• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

Neeem. Maradék. Van még, csak nincs fotózva, Van egy olyan összeállításom, ami, húh, le sem tudom írni. Holnap teszek fel fotót.
Majd oda adom valakinek, ha kell.
Le vannak pucolva, áztatva, mehet a vízbe.
 
Neeem. Maradék. Van még, csak nincs fotózva, Van egy olyan összeállításom, ami, húh, le sem tudom írni. Holnap teszek fel fotót.
Majd oda adom valakinek, ha kell.
Le vannak pucolva, áztatva, mehet a vízbe.
Még lehet, hogy engem is érdekelni fog. ;)
 
Te, @mintor! Ezek azok a kis Kedves Tuskók a kiserdőből:)? Marha jól néznek ki! (főleg a 2. és 3. képen, ami talán ugyanaz a tuskó, nem?)
Én még messze vagyok az első (majdnem igazi, növényes) akim indításától, de már most az a bajom ezekkel a gyökérfélékkel, hogy valamiért nekem egy kicsit (igaz, csak fényképekről) természetellenesnek tűnnek egy akváriumban. Rá is aggatnak mindenféle mohát, hogy alig látszódjon belőle valami...:)
Szóval valami ilyesmivel én is kiegyeznék, majd ha esedékes lesz a dolog.
Sok sikert a Re-Scape-hez!
@bringas fenyői is jók, nekem ilyesmik kerültek a kerti tavam mellé. Kiszáradva, szürke felületükkel igen jól néznek ki, de egy fenyőfa-darab az áztatás után (horgony nélkül:)) vajon lent marad a víz alatt?
 
Te, @mintor! Ezek azok a kis Kedves Tuskók a kiserdőből:)? Marha jól néznek ki! (főleg a 2. és 3. képen, ami talán ugyanaz a tuskó, nem?)
Én még messze vagyok az első (majdnem igazi, növényes) akim indításától, de már most az a bajom ezekkel a gyökérfélékkel, hogy valamiért nekem egy kicsit (igaz, csak fényképekről) természetellenesnek tűnnek egy akváriumban. Rá is aggatnak mindenféle mohát, hogy alig látszódjon belőle valami...:)
Szóval valami ilyesmivel én is kiegyeznék, majd ha esedékes lesz a dolog.
Sok sikert a Re-Scape-hez!
@bringas fenyői is jók, nekem ilyesmik kerültek a kerti tavam mellé. Kiszáradva, szürke felületükkel igen jól néznek ki, de egy fenyőfa-darab az áztatás után (horgony nélkül:)) vajon lent marad a víz alatt?
Igen, ezek a kiserdőből. Meglátásod jó, egy tuskó a két utolsó. Köszönöm, igyekeztem megfelelő alanyokat beszerezni, többet, mert úgy is menet közben derül ki, hogy alkalmas, vagy sem a medencébe. Holnap teszek fel még alanyokat. Ezek megmaradtak, mennek a levesbe, vagy tűzbe, de iszonyatosan vizesek
 
Te, @mintor! Ezek azok a kis Kedves Tuskók a kiserdőből:)? Marha jól néznek ki! (főleg a 2. és 3. képen, ami talán ugyanaz a tuskó, nem?)
Én még messze vagyok az első (majdnem igazi, növényes) akim indításától, de már most az a bajom ezekkel a gyökérfélékkel, hogy valamiért nekem egy kicsit (igaz, csak fényképekről) természetellenesnek tűnnek egy akváriumban. Rá is aggatnak mindenféle mohát, hogy alig látszódjon belőle valami...:)
Szóval valami ilyesmivel én is kiegyeznék, majd ha esedékes lesz a dolog.
Sok sikert a Re-Scape-hez!
@bringas fenyői is jók, nekem ilyesmik kerültek a kerti tavam mellé. Kiszáradva, szürke felületükkel igen jól néznek ki, de egy fenyőfa-darab az áztatás után (horgony nélkül:)) vajon lent marad a víz alatt?
Majd megtöltöm őket ólommal. :D
 
Simán. Kérgétől megfosztod, kiszárítod, áztatod, s usgyi a vízbe. Ha élő fa volt, kb egy év múlva már gyönyörködhetsz benne. Ha türelmetlenebb vagy akkor keress az erdőben vagy vásárolj...

Köszi a választ.Én tudok várni :whistle:, türelmes ember vagyok, még úgysem állt össze a kép az akváriumról.
 
Sziasztok! Szőlőtőkélet már egy ideje áztatok. Honnan tudom hogy mikor jó? És főzni muszáj? Nincs semmim amibe beleférne hogy tudjam főzni.
 
Sziasztok! Szőlőtőkélet már egy ideje áztatok. Honnan tudom hogy mikor jó? És főzni muszáj? Nincs semmim amibe beleférne hogy tudjam főzni.
Ha már nem úszik fel és már nem színez (nagyon) akkor jó lesz. Ha biztos vagy benne, hogy tiszta helyről van, akkor talán nem kell főzni. A GA-s redmoorokat most pl. még zuhany alatt sem öblítettem le.
 
Sziasztok! Szőlőtőkélet már egy ideje áztatok. Honnan tudom hogy mikor jó? És főzni muszáj? Nincs semmim amibe beleférne hogy tudjam főzni.
Simán rakd be az akvába, e természetben sem főzi ki senki. Anci, Oto tisztán tartja majd.
 
Simán rakd be az akvába, e természetben sem főzi ki senki. Anci, Oto tisztán tartja majd.

Sok szőlőtőkét nem is látni természetes vízben, na meg az egy kicsivel nagyobb víztömeg ami elbírja a szerves anyag bomlását.
 
Apropó! Manzanita fát se látni természetes vízben, igaz túléli a Kaliforniában gyakori tüzeket, az Új Mexikói sivtagos klímát. Hát, Kalifornia sem a tavairól híres. :)
 
Köszönöm a válaszokat! :) Azt a szöllőt amiből van, 2-3 éve nem permetezték. (ha jól emlékszem ezt mondta de majd megkérdem)
 
Köszönöm a válaszokat! :) Azt a szöllőt amiből van, 2-3 éve nem permetezték. (ha jól emlékszem ezt mondta de majd megkérdem)
Nyugodtan használhatod. Annyi méreg van körülöttünk, hogy....
A szőlőt max gombák ellen permetezik, lisztharmat, stb, s ezek elleni szereket az eső lemossa, nem felszívódóak. Ami gond lehet az a Bi58, amit 30 éve betiltottak, de szöllőre nem nagyon pazarolták.
Nem kell félni, több százan használnak szőlőtőkét akvában gond nélkül.
 
Utoljára módosított:
A vizet már nem szinezi de még feluszik. Dugig va feketn szunyoglárvával amik rágcsálják, velük nek is lenne gond de még valami fura férgek is vannak rajt amik bele bujnak meg mozognak rajt és esznek róla valamit. A szunyoglárvák vajon mit esznek róla?
 
A vizet már nem szinezi de még feluszik. Dugig va feketn szunyoglárvával amik rágcsálják, velük nek is lenne gond de még valami fura férgek is vannak rajt amik bele bujnak meg mozognak rajt és esznek róla valamit. A szunyoglárvák vajon mit esznek róla?
Biofilm, moziznak.
Ha főzni nem akarod, vegyél egy 50 literes PVC zsákot, bele a gyöksi, 1 kg konyhasóval, + víz, s ìgy hagyod egy keveset, néhány napot.
 
Sziasztok! Platánfát fep lehet használni? És ha igen, mennyit kell áztatni? (Jó nagy darab, 2kg minimum van) IMG_20160706_163711.jpg IMG_20160706_163706.jpg IMG_20160706_163647.jpg
 
Back
Oldal tetejére