• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

Sziasztok!
A vasfa mennyire színezi el a vizet??
Nekem színez láthatóan, ami nem rossz, de most már bevetem a purigent, mert a színekbe beleszól..
Telós kép, 90cm-es aksiba ment, 85 centi széles, ugyan nem ez lett a végleges formája, még toldottam hozzá nagyobb darabot, láthatóan színez.
 

Attachments

  • 78894643_2884909504874758_194379022837219328_o.jpg
    78894643_2884909504874758_194379022837219328_o.jpg
    196 KB · Megtekintések: 138
Nekem színez láthatóan, ami nem rossz, de most már bevetem a purigent, mert a színekbe beleszól..
Telós kép, 90cm-es aksiba ment, 85 centi széles, ugyan nem ez lett a végleges formája, még toldottam hozzá nagyobb darabot, láthatóan színez.
Ok. Akkor veszek purigent a vasfa mellé!
Köszi! :)
 
Sziasztok. Igazán nagyméretű vasfát honnan lehetne szerezni? 50-60-70cm hosszú és 40-50cm magas/széles érdekelne. 7209EC04-6F4C-4CDD-ACE0-1FA441D0398C.jpeg
 
Sziasztok. Igazán nagyméretű vasfát honnan lehetne szerezni? 50-60-70cm hosszú és 40-50cm magas/széles érdekelne. View attachment 94507
Szia,
GA? :) Ha epp nincs nekik, emailben meger egy probat erdeklodni, hatha be tudnak neked szerezni egyet. Vagy ha nagyon nincs, tobb kozepes darabbol "siman" ossze lehet legozni es osszefogatni csavarokkal. Van errol par video a csatornajukon is.
 
Sziasztok. Igazán nagyméretű vasfát honnan lehetne szerezni? 50-60-70cm hosszú és 40-50cm magas/széles érdekelne.
Pénteken voltam GA-ban, voltak nagyobb darabok (50-70cm), de most kicsit le volt fogyva a vasfa. Célszerűbb összeépítened, ritka, hogy az ember megtalálja pont azt amit szeretne 1 db fa formájában. Saválló csavarral össze tudod fogatni őket.
Ezt ott túrtam annó. (Két kis darab van hozzátoldva, de 70cm felett van anélkül is..)
78894643_2884909504874758_194379022837219328_o.jpg
 
Pénteken voltam GA-ban, voltak nagyobb darabok (50-70cm), de most kicsit le volt fogyva a vasfa. Célszerűbb összeépítened, ritka, hogy az ember megtalálja pont azt amit szeretne 1 db fa formájában. Saválló csavarral össze tudod fogatni őket.
Ezt ott túrtam annó. (Két kis darab van hozzátoldva, de 70cm felett van anélkül is..)
View attachment 94562
Ez jól néz ki. Valami ilyesmit szeretnék én is.
 
Sziasztok!
Találtam kiszáradt fagyöngy-telepet. Már 2 hónapja áztatom. Sajnos gyantát tartalmaz, ami megjelenik az ágak felületén is. Nem tudom, merjem-e használni, persze további áztatás és kifőzés után.
 
Sziasztok!
Szerintetek ez jó akváriumba? Ez egy kiszáradt cseresznnye fa gyökere fiatal 2 éves fa volt a pajor kirágta és tönkrement de a gyökér egészséges nem rohadt, ki van száradva. 30 cm széles 15 magas. 45 l aksiba lenne 60 cm hosszú 30 magas.
 

Attachments

  • IMG_20201018_121049.jpg
    IMG_20201018_121049.jpg
    353.6 KB · Megtekintések: 102
Szia Maver!

Sziasztok!
Szerintetek ez jó akváriumba? Ez egy kiszáradt cseresznnye fa gyökere fiatal 2 éves fa volt a pajor kirágta és tönkrement de a gyökér egészséges nem rohadt, ki van száradva. 30 cm széles 15 magas. 45 l aksiba lenne 60 cm hosszú 30 magas.
Ha nem volt vegyszerezve a fa és környéke akkor jó! Egy ideig színezni fogja a vizet. Ha tudod főzd ki mielőtt akváriumba teszed!

AmegA
 
Szia Maver!


Ha nem volt vegyszerezve a fa és környéke akkor jó! Egy ideig színezni fogja a vizet. Ha tudod főzd ki mielőtt akváriumba teszed!

AmegA
Köszi akkor nekilátok áztatni meg főzni! igazából megtetszett a formája meg jó lenne méretben is. :)
 
Nekem színez láthatóan, ami nem rossz, de most már bevetem a purigent, mert a színekbe beleszól..
Telós kép, 90cm-es aksiba ment, 85 centi széles, ugyan nem ez lett a végleges formája, még toldottam hozzá nagyobb darabot, láthatóan színez.
Gyönyörű darab, hol sikerült hozzájutni?
 
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy szétrepedt szőlő gyökeret tehetek az akváriumba? Nem fog elkezdeni rohadni? Hosszában sajnos végig repedt, pedig nagyon mutatós darab lenne. :) köszönöm!
 
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy szétrepedt szőlő gyökeret tehetek az akváriumba? Nem fog elkezdeni rohadni? Hosszában sajnos végig repedt, pedig nagyon mutatós darab lenne. :) köszönöm!
Szia! Nyugodtan használhatod a gyökeret, nekem több mint egy évig volt víz alatt. Fog rothadni mint minden féle fajta fa a víz alatt.
 
Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy szétrepedt szőlő gyökeret tehetek az akváriumba? Nem fog elkezdeni rohadni? Hosszában sajnos végig repedt, pedig nagyon mutatós darab lenne. :) köszönöm!
Szerintem sem okoz problémát. Az enyém 8 évig volt az akváriumban, gond nélkül. Idővel egy kicsit megpuhul, apróbb darabkák leválhatnak róla. A repedés szerintem természetes hatást kelt.
 
Szerintem sem okoz problémát. Az enyém 8 évig volt az akváriumban, gond nélkül. Idővel egy kicsit megpuhul, apróbb darabkák leválhatnak róla. A repedés szerintem természetes hatást kelt.
Köszönöm a válaszokat! Féltem, hogy így esetleg sokkal hamarabb elrohad nekem de így akkor vele rakom majd :) amúgy nekem külön tetszenek is rajta a repedések, valóban megvan a természetes hatás.
 
Back
Oldal tetejére