• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen garnéla van a képen?

viktorlantos

Alapító
Admin
Tegnap említettem, hogy az amano garnikkal jött egy idegen is. Teljesen más páncélzat, pompomcsajokat meghazudtoló kis seprűk a kézen és ugyanazzal a hévvel pusztítja az algát mint az amanók. Ki tudja mi ez a garnéla?

5448390135_30edbd2105_b.jpg
 
Moszat said:
Szerintem Atyoida pilipes, de mérget nem vennék rá.
A_cf_pillipes.jpg

Oh szerintem ő lesz az ismeretlen. Egész különleges a hátpáncélja. Mintha az alien filmekből jött volna. Méretében kifejlett Amano garnéla méretű.

Köszike ;) :thumbup:
 
Köszi a választ!
Éreztem hogy nem amano lesz csak a mellette lévő akvába meg red cherry-k voltak attól meg nagyon különböztek, és hát az eladó is azt mondta... :|
 
Ő milyen garnéla lehet?Most láttam F. Oliveira akváriumában.
Nekem is ugyan ilyen van.
11819505_6f4d212f2d9b3b82961b575e429a9988_m.jpg
 
tibicuk said:
Ő milyen garnéla lehet?Most láttam F. Oliveira akváriumában.
Nekem is ugyan ilyen van.
11819505_6f4d212f2d9b3b82961b575e429a9988_m.jpg
Erősen hajaz egy petés Red Cherry-re :) Csak kicsit kopottas :p
 
Igen ám ,de az enyém nem petés,legalább is , mikor utoljára láttam,még nem.De nagyon ritkán is látom,mert "óriási" az aki,a sűrű növényzetben ritkán mutatkozik.

De miért nem vörös?A petések nem vörösek?Az eladó azt mondta,hogy mind Red , amik abban az akiban vannak.Ami nem "veres",az nem Red Shery,mondom én.

Vettem egy ilyen világosat,áttetszőt,a másik 3 "szabványos" Red.
Elég hiányosak a garnélás tapasztalataim.Most hosszú idő után sikerült elérni,hogy eltelt egy-másfél hét és még látok belőle egyet egyet.Egyszerre csak mindig egyet látok,fogalmam sincs,hogy ugyan azt,vagy egy másikat éppen.Kiguvadnak a szemeim,hogy legalább lássak egyszerre kettőt,hogy meg vannak-e még.
A következő aki tuti valami letisztult forma lesz,ne kelljen keresni őket :D
 
Én sem vagyok vérprofi, de a Red Cherry nem külön faj hanem válogatott Neocaridina heteropoda. Így ha a szaporulat nincs rendesen szelektálva, előbb utóbb "visszavadul".
Javítsatok ki, ha hülyeség... :)
 
A red cherry valóban a szelektíven tenyésztett Neocaridina Heteropoda. De még közöttük is van eltérés a szín intenzitásában, annak függvényében, hogy mennyire figyelnek oda a szelektálásra. Illetve általában a nőstények színe élénkebb, teltebb, míg a hímek némileg átlátszóbbak, halványabbak.
De még a legszebb pirosak is kifakulhatnak, ha nem érzik jól magukat vagy stressz éri őket!
A vad változat inkább barnás színezetű. Magában hordozza a többi kinemesített változat színeit is. Tehát fehér, sárga, piros foltjai egyaránt akadnak. Még a mutatósabb pirosaknak is lehet vad színű utódja. Az már csak a gazdáján múlik, hogy mit kezd vele.

Szóval tibicuk fényképén egy haloványabb hím látszik.
 
akv_rium_047_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

akv_rium_046_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

akv_rium_049_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem tudja valaki véletlenül,hogy mi a rák ez?? Teljesen red cherry kinézetű,csak egy baja,hogy teljesen fekete,fehér csíkkal a hátán! 20db Rc-re plusz fél liter karácsony mohára cseréltem egy haltenyésztővel. Teljesen sima csapvízben nevelkedett még soha nem élt lágyvízben.... Black Cherry?
 
Valakinek van ötlete hogy ezek milyen garnélák?
http://static.panoramio.com/photos/original/54578411.jpg

Amanoként vásároltam őket, 5 db -ot, nagyjából 3 hónapja, voltak kb 1,5-2 cm-esek, most a nőstény valamivel nagyobb mint egy neonhal nőstény, kb 5 cm-es lehet, lehagyta a legyezőgarnélát is már növekedésben. A hímek picit kisebbek, ha épp olyan kedvük van bezöldülnek, egyébként többé kevésbé olyanok mint a képen. Egy drappos csík megy az orruktól a farkukig a hátukon.
A farokuszonyukon(?) pedig pávaszemre hasonlító fekete/drapp foltok vannak.
Akkor kezdtem el gyanakodni hogy nem amano-k, mikor kb 3 hete a mohából előjöttek pici áttetsző rákok, drapp csíkkal a hátukon. Eddig 3 túlélőt találtam amik már nem is férnek be a neonok szájába, nagyon gyorsan nőnek.
Rendkívül falánk jószágok, ha nem épp valami levél alá vannak rejtőzve akkor Tetra WaferMix tablettákkal a "kezeik" közt menekülnek az ancik elől. :)
Leginkább éjszaka aktívak, akkor előszeretettel fésülik át a HC-t kaja után kutatva.
 
Visitor said:
Valakinek van ötlete hogy ezek milyen garnélák?
http://static.panoramio.com/photos/original/54578411.jpg

Amanoként vásároltam őket, 5 db -ot, nagyjából 3 hónapja, voltak kb 1,5-2 cm-esek, most a nőstény valamivel nagyobb mint egy neonhal nőstény, kb 5 cm-es lehet, lehagyta a legyezőgarnélát is már növekedésben. A hímek picit kisebbek, ha épp olyan kedvük van bezöldülnek, egyébként többé kevésbé olyanok mint a képen. Egy drappos csík megy az orruktól a farkukig a hátukon.
A farokuszonyukon(?) pedig pávaszemre hasonlító fekete/drapp foltok vannak.
Akkor kezdtem el gyanakodni hogy nem amano-k, mikor kb 3 hete a mohából előjöttek pici áttetsző rákok, drapp csíkkal a hátukon. Eddig 3 túlélőt találtam amik már nem is férnek be a neonok szájába, nagyon gyorsan nőnek.
Rendkívül falánk jószágok, ha nem épp valami levél alá vannak rejtőzve akkor Tetra WaferMix tablettákkal a "kezeik" közt menekülnek az ancik elől. :)
Leginkább éjszaka aktívak, akkor előszeretettel fésülik át a HC-t kaja után kutatva.

Helló!
Ez Amano garnéla, kedvtől és környezettől függően változtatják színüket, én láttam már szinte feketében is őket, zöldben, és foltosan is ha nem az enyémek lettek vna el sem hiszem :) Viszont a kis rákok felbukkanása fura, nem lehet hogy valami növénnyel vagy hallal együtt kerültek a vízbe és csak most vetted észre őket?
 
Feccc said:
Helló!
Ez Amano garnéla, kedvtől és környezettől függően változtatják színüket, én láttam már szinte feketében is őket, zöldben, és foltosan is ha nem az enyémek lettek vna el sem hiszem :) Viszont a kis rákok felbukkanása fura, nem lehet hogy valami növénnyel vagy hallal együtt kerültek a vízbe és csak most vetted észre őket?

Az utóbbi 2 hónapban nem került be új növény, csak néhány kis anci, meg csiga, velük szerintem nem érkezhettek, észrevettem volna a "karantén" alatt.
A kezdetektől forrásvízzel működtetem az akváriumot, lehet abban túlélnek a kis amanok :?: :eek: De örülnék neki... :)
 
Visitor said:
Feccc said:
Helló!
Ez Amano garnéla, kedvtől és környezettől függően változtatják színüket, én láttam már szinte feketében is őket, zöldben, és foltosan is ha nem az enyémek lettek vna el sem hiszem :) Viszont a kis rákok felbukkanása fura, nem lehet hogy valami növénnyel vagy hallal együtt kerültek a vízbe és csak most vetted észre őket?

Az utóbbi 2 hónapban nem került be új növény, csak néhány kis anci, meg csiga, velük szerintem nem érkezhettek, észrevettem volna a "karantén" alatt.
A kezdetektől forrásvízzel működtetem az akváriumot, lehet abban túlélnek a kis amanok :?: :eek: De örülnék neki... :)
Én úgy tudom, sós víz kell a lárváknak, hogy kikeljenek...de ha túlélik az mindenképp nagyszerű, és szerintem kivételes dolog lenne :D
 
Back
Oldal tetejére