• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen CO2 rendszert vegyek?

taratt

Új regisztrált
Szia.
Ilyen nagy akváriumnál már külső reaktort érdemes használni, egyenletesebb a beoldás és mondhatni veszteségmentes ezért jó pár hónapot kibír egy 5kg-os palack is. Ha teheted és elfér a szekrénybe én is 10kg-os palackot javasolnék.
Palack-reduktor -mágnesszelep- visszafolyásgátló -bubiszámláló-visszafolyásgátló -reaktor.
Köszönöm! A GA konfigurálható szettet nézegettem, mivel még nem vagyok otthon a témában, abban minden benne van. Viszont ott is minimum 3 külső reaktor választható. :unsure:A bútor meg nem készült el, így azon még lehet variálni. Minden tanácsnak, tapasztalatnak hasznat veszem! 😊

Matyi

VIP kertész
Köszönöm! A GA konfigurálható szettet nézegettem, mivel még nem vagyok otthon a témában, abban minden benne van. Viszont ott is minimum 3 külső reaktor választható. :unsure:A bútor meg nem készült el, így azon még lehet variálni. Minden tanácsnak, tapasztalatnak hasznat veszem! 😊
Három külső reaktor? Tényleg árulunk három félét :) Megsúgom hogy a boltba aqua medic van beépítve az akváriumok alá így azzal biztos nem lősz mellé.

Matyi

VIP kertész
😁 köszi az infót!
A co2 palack méretében csak az átmérő változik az 5kg-os és a törpe 10kg-os között a magassága ugyan az. Ha jól rémlik 70cm es belső magasság azért szükséges a szekrénybe. Egy ilyen nagy akvárium alá én egy 2080 as szűrőt raknék és még egy kisebb szűrőt ami nyómóágára kötném a reaktor az esetleges fűtőt és uv készüléket.

taratt

Új regisztrált
A co2 palack méretében csak az átmérő változik az 5kg-os és a törpe 10kg-os között a magassága ugyan az. Ha jól rémlik 70cm es belső magasság azért szükséges a szekrénybe. Egy ilyen nagy akvárium alá én egy 2080 as szűrőt raknék és még egy kisebb szűrőt ami nyómóágára kötném a reaktor az esetleges fűtőt és uv készüléket.
Sajnos a környezeti adottságok (tetőtér) nem hagynak túl nagy mozgásteret a magasságot illetően. De ebből adódik a lehetőség, hogy a bútor mögött lesz helye a törpének. A 2 szűrő már meg van.

Oldal tetejére