• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen garnélák tarthatók együtt?

De szerintem megtaláltam a választ ! .
Neocaridina fajok nem tarthatok együt a hibrid utódok miat . :cry:
Kár mert nagyon tetszenek ezek a kis színes rákocskák . A nagy aksiban tartok sakura garnélákat s hálla a égnek nagyon jól érzik magukat . A szaporulatból látva . :)
ha elég jól válogatsz csak egy neműeket akkor csinálhatsz szép színes válogatást belőlük... ;)
 
ha elég jól válogatsz csak egy neműeket akkor csinálhatsz szép színes válogatást belőlük... ;)
Köszi a megerősítést ! Csak szerettem volna ha szaporodnak . Mert mind a két szín tetszik . De a párommal egyeztetve marad a blue .
Köszi a gyors megerősítést ;)
 
Blue Tiger Shrimp (Caridina cantonensis) összeívik a Green Babaultival (Caridina cf. Babaulti )? Csak mert mindkettő Caridina, ezért kérdezném. A Neocaridinákkal nem, ha jól tudom. Vagy nem jó ötlet lenne Neocaridinákkal együtt tartani?
 
Blue Tiger Shrimp (Caridina cantonensis) összeívik a Green Babaultival (Caridina cf. Babaulti )? Csak mert mindkettő Caridina, ezért kérdezném. A Neocaridinákkal nem, ha jól tudom. Vagy nem jó ötlet lenne Neocaridinákkal együtt tartani?
nem és nem :)
vedd figyelembe a garnélák igényeit és indíts külön akváriumot ha többfélét szeretnél ;)
Ha káoszt és mindenféle garnélát szeretnél arra ott vannak a bee garnélák - ott mindenféle szép színt keverhetsz. Ha még káoszosabbat szeretnél ezek mellé rakjál CRS/CBS-t és mindenféle tigrist is.
 
Blue Tiger Shrimp (Caridina cantonensis) összeívik a Green Babaultival (Caridina cf. Babaulti )? Csak mert mindkettő Caridina, ezért kérdezném. A Neocaridinákkal nem, ha jól tudom. Vagy nem jó ötlet lenne Neocaridinákkal együtt tartani?

Szia!
A babaulti úgy tudom, nem ívik össze más caridinával, viszont teljesen más vízparaméterek jók neki, mint a tigriseknek. Neocaridinák a szaporaságuk miatt hamar elnyomnák minden más fajt.
 
  • pH: 7-7.2
  • Hőmérséklet: 22°C - 24°C
  • Víz: kH 4-10; gH 6-10; TDS 150-200
Ha ilyen feltételeket közt élnének, mire számíthatok? Összehasonlítottam az igényeiket, és ezek a paraméterek amolyan arany középútnak tűnnek. A hőmérséklet az, ami határeset, de szerintem pont az, amit a legkönnyebb állandó értéken tartani. Legalábbis a többihez képest.

(Lehet oltani! Szeretem az építő kritikákat!) :)
Előre is köszönöm!
 
  • pH: 7-7.2
  • Hőmérséklet: 22°C - 24°C
  • Víz: kH 4-10; gH 6-10; TDS 150-200
Ha ilyen feltételeket közt élnének, mire számíthatok? Összehasonlítottam az igényeiket, és ezek a paraméterek amolyan arany középútnak tűnnek. A hőmérséklet az, ami határeset, de szerintem pont az, amit a legkönnyebb állandó értéken tartani. Legalábbis a többihez képest.

(Lehet oltani! Szeretem az építő kritikákat!) :)
Előre is köszönöm!

Szia,
babaultikat nem ismerem, tigriseknek ezek MAJDNEM jó paraméterek, én mondjuk a pH-t levinném 6,5-6,8 körülire, a tds-t 100-120 közé.
 
Ezt találtam a neten:

Babaulti: TDS 80-200
Blue Tiger: TDS 150-200
Neocaridina: TDS: 150–250

Ezért gondoltam, hogy a 150-200 egy elég tág intervallum, ami mindegyiknek megfelelő. Megkérdezhetem, miért vinnéd le 100-120 közé?
 
Ezt találtam a neten:

Babaulti: TDS 80-200
Blue Tiger: TDS 150-200
Neocaridina: TDS: 150–250

Ezért gondoltam, hogy a 150-200 egy elég tág intervallum, ami mindegyiknek megfelelő. Megkérdezhetem, miért vinnéd le 100-120 közé?

A kék tigriseket (legalább is az én állományomat) taiwanos vízparaméterekből hoztam.
A tapasztalat szerint a pH és a hőmérséklet a kardinális kérdés, a vezetőképesség másodlagos.
 
Egyébként szívesen csinálnék egy akváriumot Bee Shrimpeknek. Csak úgy hallom, hogy azokat nehezebb tartani. RO víz, Shrimp King Soil, Shrimp Bee Salt GH+. Mi más szükséges még az alapdolgokon kívül?
 
Ezt találtam a neten:

Babaulti: TDS 80-200
Blue Tiger: TDS 150-200
Neocaridina: TDS: 150–250

Ezért gondoltam, hogy a 150-200 egy elég tág intervallum, ami mindegyiknek megfelelő. Megkérdezhetem, miért vinnéd le 100-120 közé?

A babaulti greenről azt írják, hogy 10-30 közötti GH az igényük, GH 10 alatt nem szaporodnak, a tigrisek közül a blue a legnehezebben tartható, 5-7 GH amin még jól érzik magukat, de inkább a kevesebb, szóval szerintem sehogy sem jönnek össze ezek az igények.
 
A babaulti greenről azt írják, hogy 10-30 közötti GH az igényük, GH 10 alatt nem szaporodnak, a tigrisek közül a blue a legnehezebben tartható, 5-7 GH amin még jól érzik magukat, de inkább a kevesebb, szóval szerintem sehogy sem jönnek össze ezek az igények.

Nálam a crs- ekkel és blue boltokkal vannak együtt. (mármint a kék tigrisek)
 
Babaulti: gH 4-14
Blue Tiger: gH 4-10
Neocaridina: gH 10-20 (ráadásul ezek a legkevésbé érzékenyek)

A gH igényeikre ezt találtam. És ezért olyan megtévesztő a kezdők számára, mert azt látják, hogy van köztes érték, ami mindegyiknek megfelel, de amikor rákérdeznek a fórumokon, más igényeket hall vissza. Márpedig mindkét értéket tapasztalt, hozzáértő emberektől kapja. A célom pedig nem csak egybedobálni ami tetszik, hanem megfelelő körülményeket is biztosítani.
 
Valóban nincs még egy olyan garnéla (Neocaridinán és Amanon kívül), amit együtt lehetne tartani a Babaultival anélkül, hogy összeívnának???
 
Valóban nincs még egy olyan garnéla (Neocaridinán és Amanon kívül), amit együtt lehetne tartani a Babaultival anélkül, hogy összeívnának???
Ne haragudj, de ez már legalább a második alkalom (GH-KH-PH-s topicban is hasonlót játszottál), amikor tanácsot, segítséget kérsz (és kapsz is) tapasztaltabb kollégáktól, és miután leírják, hogy olyan formában nem működik, ahogy szeretnéd, újra rákérdezel, hogy "de biztos?" Akkor mi értelme a kérdésnek? Ha nem hiszel a többieknek, rakd össze és oszd meg a tapasztalataidat ha nálad működik.
 
Köszönöm Tsokee a hozzászólásodat. Értékelem és megértem, hogy neked, tapasztaltként zavaró lehet hasonló kérdéseket olvasni, de nekem és a többi kezdőnek a két kérdés nem ugyanaz.

A GH-KH-PH fórumon írt válaszodat is köszönöm, hasznos volt. Ott azt kérdeztem, milyen digitális mérőeszközöket lehet vásárolni a TDS és PH mérőn kívül, amire azt válaszoltad, hogy vannak csepptesztek, de nem írtad, hogy nincs több féle digitális. Minden bizonnyal azért írtad a csepptesztet, mert nincs többféle digitális, ami neked nyilvánvaló, viszont nekem nem. Nekem úgy tűnt, talán rosszul fogalmaztam, ezért tettem fel újra, és aztán meg is kaptam a választ mástól, hogy nincs. Szóval, ha a kérdésemre kapok választ, azt megfogadom, és nem teszem fel újra.

Ezen a fórumon sem ugyanazokat a kérdéseket ismételgetem. Az egyik kérdésre kapott válaszból jön a következő kérdés, ami hasonló, de nem ugyanaz. Csak a cél ugyanaz, hogy a piros és kék színű garnéla mellé egy 3. színű garnélát találjak, amik együtt tarthatók, és nem ívnak össze. Sok fórumot, és oldalt olvasok, és mivel vannak ellentmondások a paramétereket, igényeket illetően, felteszem a kérdéseimet, hivatkozva a máshol olvasottakra.

Nem idegesíteni, kötekedni, akadékoskodni akarok! Nem csak az érdekel, hogy igen vagy nem, hanem az is hogy miért?
 
Back
Oldal tetejére