• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen garnélák tarthatók együtt?

Én nem ajánlanám maradjon meg a Red cherry Amano verzió, az oto sajnos nagyon igényes a vízminőségre a sepregető garnéla meg a méretével elrontaná az összképet. Inkább nézz valami olcsó csendes pofás kis belsőszűrőt. Nekem a 30 literesemet ami garnélás + 2 db Endler guppi van jelenleg benne egy Aquael Pat mini szűri esőztetővel tökéletesen. A tetején 2 méter 600 Ft os 3528 as SMD led szalag világítja így némi kis tápozás mellett a növényeim is növekednek elég szépen. Heti 1x vízcsere 30 % meg szűrőszivacs mosás. Se alga se zavarosodás nincs benne.
lehet, hogy igazad van. most nézem, hogy a sepregető megnőhet 10 centire is, egy 40 centi hosszú akváriumban agyonnyomna a jelenléte mindent. Az otokról is sikerült lebeszélned, pedig nagyon vonzódom hozzájuk, de nem akarom, hogy egy nem beállt vízben megpusztuljanak két nap után. Erre a szűrőre gondoltál? Pat Mini ha igen, akkor ezt hol lehet Budapesten venni? első körös google keresés nem hozott siekrt.
 
Igen erre gondoltam erre a pat minire mert ez nem szívja be a garnélákat :) Amúgy Oto-ról még annyit hogy legalább 6 fős csapat kellene belőle hogy jól érezze magát mert csapat hal.Hogy hol tudsz venni olyat sajnos nemtudom ,de jó oda egy Aquael Fan 1 vagy Fan mini is azokra régebben szúnyoghálót húztam garnéla védelemből :)
 
Nos, ezúton igazolom szentgyo mester azon állítását, hogy attól, hogy két fajta tartható együtt, nem biztos hogy jót teszünk velük.

Amano mindenkivel jól megfér. Igen, amíg kicsik. Én közvetlen hazai tenyésztő párostól szerzem be őket, akkor még RC méretűek, szinte akkor kerülnek hozzám, amint átszoktak a sósból az édes vízbe.
Az étvágyuk hatalmas és hihetetlen gyorsan felcseperednek, ami azzal jár, hogy a többi "lakótárshoz" képest kétszeres mérettel rendelkeznek, így a kisebbek szinte a kaja közelébe sem férnek tőlük. Persze néhány száz literes akváriumban ez nem feltűnő, de bizony egy nanoban hamar gondot okoz egy ilyen társbérlő!:banghead:

Én mostanában inkább csak az egyszerűbb csapvizes fajtákat tartom: sakura, yellow fire, snowball, akikkel remekül megvan az indián zebra. Szaporodik szerencsére mindegyik, mint a bolondgomba, de a zebrák jóval kevesebb petét pörgetnek, tehát sokkal kevesebb picit eresztenek el, így hamar előáll az István által említett veszély: az indiánok gyorsan kisebbségbe szorulnak, egyszerűen elnyomja őket a gyorsabban szaporodó másik faj.

Tehát, sok mindent lehet, de alaposan meg kell gondolni, hogyan lesz mindenkinek a legjobb. Jópofa többféle társaság együtt, de nagyon kell vigyázni a megfelelő egyensúlyra.
 
A neocaridina palmata-t nem találom egyetlen ilyen táblázatban sem! Azt szeretném tudni, hogy heteropodaval tartható e együtt vagy keverednek ?
 
szerettem volna a sakuráim mellé yellow fire-t, de olvastam, hogy nem tanácsos őket összeereszteni mert túlzottan összebarátkoznak. de ennek mi az eredménye amúgy? csak nem olyan szép színűek lesznek vagy betegek lesznek az utódok vagy mi történik?
 
Szia Tomi!

. de ennek mi az eredménye amúgy

Mint amikor két különböző fajtiszta kutya barátkozik össze!
Lesz ilyen is, olyan is, meg egész más is!
De ettől nem lesznek betegek!
Csak évek munkájával hozták létre ezeket a színváltozatokat, ezért szeretik legtöbben megtartani a kialakult jellegét (színét) a garnéláknak!
Idővel, a további generációk megjelenésével egyre több eltérő, gyengébb színű utód születik, majd végül elvadulnak, színtelenednek!

A.ttila
 
sejtettem, hogy ez lesz a válasz, csak annyira azt írja mindenki, hogy "tilos" őket együtt tartani, hogy azt hittem, valami komolyabb gond is lehet belőle. de értem, így még átgondolom a dolgot
 
Mindkettő neocaridina heteropoda, csak a szín más. Olyasmire lehet számítani, mintha egy fekete macskát kereszteznél egy vörössel. Az eredmény nem túl szép, és a generációk csak egyre rosszabbak lesznek. Ha ez nem zavar, akkor simán mehetnek, de azt fogod észrevenni egy idő után, hogy nincs se rc-d, se yf-d.
 
akkor nem zavarom össze a kis identitásukat, nem teszem össze őket..

és mit érdemes akkor sakura és amano mellé betenni? olyasmit keresek, ami nem dobja fel a talpát ha fél fokkal melegszik a víz és nem csillagászati áron megy darabja:)
 
Szerintem tehetsz bele mondjuk tigris garnélát. Én azt terveztem az RC mellé, csak nálunk nem lehet kapni.Azok is elég strapa bíróak szerintem, mármint inkább fogalmazzunk úgy, hogy nem dobják fel a talpukat egy kis környezetingadozástól, árban se vészesek. És szerintem mutatósak is :)
 
és mondjuk CRS-S/CBS-S/CRS Mix tartáshoz mit kellene változtatnom az eddigieken? gondolom ők már nem érik be algával, rendszeres kaját igényelnek, de ez nem gond. heti 50%os vízcsere van így is, tehát a tisztaság se gond, tudom arra kényesek.
 
Hát az már kicsit keményebb dió. ph-t folyamatosan 6.5-6.8 között kell tartanod. tds-t érdemes mérni, mert azt 120-150 között kéne tartani, ami a legideálisabb. a víz hőfoka is fontos, max 25-26 fokig bírják, utána hullanak szegények, leginkább a 22 fokot kedvelik.
de a legfontosabb és legnehezebb hogy a paramétereket állandóan tartsad, ne nagyon ingadozzanak, mert azt nem szeretik.
Ami a dolog másik részét illeti, crs s, cbs s és crs mixet nyugodtan tarthatsz együtt ha nem akarod őket tenyészteni külön külön.
 
na nem akarom itt szétoffolni a topicot, bocsánat, még egy utolsó kérdés

a ph-t, tds-t mivel tudom szabályozni? meg honnan tudom, hogy mennyi most? sima Prime-mal kezelt csapvíz van az akváriumban. a hőfok nem gond, 22-24 között van általában, napfény nem éri, a nyári körülményekről még nincs tapasztalatom :S
 
és mondjuk CRS-S/CBS-S/CRS Mix tartáshoz mit kellene változtatnom az eddigieken? gondolom ők már nem érik be algával, rendszeres kaját igényelnek, de ez nem gond. heti 50%os vízcsere van így is, tehát a tisztaság se gond, tudom arra kényesek.

Az eredeti kérdésed ennek szöges ellentéte, persze ez nem azt jelenti, hogy ez probléma, csak ezek a garnélák, nem az olcsó egyszerű kategória. Ha mégis megpróbálkozol vele, akkor nagy kalappal. Főleg ha azt is figyelembe vesszük, hogy az akvárium is elég "friss".
 
Hát, ha rám hallgatsz akkor előbb megpróbálkozol valami egyszerűbb garnival a sakurán kívül. Ezek is tudnak örömet okozni, ezek is szépek, aranyosak. :)
Aztán kövesd figyelemmel Tibi Taiwan Hotel című naplóját, illetve Szilvi garnélás nanójának naplóját, ( Bocsi Szilvi, hirtelen nem jut eszembe a naplód címe)
Aztán ha már úgy érzed, hogy mindne földi jóval ellátott akvát sikerült össze hozni az egyszerű garniknk, akkor érdemes szerintem megpróbálkozni egy spéci nano akival amibe szebbnél szebb jó drága és igen háklis garnikat raksz össze

És sry az OFF témáért
 
rendben, köszönöm a tanácsokat!
és bocs mindenkitől, akit zavartam a kis kitérőmmel, OFF vége:)
 
na nem akarom itt szétoffolni a topicot, bocsánat, még egy utolsó kérdés

a ph-t, tds-t mivel tudom szabályozni? meg honnan tudom, hogy mennyi most? sima Prime-mal kezelt csapvíz van az akváriumban. a hőfok nem gond, 22-24 között van általában, napfény nem éri, a nyári körülményekről még nincs tapasztalatom :S

5 honap mulva is tudod majd tartani az alacsony homersekletet? Lagy viz kell nekik csapviz nem ok
 
Közben láto a többiek már mindent megválasztoltak. Én mindenkinek azt mondom aki mostanság jön be a boltba, hogy lassan itt a tavasz nyár és ha nem tudja megfelelően megoldani az aki hűtését inkább bele se fogjon. Akkor sem ha minden más ok.
 
Back
Oldal tetejére