• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen garnélák tarthatók együtt?

Én tartottam együtt sakurákat babaulti zebra garnélákkal, a babaultiknak elvileg kicsit keményebb víz kell, de a csapvíz jó, lágyvízben viszont nem bírják sokáig. Viszont itthon babaultit szerezni nem egyszerű mutatvány, szerintem csak külföldről fogsz tudni beszerezni. Én anno Terra Plázán tudtam zebrákat venni, talán ott sikerülhet neked is, jövő vasárnap lesz a következő!
 

Ha nem néztem el a sort:
FBXqcr7.jpg

Nekem ezek a változatok (2-5) teljesen egyformának tűnnek. A Yellow shrimp meg ugyanúgy néz ki mint a YF.
Sakura-sakura és még sincs utód? o_O
 
Sziasztok!
Mifelénk nem sok garnélát lehet beszerezni, postázás meg nuku. Most van egy ismerősöm akinek van csoki garnélája, meg valamilyen kék fajta, amiről nem tudja, hogy milyen csak, hogy nem rili, de szép élénk kék színe van. Ennyi infóm van róluk. Csoki garnélának sem tudom, hogy mi az eredeti neve, így nem találtam meg a táblázatokban.
Kérdésem az lenne, hogy ezek a garnélák, tarthatóak együtt RedCherry garnélával?
 
Ha nem néztem el a sort:
FBXqcr7.jpg

Nekem ezek a változatok (2-5) teljesen egyformának tűnnek. A Yellow shrimp meg ugyanúgy néz ki mint a YF.
Sakura-sakura és még sincs utód? o_O

Nagyon egyszerű: Neocaridanákat nem tartunk együtt. Nem az a baj, hogy nincs utód, hanem az, hogy ha összeívnak, akkor visszamennek a vadas szín felé, mert ugyanahhoz a fajtához tartoznak. sajnos ez nem olyan, mint a taiwan vonal.
 
Sziasztok!
Red Rili garnéláim közé keveredett egy Shakura (hím).
Kereszteződésükből milyen garnélák lesznek? Nem szeretném, ha a Shakura tönkrevágná a Rili állományt!
Köszönöm.
 
Sziasztok!
Red Rili garnéláim közé keveredett egy Shakura (hím).
Kereszteződésükből milyen garnélák lesznek? Nem szeretném, ha a Shakura tönkrevágná a Rili állományt!
Köszönöm.
Ha van lehetőséged, vedd ki! Egy szép red rili állományt nem érdemes veszélyeztetni.
 
Nekem rili-sakra állományom van (sakurákat vettem rili felmenőkkel). Néha van 1-1 színtelen hím, de a túlnyomó többség szép piros, akár rili, akár sakura.
 
Sziasztok! :)
Red sakuráim vannak, szomorúan vettem tudomásul, hogy yellow fire garnélákkal nem érdemes/lehet együtt tartani. Kár, pedig az élénk sárga színe nagyon szépen mutatna az élénk pirossal.
Felvetődött az a kérdés, hogy: van egy red sakura csapatom. Szépen szaporodnak. Nem kéne nekik vérfrissítés? Tehát értem ez alatt azt, hogy ezek egymással párosodnak csak és nem kellene vegyek pár darabot, hogy ne legyen "beltenyészet" belőle?
Lehet, hogy hülyeség, de inkább megkérdezem Tőletek. :)
 
Sziasztok! :)
Red sakuráim vannak, szomorúan vettem tudomásul, hogy yellow fire garnélákkal nem érdemes/lehet együtt tartani. Kár, pedig az élénk sárga színe nagyon szépen mutatna az élénk pirossal.
Felvetődött az a kérdés, hogy: van egy red sakura csapatom. Szépen szaporodnak. Nem kéne nekik vérfrissítés? Tehát értem ez alatt azt, hogy ezek egymással párosodnak csak és nem kellene vegyek pár darabot, hogy ne legyen "beltenyészet" belőle?
Lehet, hogy hülyeség, de inkább megkérdezem Tőletek. :)
Egy idő után érdemes frissíteni a csapatot, hiszen a "belterjes" szaporulat egyre színtelenebb lesz. Természetesen szelektálással fenntartható a "minőség" hosszú távon is, de ahhoz a gyengébb egyedeket mindig ki kell venni a bandából.
 
Egy idő után érdemes frissíteni a csapatot, hiszen a "belterjes" szaporulat egyre színtelenebb lesz. Természetesen szelektálással fenntartható a "minőség" hosszú távon is, de ahhoz a gyengébb egyedeket mindig ki kell venni a bandából.
Ahhaaa. Okosodtam megint. Köszönöm szépen. :)
 
És ugye ha lehet akkor ne a két betűs kitérőben végezzék :D
Ha van rá lehetőséged ingyen el tudod osztogatni a szelektált egyedeket barátoknak ismerősöknek ;)
Ó ilyen eszembe sem jutna. Cserélgetni szoktam, bármim van, növényre, kajára, stb. vagy csak simán odaadom. :)
 
Back
Oldal tetejére