• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

Skacok, esetleg nincs elfekvőben valamelyőtöknek egy 20cm hosszú és olyan 15-17cm átmérőjű vasfája? Egy olyan egyenes fatörzs szerűség kinézetűt keresek égre-földre. :D És mivel még nincs tapasztalatom fa ügyben, ereszti a vasfa a színét?
 
weak said:
Skacok, esetleg nincs elfekvőben valamelyőtöknek egy 20cm hosszú és olyan 15-17cm átmérőjű vasfája? Egy olyan egyenes fatörzs szerűség kinézetűt keresek égre-földre. :D
Vannak igényeid! :D Budapesten elég sok boltban jártam már, és be is nézek időnként, de ekkorát/ilyet nem láttam még :(
 
stevo said:
Vannak igényeid! :D Budapesten elég sok boltban jártam már, és be is nézek időnként, de ekkorát/ilyet nem láttam még :(
Én nem járkálok eleget ilyen helyeken ezért szerettem volna megkérdezni, hátha :) Egyébként nem baj ha nagyobb csak legyen benne egy ilyen egyenes rész, legfeljebb felaprítom :roll:
Azt szerettem volna megtudni még, hogy mennyire színezik ezek a vizet. A mangrove-ről tudom, hogy elég hajlamos rá... Kristálytiszta vizet szeretnék :cry:
 
weak said:
Azt szerettem volna megtudni még, hogy mennyire színezik ezek a vizet. A mangrove-ről tudom, hogy elég hajlamos rá... Kristálytiszta vizet szeretnék :cry:
A mangrove annyira színezi a vizet, hogy az én előáztatott fáim pár nap alatt teaszínűvé varázsolták a vizet. :D Amúgy a vasfa is színez, csak nem olyan mértékben, ha jól tudom... Ha nem, akkor egy okos úgyis kijavít majd ;)
 
Vasfával nem fog sikerült a kristálytiszta víz :roll: Ha megnézed az első naplóm, elejét (katt a képre) ott láthatod, hogy azzal kezdtem, áztattam úgy 1 hónapig és erősen színezett, de lehet hidegebb vízzel már nem engedné annyira a színét.
Viszont a 15-17cm átmérő vagy kerület akart lenni, mert nem mindegy :)
 
Nekem van egy vasfám,ami 3-4 évig ázott az akiban és még színezett.Nem barna volt a víz csak sárgás,egy növényesben ugye az is zavaró.
Nemrég előszedtem,hogy a nanoba talán jó lesz,de megint előjött az a kis szín.Úgyhogy felejtős.


Weak,mikor küldöd a diffit? :)
 
Átmérőt írtam :lol: :lol: :lol:
Természetesen kerületre gondoltam.
Van egyáltalán olyan fa kinézetű (sötétbarnás) faféle amit ha belerakok a vízbe nem fogja azt szinezni?

Tételezzük föl, hogy találok olyan fadarabot amit keresek. Mi van akkor, ha fogok valami lakkot, vagy gyantát ami vízben nem oldódik, matt és néhány vékony rétegben ráfújom? Egy damillal és pillanatragasztóval lekötözöm az üveghez, hogy ne emelkedjen föl... csinált már valaki ilyet?

A héten küldöm, igérem... :oops:
 
weak said:
Átmérőt írtam :lol: :lol: :lol:
Természetesen kerületre gondoltam.
Van egyáltalán olyan fa kinézetű (sötétbarnás) faféle amit ha belerakok a vízbe nem fogja azt szinezni?

Tételezzük föl, hogy találok olyan fadarabot amit keresek. Mi van akkor, ha fogok valami lakkot, vagy gyantát ami vízben nem oldódik, matt és néhány vékony rétegben ráfújom? Egy damillal és pillanatragasztóval lekötözöm az üveghez, hogy ne emelkedjen föl... csinált már valaki ilyet?


Igaz én nem csináltam, de szerintem marha természetellenes hatása lenne, az algaevő harcsáknak, ezen a fórumon röviden oto :D nem rajongana érte. Magyarul talán leehetnék.
És fotón szerintem a matt is csillogna.
Amúgy asszem erről már beszélgettek akvaristán anno. Egy kört megér.
 
Hm értem én, de akkor pl. ő hogy csinálja?
AGA-Aquascaping-Contest-Winner-best-in-show.jpg


Seachem Purigen kiszedi annyira, hogy ne legyen zavaró? Vagy évtizedekig áztatja, hogy ne oldódjon semmi belőle? Hogy? Vagy én csinálok nagyügyet csak ebből a vízszinezés dologból? :angel:

Amugy a foton szerintem nem latszana, meg ugye PS is van a vilagon;)
 
Ez lehet hogy nem vasfa akkor ;) PS-hez nem hiszem hogy van plugin, hogy kiszedje a vasfa színezését :lol:
 
Mindegyik fa (vasfa) máshogy színez.
Azt mégse tanácsolom, hogy vegyél 4-5 db- általad keresett kinézetű- fát, és nézd meg, hogy melyik színez kevésbé... :)
Egyébként a Seachem Purigen az enyhe színezést kiveszi.
 
weak said:
Hm értem én, de akkor pl. ő hogy csinálja?
AGA-Aquascaping-Contest-Winner-best-in-show.jpg


Seachem Purigen kiszedi annyira, hogy ne legyen zavaró? Vagy évtizedekig áztatja, hogy ne oldódjon semmi belőle? Hogy? Vagy én csinálok nagyügyet csak ebből a vízszinezés dologból? :angel:

Amugy a foton szerintem nem latszana, meg ugye PS is van a vilagon;)

Passz. Szerintem nem lakkozta. De ez tuti vasfa. A törése ott a bal fölső ágnál "vasfás" :)
WC tartályban áztatás? Aktívszén? :?
 
Azt gondoltam hogy nem lakkozza, de megkerdezem a Cecskat, nala is vasfa van az aktualis remekmuben...
 
atti76 said:
Mindegyik fa (vasfa) máshogy színez.
Azt mégse tanácsolom, hogy vegyél 4-5 db- általad keresett kinézetű- fát, és nézd meg, hogy melyik színez kevésbé... :)
Egyébként a Seachem Purigen az enyhe színezést kiveszi.
Egy kis darabrol van szo amugy, 20cm hosszu 15-17cm keruletu egy 60l-es akviba. Vagy az soknak szamit?
 
weak said:
atti76 said:
Mindegyik fa (vasfa) máshogy színez.
Azt mégse tanácsolom, hogy vegyél 4-5 db- általad keresett kinézetű- fát, és nézd meg, hogy melyik színez kevésbé... :)
Egyébként a Seachem Purigen az enyhe színezést kiveszi.
Egy kis darabrol van szo amugy, 20cm hosszu 15-17cm keruletu egy 60l-es akviba. Vagy az soknak szamit?

Weak: nem mindegy, hogy a sima bolti vasfáról van szó, vagy az ADA-s Dark Iron Wood-ról.
"Az ADA vasfák akváriumvizet nem színezik."
 
inadsz said:
Weak: nem mindegy, hogy a sima bolti vasfáról van szó, vagy az ADA-s Dark Iron Wood-ról.
"Az ADA vasfák akváriumvizet nem színezik."

Viszont olyan méretű (jelen pillanatban) nincs köztük, ami neki kellene...
 
Hamarosan jön egy nagyobb adag, de kétlem, hogy farönk is lesz köztük... :)
Egyébként mit tervezel egy ilyen vastag fával?
 
Najo... Lehet hogy tulzasba estem a keruletet illetoen... Nem ronk hanem egyenes fatorzs kinezetu kellene...:)
 
Szögelj össze négyet belőlük, olyat még úgysem láttam...egyedi lenne...
:)
 
Back
Oldal tetejére