• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen garnélák tarthatók együtt?

Már előre félek a nyári melegtől, pedig még van egy pár hónap.
Esküszöm, egy kiszuperált hűtőnkbe bevágom a 2071-est és onnan vezetem ki majd a csöveket. :ROFLMAO:
 
hát egy PC-hűtőkből álló tákolmányon már törtem a fejem, csak ugye még sehol nincs a meleg így nem tudnám kipróbálni, de egyébként most vége a vizsgaidőszaknak, jövő héten össze akarom rakni, hogy működik-e egyáltalán, amire gondoltam

na de mindegy, egyelőre hagyom ezt a bulit, nem akarom a tapasztalatlanságommal veszélyeztetni a garnikat, örülök, hogy eddig mindenki vidám, aki hozzám került, rajtuk fejlesztem még magam kicsi:)
 
hát egy PC-hűtőkből álló tákolmányon már törtem a fejem, csak ugye még sehol nincs a meleg így nem tudnám kipróbálni, de egyébként most vége a vizsgaidőszaknak, jövő héten össze akarom rakni, hogy működik-e egyáltalán, amire gondoltam

na de mindegy, egyelőre hagyom ezt a bulit, nem akarom a tapasztalatlanságommal veszélyeztetni a garnikat, örülök, hogy eddig mindenki vidám, aki hozzám került, rajtuk fejlesztem még magam kicsi:)
Az első kihívás szerintem az, ha sikerül hosszú távon egy szép egyöntetű sima RC, yellow fire, sakura (meg a jóég tudja még, hogy mennyi változata van már) állományt hosszú távon, több generáción keresztül fenntartani. :) Nagyon sok változata van, nem kell hozzá profi technikai háttér. Kiváló kezdő garnéla - én imádom őket! :)
 
Az első kihívás szerintem az, ha sikerül hosszú távon egy szép egyöntetű sima RC, yellow fire, sakura (meg a jóég tudja még, hogy mennyi változata van már) állományt hosszú távon, több generáción keresztül fenntartani. :) Nagyon sok változata van, nem kell hozzá profi technikai háttér. Kiváló kezdő garnéla - én imádom őket! :)
dolgozom az ügyön, van egy 10es sakura csapat, most egy jó ideig akkor csak azok lesznek, akiket ők gyártanak:)
 
ph-t vagy vegyi cuccokkal tudod lentebb vinni, pl mosura soft water, mosura ph down vagy do!aqua be soft.
De ezek annyira nem megbízhatók ilyen szempontból, mert ingadozhatnak a ph értékek és folyamatos odafigyelést és adagolást igényel.
Ezért ilyen igényesebb garniknál már mindenképpen szükséges egy RO készülék.
Ahhoz hogy pontos adatokat tudj érdemes egy digitális tds és ph mérő beszerzése.
De én azt javasolnám, hogy ha még nagyon nem tartottál garnikat akkor először RC, yellow vagy tigrisekkel kezdjél. Esetleg rilikkel.
 
Ezen topicot azért nyitnám ,mert nem találkoztam itt a fórumon hasonló témával.
@szentgyo oldalán van egy táblázat ,ami megmutatja mely fajokat is lehet tartani együtt ,illetve hogy miket ne tegyünk össze,az esetleges "elfajzás"elkerülése érdekében.Belinkelem az oldalt ,ha esetleg nem szabadna ide beilleszteni akkor kérném a modikat ,hogy intézkedjenek ez ügyben.
Garnélák kereszteződése – táblázat | Édesvízi garnélák

Ami engem illet ,elsőként lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban,mégpedig az ,hogy a táblázat egyértelműen mutatja ,hogy a CBS nem kereszteződik a sakurával és az RC-vel.Ennek ellenére az én CBS-emben piros kis pöttyök voltak láthatóak,amik azóta el is hagyták a mamát,de kis CBS-nek a nyomát sem látom eddig .RC viszont annyi lett mint égen a csillag.Szóval biztos hogy nem párosodik össze ez a két faj??Két CBS is petés volt ,de kis CBS-t ha kifolyik a szemem akkor sem látok az akváriumban.Nagyon furcsa.Vélemények ,tapasztalatok????
 
Szia!

Biztos, hogy nem ívnak össze. Az ok, hogy nem látod őket lehet többféle is. A CBS sokkal lassabban növekszik, és sokkal kevesebb utódot enged el, ha minden rendben volt, akkor csak várnod kell. A rosszabbik lehetőség az hogy valami probléma során a teljes kifejlődés előtt eldobták a petéket a nőstények. Azt hiszem, hogy szentgyo oldalán olvastam, hogy időnként előfordul, hogy az első petésedésből nem lesz semmi, csak a későbbiekből.
 
Igen, biztos hogy nem ívnak össze. Van egy harmadik lehetőség is, hogy sajnos a kicsik megszülettek (1-2 naposan nem feltétlenül veszed észre őket főleg ha sok a moha, növény, stb) és rövid idő alatt eltűntek...
 
Hát, én sem tartom valószínűnek a hogy a két faj keveredne. A peték pirossága talán abból is fakadhat hogy ha jól tudom a CBS garnéla könnyen hozhat CRS utódokat létre attól függően hogy milyen a családfája, hanyadik generációs CBS, stb. De ez tényleg csak találgatás.:)

Másrészről én azért azt is szem előtt tartanám a helyedben hogy a RC/Sakura intenzívebben szaporodik mint a CBS!
Előbb utóbb a sok kis piros garnéla "elnyomja" a CBS-eket. Ezért ha tényleg szaporítani szeretnéd a CBS populációd, szerintem szerencsésebb lenne őket egy másik aksiban tartani.
 
Hát, én sem tartom valószínűnek a hogy a két faj keveredne. A peték pirossága talán abból is fakadhat hogy ha jól tudom a CBS garnéla könnyen hozhat CRS utódokat létre attól függően hogy milyen a családfája, hanyadik generációs CBS, stb. De ez tényleg csak találgatás.:)

Másrészről én azért azt is szem előtt tartanám a helyedben hogy a RC/Sakura intenzívebben szaporodik mint a CBS!
Előbb utóbb a sok kis piros garnéla "elnyomja" a CBS-eket. Ezért ha tényleg szaporítani szeretnéd a CBS populációd, szerintem szerencsésebb lenne őket egy másik aksiban tartani.
Elég, ha rendszeresen van szelektálva/ritkítva az RC állomány, simán meg tudnak lenni együtt. Azért halkan megjegyzem, hogy a szükséges vízparaméterek eléggé eltérnek ennél a két fajnál, inkább ezért nem érdemes együtt tartani őket...
 
Elég, ha rendszeresen van szelektálva/ritkítva az RC állomány, simán meg tudnak lenni együtt. Azért halkan megjegyzem, hogy a szükséges vízparaméterek eléggé eltérnek ennél a két fajnál, inkább ezért nem érdemes együtt tartani őket...
RO vízzel cserélek ,az a CBS-nek kedvez jobban ,mégis az RC állomány is szép.De pont az imént pillantottam meg az egyik CBS hasában ujabb pontocskákat:woot:
 
Shrimp-Chart3.jpg
 
Igen nem egy faj,de nem erdemes mert masok a vizparameter tureshstarok a ket garnelanal,es inkabb a babaulti-t reszesitsd elonyben [emoji6]

Igaz nem sokat találtam a babaulti blue-ról,de ahol olvastam ott szinte teljesen megegyeztek az igényeik,azt külön megjegyezték,hogy tarthatók együtt,de az még nem teljesen tiszta,hogy nem tudnak-e kereszteződni.
 
Igaz nem sokat találtam a babaulti blue-ról,de ahol olvastam ott szinte teljesen megegyeztek az igényeik,azt külön megjegyezték,hogy tarthatók együtt,de az még nem teljesen tiszta,hogy nem tudnak-e kereszteződni.
Nem ugyana azon fajhoz tartozo garnelak,igy nem tudnak egymassal szaporodni [emoji6]
 
Back
Oldal tetejére