• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen garnélák tarthatók együtt?

Szerintem nem nyomja el, ha folyamatosan szelektálsz és ritkítod a neocaridina állományt. Nyilván ez folyamatos bolygatás meg matatás.

Viszont nálad olyan szépen szaporodnak a crsek hogy a helyedben nem rondítanék bele az idillbe egy új garnélafajjal... Várd neg amíg ellepik az új üveget a crsek. :)
 
Sziasztok!

Tudom hogy neocaridina túlszaporodja a caridina fajokat, de mi van ha a 80l-s akvában a kb 100 CRS mellé tesztek be 10-20 Neocaridinát? Hosszú távon így is elnyomják a CRS-ket, vagy ha telítődik az akva, akkor kialakulhat egy egyensúly?

Valami kékre gondoltam a CRS-k mellé (a kubotai-k nem jöttek be, szépek, nagyon tetszenek de lassan elfogynak).

Szerintem mások is tartanak együtt a két fajból, ilyen egyedszám mellett nem hinném, hogy túl hamar elnyomnák őket a neocaridinák.
Amúgy meg szelektálhatod, ritkíthatod bármelyiket, fenntartva az egyensúlyt!;)
 
Sziasztok!

Tudom hogy neocaridina túlszaporodja a caridina fajokat, de mi van ha a 80l-s akvában a kb 100 CRS mellé tesztek be 10-20 Neocaridinát? Hosszú távon így is elnyomják a CRS-ket, vagy ha telítődik az akva, akkor kialakulhat egy egyensúly?

Valami kékre gondoltam a CRS-k mellé (a kubotai-k nem jöttek be, szépek, nagyon tetszenek de lassan elfogynak).

A kubotai garnélák milyenek? Csak razbóráról hallottam idáig, nem is tudtam, hogy rákban is létezik ...
 
Sziasztok!
Korábban guppikat tartottam 1-2 red cherryvel meg 1-2 amanoval. Most viszont egy garnélás akvárium indításához kérném a segítségeteket. Tavasszal indítanék egy 60 literes garnélás akváriumot, és szeretnék minél több, élénk színű garnélákat tartani elkerülve az egymás közti szaporodást. Ami fix, az a red sakura, mert a többihez képest könnyebben tartható, és szapora. Ehhez hasonló vízparamétereket igénylő garnikat szeretnék tartani, szaporítani minél több színben (kék, citromsárga, narancssárga, zöld, fehér, átlátszó). A táblázat megvan, de ebből nem tudom leszűrni, mely fajok érzik jól magukat egymás társaságában, vagy nem kedvelik egymást, esetleg elnyomják egymást a szaporodásban. Az akvárium 60 literes lesz, szóval helyük lesz bőven.
Még lenne jó pár kérdésem, csak szeretnék szépen, sorjában haladni. Egyelőre csak egy listát szeretnék konkrét garninevekkel.
Nagyon szépen köszönöm!
 
Sziasztok!
Korábban guppikat tartottam 1-2 red cherryvel meg 1-2 amanoval. Most viszont egy garnélás akvárium indításához kérném a segítségeteket. Tavasszal indítanék egy 60 literes garnélás akváriumot, és szeretnék minél több, élénk színű garnélákat tartani elkerülve az egymás közti szaporodást. Ami fix, az a red sakura, mert a többihez képest könnyebben tartható, és szapora. Ehhez hasonló vízparamétereket igénylő garnikat szeretnék tartani, szaporítani minél több színben (kék, citromsárga, narancssárga, zöld, fehér, átlátszó). A táblázat megvan, de ebből nem tudom leszűrni, mely fajok érzik jól magukat egymás társaságában, vagy nem kedvelik egymást, esetleg elnyomják egymást a szaporodásban. Az akvárium 60 literes lesz, szóval helyük lesz bőven.
Még lenne jó pár kérdésem, csak szeretnék szépen, sorjában haladni. Egyelőre csak egy listát szeretnék konkrét garninevekkel.
Nagyon szépen köszönöm!

Szia!

Ha lágy, savas 24 fok alatti vizet nem tudsz biztosítani akkor maradnak a Neocaridina Davidii változatok és a Babaulti fajok. Mind a két fajból egy-egy változatot tudsz csak tartani összeívás nélkül. Ha az előbb leírt feltételeket tudod biztosítani, akkor CRS, CBS, Taiwan, Tangerine Tiger, Tiger mind mehet egy akvába, és lehet csodálkozni a mindenféle szüleményben. :D
 
Szia!

Ha lágy, savas 24 fok alatti vizet nem tudsz biztosítani akkor maradnak a Neocaridina Davidii változatok és a Babaulti fajok. Mind a két fajból egy-egy változatot tudsz csak tartani összeívás nélkül. Ha az előbb leírt feltételeket tudod biztosítani, akkor CRS, CBS, Taiwan, Tangerine Tiger, Tiger mind mehet egy akvába, és lehet csodálkozni a mindenféle szüleményben. :D

Köszönöm a gyors választ, de a neocaridina meg a babaulti fajoknak más a vízigényük, így nem szívesen tartanám együtt őket. Olyan garnikat akarok egy akváriumban tartani, amiknek a red sakurához hasonló vízigényük van, és nem keverednek egymás között.
 
Köszönöm a gyors választ, de a neocaridina meg a babaulti fajoknak más a vízigényük, így nem szívesen tartanám együtt őket. Olyan garnikat akarok egy akváriumban tartani, amiknek a red sakurához hasonló vízigényük van, és nem keverednek egymás között.

Babaultit és Neocaridinát lehet együtt tartani, a davidii bírni fogja a kicsit melegebb vizet. Ha mindenképp ragaszkodsz a red sakura igényeihez, akkor sajnos le kell mondanod a több faj red sakurával való tartásáról.
 
Köszönöm a gyors választ, de a neocaridina meg a babaulti fajoknak más a vízigényük, így nem szívesen tartanám együtt őket. Olyan garnikat akarok egy akváriumban tartani, amiknek a red sakurához hasonló vízigényük van, és nem keverednek egymás között.
Nem vagyok nagy garnélás, de szerintem BoMa is arra célzott - és számodra talán nem volt jól érthető - hogy a neocaridinák (Sakura stb.) nem túl igényesek, ergo ha valami másik fajt tartasz és nekik állítod be a vizet, ahhoz a Sakurák is fognak tudni alkalmazkodni. Legyen az szinte! bármelyik faj, taiwan vagy crs stb. Tehát lehet inkább innen kellene megközelítened, hogy választasz - valamelyest - igényesebb fajt, akiknek tudsz megfelelő környezetet biztosítani és melléjük társítod a Sakurákat, nem pedig fordítva.
 
Neocaridinák könnyen alkalmazkodnak.
Alapvetés, hogy ha több garnélafajt akarsz együtt tartani, akkor a kényesebb/igényesebb fajhoz lövöd be a paramétereket.
Nem kell ezt túlparázni.

Orange sakura állományom volt crs akvában és olyan jól érezték magukat hogy csak na. 5.8 pH, 130 tds, 22 fok.

Babaulti szinte neocaridina paramétereket kíván, szóval nem is értem a nagy hátrahőkölést. :)
Nyugodtan tarthatod együtt őket.
 
Nem vagyok nagy garnélás, de szerintem BoMa is arra célzott - és számodra talán nem volt jól érthető - hogy a neocaridinák (Sakura stb.) nem túl igényesek, ergo ha valami másik fajt tartasz és nekik állítod be a vizet, ahhoz a Sakurák is fognak tudni alkalmazkodni. Legyen az szinte! bármelyik faj, taiwan vagy crs stb. Tehát lehet inkább innen kellene megközelítened, hogy választasz - valamelyest - igényesebb fajt, akiknek tudsz megfelelő környezetet biztosítani és melléjük társítod a Sakurákat, nem pedig fordítva.

Nagyon szépen köszönöm, kezd alakulni. Valóban nem így közelítettem meg BoMa válaszát, de így már értem.
Szóval a lista már két fajtára/színre bővült:
1. Neocaridina - red vagy orange vagy yellow sakura
2. Caridina Babaulti - kék vagy zöld, de ebből talán inkább a kéket támogatnám.

Esetleg még több ötlet a lista bővítésére, immáron akkor a Caridina babaulti-hoz igazítva az igényeket?
Egyébként RO víz lesz az igényeknek megfelelően beállítva.
 
Nagyon szépen köszönöm, kezd alakulni. Valóban nem így közelítettem meg BoMa válaszát, de így már értem.
Szóval a lista már két fajtára/színre bővült:
1. Neocaridina - red vagy orange vagy yellow sakura
2. Caridina Babaulti - kék vagy zöld, de ebből talán inkább a kéket támogatnám.

Esetleg még több ötlet a lista bővítésére, immáron akkor a Caridina babaulti-hoz igazítva az igényeket?
Egyébként RO víz lesz az igényeknek megfelelően beállítva.
ha lesz kék babaultid szólj, mert arra kiváncsi lennék :)
 
Sziasztok! ;)
Aszt szeretném kérdezni ? Hogy tartható e egy akváriumban keveredés nélkül a két kis garnéla ? .
- " blue dimond" neocaridina shrimp
- snowball garnéla " hógolyó garnéla"
Válaszotokat előre is köszi .:giggle:
 
De szerintem megtaláltam a választ ! .
Neocaridina fajok nem tarthatok együt a hibrid utódok miat . :cry:
Kár mert nagyon tetszenek ezek a kis színes rákocskák . A nagy aksiban tartok sakura garnélákat s hálla a égnek nagyon jól érzik magukat . A szaporulatból látva . :)
 
Back
Oldal tetejére