• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

  • 0-0,5 Watt/liter

    Votes: 93 20.0%
  • 0,5-0,75 Watt/liter

    Votes: 128 27.5%
  • 0,75-1 Watt/liter

    Votes: 163 35.0%
  • 1 Watt/liter fölött

    Votes: 82 17.6%

  • Total voters
    466

viktorlantos

Alapító
Admin
Az elmúlt közel egy évben több témát is boncolgattunk a blogok keretein belül világítással kapcsolatosan. Milyen fénycsövek kellenek egy jó növényes akváriumhoz? Mi az ideális világítás literenként? Sokat beszéltünk róla, de átfogó képet nem kaptunk arra vonatkozóan, hogy milyen teljesítményű fényforrást használtok.

A teljesítmény nagyban meghatározza, milyen növényeket tarthattok az akváriumban. Az ideális világítás valahol 0.75Watt/liter vagy ennél nagyobb teljesítménynél található. Saját akváriumomban 1 Watt / liter vagy ennél erősebb fényforrást használok. Nálatok mi a helyzet?
 
Croi, inadsz, ha ez az ifjúság akkor a jövő növényes akváriumai ígéretesek lesznek :D

csak így tovább skacok.
 
szentgyo, nagyon rontod az átlagot :D
mondjuk te nem is az alga növesztésre utazol, hehe...

art, megemelem nemlétező kalapom. :shock:
lehet rosszul mértem fel a szitut és többen rendelkeznek stadionvilágítással mint gondoltam?

ha ez az elmúlt év erős kampányának tudható be akkor jó tanulók voltatok. 5-ös mindenkinek.
holnap szűrés és co2-ből írunk dolgozatot... :lol:
 
:mrgreen: :mrgreen:
Tanárbácsi, kérem én előző órán hiányoztam és szeretnék felmentést kapni, a holnapi dolgozatból :mrgreen:

Nekem 96 watt 72 literre, a másik lehetőség 54watt lett volna, gyári armatúrák közül, ami normális árban van.
Amano "számológépe" 88 wattot ír.
Key szavait idézve: "fotontorpedó" :D

Stadionvilágítás :D
 
Egyszer lehet benne lesznek az akvakertészek a kék fényben mert mindenki megunta a nagy villanyszámlát és átkötötte az órát :D
Vagy rájuk fogják hogy miattuk van az egész globális felmelegedés :)
 
Sziasztok! kérdésem annyi lenne milyen hatással van a halakra a nagy fényerő? mert pl mióta én beüzemeltem a fotontorpedómat, azóta szegény vörösneonjaim többsége csak etetésnél bújik elő a vasfa árnyéka alól 1w/liter 6500k világítás. A növények gyönyörűen eregetik a bubikat, de a halakat sajnálom, remélem megszokják.
 
ngabko said:
Sziasztok! kérdésem annyi lenne milyen hatással van a halakra a nagy fényerő? mert pl mióta én beüzemeltem a fotontorpedómat, azóta szegény vörösneonjaim többsége csak etetésnél bújik elő a vasfa árnyéka alól 1w/liter 6500k világítás. A növények gyönyörűen eregetik a bubikat, de a halakat sajnálom, remélem megszokják.

a legtöbb hal így viselkedik fényerő változásnál. nem írtad hogy mikor cserélted le, de valószínűleg nem régen. idővel megszokják, nálam pl úgy védekeznek hogy a nap egy részét árnyékosabb helyen töltik. de egyébként úszkálnak rendesen.
 
Noh azért az elmúlt pár napban kicsit fordult a kocka. A felső rétegben nagyjából erre számítottam. Azért van pár elvetemült aki zseblámpával akar növényt nevelni. :lol:

Köszi mindenkinek a szavazatot. "A szavazást ezennel lezárom" mondaná Stohl Buci, de én mégsem. ;)
Minden ilyen szavazást nyitva hagyunk. Idővel érdekes lesz megnézni az eredményeket.

Úgyhogy csak így tovább.. :D
 
Egy kis érdekesség! Tegnap este gondoltam elég a "kockulásból" van nekem jó kis Horn-Zsilinszky könyvem bele nézek mik voltak az irányvonalak 83ban (ekkori kiadás) én is ezen nevelkedtem úgy 10éves koromban. Meglepődve tapasztaltam hogy már akkor fénycsöves világításnál 1watt / litert ajánlottak míg izzósnál 2watt / liter. A vicc hogy könyvet többször is kiolvastam és SOHA nem tűnt fel szerintem azt a részt sikeresen mindig kihagytam. Kezdem azt hinni hogy Amano bácsi még se dimenzionálja túl ezt az akvárium kérdést :D
 
Én 1 watt/liter felett világítok. 7 literre összesen 11 wattal. :) Hasonló kis fotontorpedóm van, mint Daninak. ;)
 
luna:
nem elég ,hogy egy napon születtünk, de még a w/liter is azonos. :D
neked 7 liter+11 W /*5
nekem 35 liter+55W
mik vannak :)
 
Back
Oldal tetejére