• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen CO2 rendszert vegyek?

Barni

Nézelődő
Sziasztok! Kezdő szárnycsapások egyikeként egy megfelelő rendszert szeretnék vásárolni az Aqua Start 320, 28 literes akváriumomhoz. Ez az első komolyabb indulásom.

Londonban élek ezért itt még nem fedeztem fel az aquakertészet lehetséges beszerzőhelyeit.
De találtam egy két oldalt ahonnan talán érdemes kiindulni.

Első körben nem szeretnék olyan nagyon drága felszerelést vásárolni de a legalapabbal sem szeretnék kezdeni, hogy jobban ki tudjam majd használni a későbbiekben.

Mi a véleményetek egy 28 literes nano akváriumhoz milyen rendszert érdemes vásárolni? Nem feltétlenül ezek közül.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Szia, shop linket moderáltuk.

A kiszemelt webshop jó lehet. Érdemes lenne felvenned velük a kapcsolatot 100% hogy pillanatok alatt tudnának neked megfelelő rendszert ajánlani.
Szerintem normál palackosat vegyél, ennek olcsóbb a fenntartási költsége. Csak arrafelé utána kell járni hol töltenek palackot, mert amennyire én tudom nem egyszerű eset.
 
Köszi, utána nézek még jobban, csak gondoltam előbb itt is megkérdezem. (linkeltem egy másik topicban is webshopot, nem tudtam, hogy nem szabad )
 
Sziasztok. A linken látható co2 rendszerről valakinek van- e valamilyen tapasztalata, vagy tud e esetleg információkat megosztani? Előre is köszönöm üdv
CO2 profi szett 500g elektromágneses szeleppel

mod: kérlek ne linkelj webshopokat
 
Söchting Carbonator-ról tud valaki valami bővebb cikket? Én magyarul nem találtam semmit.
Arra már kaptam választ, hogy nem állítható a beoldás. Akkor a világítás lekapcsolása után is megy,nem okozhat ez gondot?
 
Sikerült szereznem egy kisebb co2 palackot :) (1,5 kg.)
A kérdésem az lenne, hogyha szereznék egy reduktort és megvenném a GW CO2 atomizer kombot, egy kis csövezés és bilincsezés és működik a rendszer?
Mire figyeljek a reduktor vásárlásnál?
Majd mágnes szelepet is szeretnék természetesen, de azt idővel.
 
Sziasztok! Nem ismerem még ki magam ezen az oldalon ,bocs ha rossz helyre írok. Lenne egy kérdésem, társas akváriumba hogyan adagoljam a carbot,úgy hogy a halaknak ne ártsak. Mivel egy minimális co2 ugyebár a halak miatt már van benne. Test alapján 9 -10 körüli a co2 szint.
 
Sziasztok! Nem ismerem még ki magam ezen az oldalon ,bocs ha rossz helyre írok. Lenne egy kérdésem, társas akváriumba hogyan adagoljam a carbot,úgy hogy a halaknak ne ártsak. Mivel egy minimális co2 ugyebár a halak miatt már van benne. Test alapján 9 -10 körüli a co2 szint.

Attól függ. Ha növények vannak többen, akkor többet, ha halasvagy, akkor kevesebbet.
Rajtavan az adagolás a dobozon.
Én 6 ml-t adok netto 110 kiterhez, 30 neonhal mellet.
 
Attól függ. Ha növények vannak többen, akkor többet, ha halasvagy, akkor kevesebbet.
Rajtavan az adagolás a dobozon.
Én 6 ml-t adok netto 110 kiterhez, 30 neonhal mellet.
Köszi a választ, én is látom a leírást 1 ml max 2 ml 50 literhez, de ezt most milyen aksihoz ajánlják az nincs rajt. Az enyém 540 l,sok hal vitorlások guramik, sziami algaevo, törpeszivó harcsák és közepes menyiségűnek mondanám a növényzetet.Megjelent a fekete ecsetalga, november óta működik az akvárium. Gondoltam meg próbálom a carbot bevetni ellene. Tanacsodból kiindulva azt hiszem akkor 1 ml adok 50 literhez.
 
Az ecsetre fecskendőből direktbe. Egy kezelés és ok. Miért nem próbálod ki a Denerlee Carbo Booster-t? Erősebb.

Easy Carbo.
Gyári adagolás:
• Kevés növény - 1 ml / 50liter / nap
• Sok növény - 2ml / 50 liter / nap
Green Aqua által javasolt adagolás (heti 50% vízcserék mellett) - 1 ml / 20 liter / nap.
 
Sziasztok.
CO2 rendszer vásárlás előtt állok, de szeretnék megerősítést kérni, hogy a szett amit kinéztem megfelelően fogja majd ellátni a feladatát.
GA konfigurátorral vadásztam össze a dolgokat:
Oxyturbo CO2 reduktor tűszeleppel
Green Aqua CO2 mágnesszelep
ADA Clear Parts Set - CO2 cső és tapadókorongok
ADA CO2 visszafolyásgátló szelep
1 x CO2 tartósteszt szett (Drop Checker + reagens)
1 x Green Aqua CO2 indikátor oldat (reagens) - 10 ml
GreenWorks CO2 üveg buborékszámláló
ADA Do!aqua Music diffúzor 30d - közepes

Egy 80x35x40 akváriumba lesz elhelyezve, Eheim 2273 szűrés, a kérdés pedig hogy ez így megfelelő? Kell még valami plusz a működéshez? Palackot még nem tudom honnan szerzek, újonnan nem tudom megérné-e venni, elég drága és hát valahol csak van olcsóbb 2 vagy 5kg-os palack.

Előre is köszönöm a segítségetek!
 

Ez a kombó per pill ma a legjobb ebben az árkategóriában.

ADA Clear Parts Set - CO2 cső és tapadókorongok
ADA CO2 visszafolyásgátló szelep

A szettben benne van a visszafolyásgátló. Ezért külön nem kell venned.

1 x CO2 tartósteszt szett (Drop Checker + reagens)
1 x Green Aqua CO2 indikátor oldat (reagens) - 10 ml

A szettben benne van a reagens. Külön nem kell venni.


Csak akkor legyen üveg ha szeretnéd, hogy az akvárium oldalán lógjon. Esztétika.
Különben ott a műanyag pl JBL ami a szekénybe rakható

ADA Do!aqua Music diffúzor 30d - közepes

Diffúzorban ő nagyon jó. Ugyanazt elérheted vele, mint egy reaktorral. De hetente, kéthetente takarítani kell. (Áztatni).
Üveg így max törheted, de a kerámia évekig kitart.

Ha faragni szeretnél a költségen akkor kipróbálhatod ezt is.
Ez ugyan ragasztott, de elég jó tapasztalatokat szereztünk velük az elmúlt 8 hónapban.
http://www.greenaqua.hu/hu/aquario-akril-co2-diffuzor-nagy.html

Palackot olyat vegyél amit azonnal cserélnek bárhol. Különben 1-2 hétig palack nélkül maradsz amíg töltik az egyedit.
 
Ez a kombó per pill ma a legjobb ebben az árkategóriában.



A szettben benne van a visszafolyásgátló. Ezért külön nem kell venned.



A szettben benne van a reagens. Külön nem kell venni.



Csak akkor legyen üveg ha szeretnéd, hogy az akvárium oldalán lógjon. Esztétika.
Különben ott a műanyag pl JBL ami a szekénybe rakható



Diffúzorban ő nagyon jó. Ugyanazt elérheted vele, mint egy reaktorral. De hetente, kéthetente takarítani kell. (Áztatni).
Üveg így max törheted, de a kerámia évekig kitart.

Ha faragni szeretnél a költségen akkor kipróbálhatod ezt is.
Ez ugyan ragasztott, de elég jó tapasztalatokat szereztünk velük az elmúlt 8 hónapban.
http://www.greenaqua.hu/hu/aquario-akril-co2-diffuzor-nagy.html

Palackot olyat vegyél amit azonnal cserélnek bárhol. Különben 1-2 hétig palack nélkül maradsz amíg töltik az egyedit.

Reagenst csak azért gondoltam mert sokan írják hogy egy idő után nem tudja betölteni a funkcióját ezért tartalékba gondoltam :)
Igen, üveg bubiszámlálót az akváirum oldalára gondoltam. :)
Diffúzorhoz akkor kell vennem még pluszba folyadékot amiben áztatni tudom, reaktorban igazából nem gondolkodom, szeretem a felszálló bubikat, videókon nagyon tetszik :D
Palackot még nem tudom honnan kellene szereznem, semmi különlegeset nem szeretnék, lehet aztán GA-ból lesz egy palack is, aztán keresni egy helyet ahol megtöltik/cserélgetik.

Köszönöm a tanácsod és a tapasztalataidat :)
 
...még egy kérdés. A reduktoroknak van valami eltérő különleges csatlakozásuk? Gondolok itt arra hogy palack választásnál figyelni esetleg valami menetre vagy akármire, vagy mindegyik egyforma?
 
Szaisztok,

Ismer valaki olyan rendszert (1,5 vagy 2 kg-os palackal) ami elfér egy 45 cm belmagasságú bútorban?
 
Back
Oldal tetejére