indiai vizicsillagot és a lilacineát.Az elején csigákra gyanakodtam de mióta nincsenek guppik nincsenek harapásnyomok a növényeken.
A bacopákat és az anubiasokat nem bántották. Igen ezeket a szálas mohákat a guppik nálam is szétcincálták,azt nem is teszek be többet ebbe az akiba.Ajándékba kaptam jávai mohát,feltűzködtem különféle tereptárgyakra,fadarabokra.Ráment egy délutánom mire kész lett és gyakorlatilag már másnapra tönkre tették a guppik:mad:
Nagyon sokáig takarítottam a "művük" után.
Jól meg kell gondolni milyen halak és milyen növények férnek meg egy más mellett.Én is most tanulom időnként a saját káromon:LOL:
Nekem is van 3 xiphom a gömbmohát és az előbb említett növényeket nem bántják.Szerintem ha most lenne jávai moha benne biztos szétcincálnák a xiphok is.
 
Sziasztok.Épp most halásztam ki az akváriumból 5db xiphot.Néztem oldalrol és darabokat csipegettek ki a frissen ültetett növényekből.Nem várom meg az aratást az tuti. :)neonok,serpalazac,vöröskarcsú díszmárna,zebradánió,azok nem bántják.Szóval guppy,molly,xipho mellé nem ajánlatos növény.Szerintem.
 
Nekem a gyongyguramik alltak neki legelni a ricciat, ami a faagra van kotozve.... addig ettek, huzgaltak amig a madzag elengedte.... es meg ban vagy 5 csomo a tobbi agon. Valaninek mennie kellene, a riccianak vagy a gouramiknak
 
Hát én ma nagy dolgot láttam. Ülök, bámulom az akváriumot és egy drága severum sügérke bekapta a szegény ártatlan növénykémet és mint a kutyák, elkezdte tépkedni... na ennek az lett a vége, hogy 3 szál úszkált a vízben, szabadon.... leültem a földre, videó bekapcsol, na mondom most lekapom, ahogy bodrit játszik... hát nem... csak bámult rám és elúszott, mint aki ott sem volt... :D
 
Hát én ma nagy dolgot láttam. Ülök, bámulom az akváriumot és egy drága severum sügérke bekapta a szegény ártatlan növénykémet és mint a kutyák, elkezdte tépkedni... na ennek az lett a vége, hogy 3 szál úszkált a vízben, szabadon.... leültem a földre, videó bekapcsol, na mondom most lekapom, ahogy bodrit játszik... hát nem... csak bámult rám és elúszott, mint aki ott sem volt... :D
Én jobban jártam anno.
Én nem is láttam ......csak mindig eltűntek a növények:LOL:.
Aztán némi fórumozás után rájöttem ,hogy növényes akváriumba csak nanohalat......:);)
 
Én jobban jártam anno.
Én nem is láttam ......csak mindig eltűntek a növények:LOL:.
Aztán némi fórumozás után rájöttem ,hogy növényes akváriumba csak nanohalat......:);)

2 hónapig hozzá sem ért. Néha-néha odacsípett, de semmi komoly. Erre ma azt hitte, ő bodri..... :D tényleg haláli volt, ahogy tépte jobbra-tépte balra, mint a kutya a csontot :D
 
Back
Oldal tetejére