• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen fej-, fülhallgatót, hangszórót vegyünk?

Ugyan ez az MM70i volt előtte is. Szuper a minősége is mind hangzasilag mind minőségileg.
 
Van valaki akinek van fekete Sennheiser MM70i fülese? Írjon privátot légyszi.

Tavaly 11.14-én vettem a fülest, most ment tönkre ez is.
 
Van valaki akinek van fekete Sennheiser MM70i fülese? Írjon privátot légyszi.

Tavaly 11.14-én vettem a fülest, most ment tönkre ez is.
Privihez lusta vagyok, de nekem van egy fehér...az viszont elég jól szól:) (Hogy ne csak offoljak)
 
Megtört a tövében a kábel.
Az enyém 2012-ben került hozzám, igaz nem pont ez a típus. Viszont pont ugyanez a gondja.
Első körben - ha a garancia lejárt -, érdemes egy forrasztani tudó kollégát megkérni, hogy nézze meg. Lehet kapni ilyen derékszögben hajlított műanyagot a végére. Nem lesz ugyanolyan mint eredetileg, de ronda sem és továbbra is használható marad.
 
Az enyém 2012-ben került hozzám, igaz nem pont ez a típus. Viszont pont ugyanez a gondja.
Első körben - ha a garancia lejárt -, érdemes egy forrasztani tudó kollégát megkérni, hogy nézze meg. Lehet kapni ilyen derékszögben hajlított műanyagot a végére. Nem lesz ugyanolyan mint eredetileg, de ronda sem és továbbra is használható marad.

Garancia van, garipapír nincs meg. :)
 
Látom, ez a topik már nem teljesít feladatot, de ráleltem és nem tudtam elmenni mellette.
Jómagam nagy zenekedvelő vagyok, főleg a "hangszeres" vonalon, de nyitott vagyok az elektronikus zenékre is. Gitáron is játszom, ebből kifolyólag teszteltem stúdió és monitor fejhallgatókat is, a középutat keresgettem, hogy legyen egy olyan, ami mindenre használható. Sok év során jó sok fül és fejhallgatóhoz volt már szerencsém, saját célra általában az anyagiakban al-, de minőségben középkategóriás modelleket próbáltam fellelni. Tavalyi tájékozódásom után egy fejhallgatóra esett a választás, kivételesen nem saját célra, hanem ajándékba adtam egy szerettemnek.
A típus neve: Takstar Pro 80, de más néven is fut a kínai csoda. Gyerekek, azt kell mondjam, hibátlan. Nem kifejezetten utcai viselet :), de nem is nagy. Egyetlen hibája (saját igényeim), hogy nem cserélhető a kábele (húha). Kiváló, erőteljes hangzás, jó basszus, de nem kifejezetten V-karakterisztikájú, mert a közepek is eléggé részletesen jönnek. Zárt fejhallgató (nulla kiszűrődés), kényelmes viselet, ízléses csomagolás, szép dizájn. Röviden és tömören ennyi.
Magyarországon 20 ezer körül lehet hozzájutni. Eddigi legjobb ár-érték arányú darab, amivel találkoztam.
Ajánlás (remélem, ez nem minősül reklámnak):

 
Látom, ez a topik már nem teljesít feladatot, de ráleltem és nem tudtam elmenni mellette.
Jómagam nagy zenekedvelő vagyok, főleg a "hangszeres" vonalon, de nyitott vagyok az elektronikus zenékre is. Gitáron is játszom, ebből kifolyólag teszteltem stúdió és monitor fejhallgatókat is, a középutat keresgettem, hogy legyen egy olyan, ami mindenre használható. Sok év során jó sok fül és fejhallgatóhoz volt már szerencsém, saját célra általában az anyagiakban al-, de minőségben középkategóriás modelleket próbáltam fellelni. Tavalyi tájékozódásom után egy fejhallgatóra esett a választás, kivételesen nem saját célra, hanem ajándékba adtam egy szerettemnek.
A típus neve: Takstar Pro 80, de más néven is fut a kínai csoda. Gyerekek, azt kell mondjam, hibátlan. Nem kifejezetten utcai viselet :), de nem is nagy. Egyetlen hibája (saját igényeim), hogy nem cserélhető a kábele (húha). Kiváló, erőteljes hangzás, jó basszus, de nem kifejezetten V-karakterisztikájú, mert a közepek is eléggé részletesen jönnek. Zárt fejhallgató (nulla kiszűrődés), kényelmes viselet, ízléses csomagolás, szép dizájn. Röviden és tömören ennyi.
Magyarországon 20 ezer körül lehet hozzájutni. Eddigi legjobb ár-érték arányú darab, amivel találkoztam.
Ajánlás (remélem, ez nem minősül reklámnak):


Egyébként egy jó fülhallgatót akkor lehet a legjobb formájában hallani, amikor van hozzá megfelelő füleserősítő. Sokan lebecsülik a jelentőségét - egészen addig, amíg ki nem próbálják azzal is a fülesüket. Adott esetben egy teljesen más karakterisztikát mutat a füles egy megfelelő műveleti erősítővel.
 
Uppolnám a témát. :)
Szeretnék venni egy 2.1-es hangszórót a laptop mellé. Nagyon max 50ezret szánnék rá, nem baj van rajta pluszban BT vagy tud Airplayt, de megvagyok nélküle.
Most hirtelen egy Logitech Z623-at találtam ami szimpatikus, de mehetünk árban lejjebb. :D
 
Most hirtelen egy Logitech Z623-at találtam ami szimpatikus, de mehetünk árban lejjebb.

Bírom ezt a témát. :)
Korántsem vagyok naprakész a se hi-fi, se házimozi vonalon, meg én egy kicsit idegenkedem is a műanyag dobozos modern cuccoktól. De régebben én is elég jól körüljártam a témát. Nem hinném, hogy az ismert gyártókat kellene itt ajánlgatnom, bár köztük is vannak nagyon jók. Inkább egy kevésbé ismert gyártóra hívnám fel lentebb a figyelmed.
Kezdeném azonban ott, hogy személy szerint lebeszélnélek a 2.1-ről. A logout-on sok hasznos infót találsz, hogy válassz hangfalat (a cikk írója itt röviden kitér a választott Z623-ra is) :
A zenehallgatásról dióhéjban II. - LOGOUT.hu Házimozi teszt

Fontos, hogy Neked mi a fontosabb, a zene, a film, vagy a játék. Én pl. az utóbbit nem vettem a szempontok közé a keresgéléseknél. A fő hangzás nálam a zenében számított, de ugyanakkor fontos volt a "mozizhatóság" is. Megjegyezném, én szinte csak az "olcsóbb" kategóriát vizslattam.
Ha hasonlóan gondolkodsz, akkor is inkább csak egy márkát, mintsem típust ajánlanék a figyelmedbe. Edifier International - A Passion for Sound

Ebből a típusból évekkel ezelőtt (talán 3-4) egy barátomnak segítettem választani a következőt (akkor még nem volt EZ a teszt :)):
EDIFIER R2000T hangfal bemutató - LOGOUT.hu Házimozi teszt
A gyártó termékei közül így ehhez az egyhez tudok releváns véleményt mondani: Az akkori felhozatalból kategóriájában páratlan. Hangzásilag is über ;) és azóta is hibátlanul üzemel.
De ahogy a honlapjukat elnézem, vannak tőlük még tetszetős, modernebb darabok is.

Ha profibb minőséget keresel, ajánlom az elsőként hivatkozott cikk utolsó bekezdését (nem a cikk utolsója, hanem annak 2. oldaláé).
 
Végre valaki. :) örülök hogy bírod ezt a témát.
Ha gépnél leszek megnézem es válaszolok is.
 
Uppolnám a témát. :)
Szeretnék venni egy 2.1-es hangszórót a laptop mellé. Nagyon max 50ezret szánnék rá, nem baj van rajta pluszban BT vagy tud Airplayt, de megvagyok nélküle.
Most hirtelen egy Logitech Z623-at találtam ami szimpatikus, de mehetünk árban lejjebb. :D

Én egy ilyet hasznålok és nagyon meg vagyok elégedve vele! Ár érték arány bajnok szerintem!

http://www.genius.hu/?insidepwd=&menu=950&poz=02&cikkcim=Vásártér&id=00000832&csoportid=00000003

Első használatba vételkor nagyon nagy meglepetést okozott!!!
 
Végre valaki. :) örülök hogy bírod ezt a témát.
Ha gépnél leszek megnézem es válaszolok is.

Ha hasonlóan gondolkodsz, akkor is inkább csak egy márkát, mintsem típust ajánlanék a figyelmedbe. Edifier International - A Passion for Sound

Az Edifier márkát én is tudom ajánlani. Nekem egy ilyen van: Edifier HCS2330 2.1 Négy éve vettem, azóta hibátlanul szól, köszönhetően a kíváló minőségnek és a fa dobozolásnak. Ami még tetszik benne, hogy külön erősítője van, és távirányító is van hozzá. Ár-érték arányban is kitűnő, én ezt még 30e-ért vettem, és hangzásban simán veri a legtöbb 2.1-es rendszert. Hátránya, hogy kevés helyen lehet kapni, de kis utánajárással biztos találsz valamilyen hasonló modelt (az HCS2330-at azt hiszem már nem forgalmazzák.)
 
Másik megközelítésből - bárhogy is döntesz - az alábbiakat is vedd figyelembe.
Zavaró dolgok sok terméknél:
  • retina kiégető visszajelző led
  • műanyag rácsozat a hangszórók előtt - nehezen eltávolítható porosodás
  • hangos pukkanással kapcsolható ki/be
  • kezelő gombok/potik kényelmetlen hozzáférhetősége
  • túl rövid - vagy gyenge minőségű - kábelezés
 
Bírom ezt a témát. :)
Korántsem vagyok naprakész a se hi-fi, se házimozi vonalon, meg én egy kicsit idegenkedem is a műanyag dobozos modern cuccoktól. De régebben én is elég jól körüljártam a témát. Nem hinném, hogy az ismert gyártókat kellene itt ajánlgatnom, bár köztük is vannak nagyon jók. Inkább egy kevésbé ismert gyártóra hívnám fel lentebb a figyelmed.
Kezdeném azonban ott, hogy személy szerint lebeszélnélek a 2.1-ről. A logout-on sok hasznos infót találsz, hogy válassz hangfalat (a cikk írója itt röviden kitér a választott Z623-ra is) :
A zenehallgatásról dióhéjban II. - LOGOUT.hu Házimozi teszt

Fontos, hogy Neked mi a fontosabb, a zene, a film, vagy a játék. Én pl. az utóbbit nem vettem a szempontok közé a keresgéléseknél. A fő hangzás nálam a zenében számított, de ugyanakkor fontos volt a "mozizhatóság" is. Megjegyezném, én szinte csak az "olcsóbb" kategóriát vizslattam.
Ha hasonlóan gondolkodsz, akkor is inkább csak egy márkát, mintsem típust ajánlanék a figyelmedbe. Edifier International - A Passion for Sound

Ebből a típusból évekkel ezelőtt (talán 3-4) egy barátomnak segítettem választani a következőt (akkor még nem volt EZ a teszt :)):
EDIFIER R2000T hangfal bemutató - LOGOUT.hu Házimozi teszt
A gyártó termékei közül így ehhez az egyhez tudok releváns véleményt mondani: Az akkori felhozatalból kategóriájában páratlan. Hangzásilag is über ;) és azóta is hibátlanul üzemel.
De ahogy a honlapjukat elnézem, vannak tőlük még tetszetős, modernebb darabok is.

Ha profibb minőséget keresel, ajánlom az elsőként hivatkozott cikk utolsó bekezdését (nem a cikk utolsója, hanem annak 2. oldaláé).

Köszi a hasznos hsz.-t. Szinte csak zenét hallgatnék fele, a film fülesről megy, játszani meg nem játszok laptopon. :)
Meglesem az Edifiert, eddig szimpatikus.

Azért nem akarok 5.1-et venni, mert nem tudnám nagyon elhelyezni, csak akkor maradna a listán, ha lehetne vezetéknélküli 5.1-et kapni normális áron és minőségben. A másik az, hogy zenehallhatásra nem nagyon kell 5.1.

A többieknek is köszi a válaszokat és a tippeket. (Y)
 
Back
Oldal tetejére