• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen CO2 rendszert vegyek?

Szia.
Ilyen nagy akváriumnál már külső reaktort érdemes használni, egyenletesebb a beoldás és mondhatni veszteségmentes ezért jó pár hónapot kibír egy 5kg-os palack is. Ha teheted és elfér a szekrénybe én is 10kg-os palackot javasolnék.
Palack-reduktor -mágnesszelep- visszafolyásgátló -bubiszámláló-visszafolyásgátló -reaktor.
Köszönöm! A GA konfigurálható szettet nézegettem, mivel még nem vagyok otthon a témában, abban minden benne van. Viszont ott is minimum 3 külső reaktor választható. :unsure:A bútor meg nem készült el, így azon még lehet variálni. Minden tanácsnak, tapasztalatnak hasznat veszem! 😊
 
Köszönöm! A GA konfigurálható szettet nézegettem, mivel még nem vagyok otthon a témában, abban minden benne van. Viszont ott is minimum 3 külső reaktor választható. :unsure:A bútor meg nem készült el, így azon még lehet variálni. Minden tanácsnak, tapasztalatnak hasznat veszem! 😊
Három külső reaktor? Tényleg árulunk három félét :) Megsúgom hogy a boltba aqua medic van beépítve az akváriumok alá így azzal biztos nem lősz mellé.
 
😁 köszi az infót!
A co2 palack méretében csak az átmérő változik az 5kg-os és a törpe 10kg-os között a magassága ugyan az. Ha jól rémlik 70cm es belső magasság azért szükséges a szekrénybe. Egy ilyen nagy akvárium alá én egy 2080 as szűrőt raknék és még egy kisebb szűrőt ami nyómóágára kötném a reaktor az esetleges fűtőt és uv készüléket.
 
A co2 palack méretében csak az átmérő változik az 5kg-os és a törpe 10kg-os között a magassága ugyan az. Ha jól rémlik 70cm es belső magasság azért szükséges a szekrénybe. Egy ilyen nagy akvárium alá én egy 2080 as szűrőt raknék és még egy kisebb szűrőt ami nyómóágára kötném a reaktor az esetleges fűtőt és uv készüléket.
Sajnos a környezeti adottságok (tetőtér) nem hagynak túl nagy mozgásteret a magasságot illetően. De ebből adódik a lehetőség, hogy a bútor mögött lesz helye a törpének. A 2 szűrő már meg van.
 
64 literes akvárium
Chihiros 601 plus
OASE Biomaster 350

Most kiköltekeztem magam, így nagynyomású CO2 ősszel lesz aktuális, viszont szeretnék indulni 1 hónap múlva kb
a kérdésem, hogy megéri beruházni egy ilyenre ideiglenesen?

vagy nem érdekes a dolog annyira, induljak csak easy carboval, aztán majd betolom a nagynyomásút?
ADA aljzat lesz ADA tápokkal
 
64 literes akvárium
Chihiros 601 plus
OASE Biomaster 350

Most kiköltekeztem magam, így nagynyomású CO2 ősszel lesz aktuális, viszont szeretnék indulni 1 hónap múlva kb
a kérdésem, hogy megéri beruházni egy ilyenre ideiglenesen?

vagy nem érdekes a dolog annyira, induljak csak easy carboval, aztán majd betolom a nagynyomásút?
ADA aljzat lesz ADA tápokkal
Szerintem tedd felre a raszant penzt. Hamarabb lesz nagynyomasud.
 
GA-s co2 magasnyomású pakk az ajánlott? Vagy esetleg van más szett ami említésre méltó és nincs vele macera.
Barhol vehetsz. Sokan hasznlalnak nem akvarisztikai reduktort, nekem is az van, csak atalakito kell hozza. De a keves macera igy nez ki: CO2 palack 2 kgtol, akvarisztikai reduktor, magnesszelep, tuszelep, co2 cso, diffuzor. Es le van a gond. Lehet hasznaltan venni barmelyiket, akar szettet is. Palacknal eloszor meg kell keresni, hogy hol tudsz majd csereltetni, legyen ervenyes nyomasprobaja a palacknak.
 
Sziasztok,
egy low-tech, 54 l-es, 13 W fényerejű LED világítású, növényes akváriumhoz kellene egy picikét komolyabb CO2 rendszer, mint az eddigi sprayes megoldás. Mit érdemes vennem max. 80-100 EUR keretből?
(Valami olyasmit, amit Mao-n kívül is forgalmaznak, tekintettel arra, hogy Erdélyből írok.)
Köszi.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,
egy low-tech, 54 l-es, 13 W fényerejű LED világítású, növényes akváriumhoz kellene egy picikét komolyabb CO2 rendszer, mint az eddigi sprayes megoldás. Mit érdemes vennem max. 80-100 EUR keretből?
(Valami olyasmit, amit Mao-n kívül is forgalmaznak, tekintettel arra, hogy Erdélyből írok.)
Köszi.
Szerintem érdeklődj az info@-on, mert úgy tudom, hogy a GA oda is szállít.
Az Aquario neo-t meleg szívvel ajánlom. Nekem egy 84 literes medencében működött, és a növényeim igencsak meghálálták.
 
Sziasztok,
egy low-tech, 54 l-es, 13 W fényerejű LED világítású, növényes akváriumhoz kellene egy picikét komolyabb CO2 rendszer, mint az eddigi sprayes megoldás. Mit érdemes vennem max. 80-100 EUR keretből?
(Valami olyasmit, amit Mao-n kívül is forgalmaznak, tekintettel arra, hogy Erdélyből írok.)
Köszi.
Ebből az összegből össze tudsz állítani egy nagynyomású rendszert, használt alkatrészekből.
Tudsz még esetleg citromsavas rendszert működtetni, gyári alkatrészekkel (pl D201, keress rá a DIY CO2 kulcsszavakra), más alternatíva nem igazán van szerintem, ami ár érték arányban megérné.
 
Köszönöm az eddigi válaszokat.
Élesztős rendszereket, DIY típusúakat is, már láttam, a neten.
Mifelénk a JBL forgalmaz hasonlót, BIO 80 néven árulják, kétféle verzióban. De nem tudom, hogy mi a külömbség a Neo-variánshoz képest. Egyik 40, másik 50 napos CO2-termelést mond.
Mifelénk még lehet kapni egy a Tropica Nano 60 rendszeréhez hasonlót is, abban is 95 g-os palackban van a CO2. Ez kb. 40-50 euró. Német mágnesszelepes verziója 2x-szer drágább.
(Egy cserepatron ehhez ellenben olcsóbb, mint a Neo utántöltő.)
Ezen is gondolkodtam, csak nem tudom, hogy megéri-e ezt használni vagy az élesztős megoldás is OK.
(Állítólag létezik egy menetes adapter, amivel a 95 g-os palack helyett a JBL stb. 500 g-os palackjai is használhatók.)
Erről a Tropica-féle rendszerről mi a véleményetek?
 
Nehéz neked így segíteni, ha a tanács ellenére mégis a saját fejed után mész :) Én úgy értelmeztem, hogy tapasztalati ajánlásra van szükséged és nem az alternatívák felsorolására. Az általad sorolt verziók mind működőképesek, csak baromi drágák és/vagy kényelmetlenek. De ha te mégis ezekkel szimpatizálsz, nem foglak lebeszélni egyikről sem. Pár év múlva majd úgyis elfelejted ezt a hobbit és megy minden a kukába, vagy pedig váltasz nagynyomásúra ÉS megy minden a kukába.
1-2 éves viszonylatban már megtérül a nagynyomású rendszer a kispalackos rendszerekhez képest. Arról nem is beszélve, hogy egy használt nagynyomású palackot kb ugyanazon az áron el is tudsz majd adni, ha már nem lesz rá szükséged, míg a 95 grammost hetente kidobálod, az 500 grammossal meg havonta rohangálhatsz a töltőhelyre. Ha ügyesen megválasztod a forrást, egy 2 kilós palackot és hozzá reduktort kb 80 euróért be tudsz szerezni, a többi kiegészítő már jóval olcsóbb lesz.
Az élesztős megoldás garantáltan olcsóbb, viszont szívni fogsz vele, nem véletlenül írtam a citromsavast - mint DIY módszert.
Ami még a nagynyomású mellett szól, hogy azt egy mágnesszeleppel tudod szakaszosan üzemeltetni, míg a többi módszer többnyire csak folyamatos üzemre képes!
Én azt vallom, vagy költök kicsit többet és egy hatékony/kényelmes rendszert működtetek, vagy pedig a lehető legkevesebbet költök egy kompromisszumos, de működőképes megoldásra. A köztes megoldás általában sokkal drágább, viszont alig kompromisszum-mentesebb a legolcsóbb alternatívához képest, ez ebben a témakörben különösen igaz. Ehhez az elvhez igazodik a fenti ajánlásom.
 
Köszönöm a választ. Értem a gondolatmenetet, én pedig alapból hallgatok a tapasztalaton nyugvó jó tanácsra.
Csupán annyi a bajság, hogy ahol én lakom, tudomásom szerint palackot nem töltenek, de ennek még alaposabban utána nézek. Az akvárium ráaásul egy olyan komódon van elhelyezve, amelybe egy nagynyomású rendszer nem fér be, valszeg át kell alakítani, amihez most nem igazán fűlik a fogam, hisz alig egy hónapja szedtem szét és indítottam újra.
Mindezek viszonylag behatárolják az opciókat: citromsavas/élesztős rendszer vagy pedig, ahogy jól mondod, a drágább kispalackos vagy az 500 g-os kidobható palackos rendszerek, ilyen-olyan kompromisszumokkal.
Vagy a sprayes dolog megy tovább.
De megpróbálok az ajánlott nagynyomású rendszernek is utána nézni.
Köszönöm.
 
Köszönöm a választ. Értem a gondolatmenetet, én pedig alapból hallgatok a tapasztalaton nyugvó jó tanácsra.
Csupán annyi a bajság, hogy ahol én lakom, tudomásom szerint palackot nem töltenek, de ennek még alaposabban utána nézek. Az akvárium ráaásul egy olyan komódon van elhelyezve, amelybe egy nagynyomású rendszer nem fér be, valszeg át kell alakítani, amihez most nem igazán fűlik a fogam, hisz alig egy hónapja szedtem szét és indítottam újra.
Mindezek viszonylag behatárolják az opciókat: citromsavas/élesztős rendszer vagy pedig, ahogy jól mondod, a drágább kispalackos vagy az 500 g-os kidobható palackos rendszerek, ilyen-olyan kompromisszumokkal.
Vagy a sprayes dolog megy tovább.
De megpróbálok az ajánlott nagynyomású rendszernek is utána nézni.
Köszönöm.
Sodastream palackkal is tudsz csinálni. Noursun rp 25
 
Szia,
köszönöm.
Nálam ez így csak a komód átalakításával valósítható meg. Alsó részét egy polc osztja két részre, emiatt még egy 2 literes kólás palack sem fér be, de még a 31 cm-es eldobható 500 g-os palack se nagyon. A belmagasság polc nélkül ugyanis max. 56 cm.
(Alig 1 hónapja került az aksiba a Dennerle talaj, ezt most szétszedni...)
Amúgy 55 euróért találtam 2 l-es német palackot, kínai reduktorok is vannak itt-ott, hogy beférjen a keretbe. Használt, házilag kókányolt rendszerek is vannak eladók, szinte egy új rendszer áráért, de mifelénk senki nem veszi azokat, évek óta hirdetik hiába.
Azt már kiderítettem, hogy 2013-ban volt 1-2 cég, amely palackokat töltött nálunk, nem tudom, még aktívak-e.
Na, majd meglátom mire jutok.
Köszi mégegyszer.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére