• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen CO2 rendszert vegyek?

A nagynyomású rendszer előnye csak annyi, hogy gazdaságosabb? Vagy van más is?

Gazdaságosabb, pontosabb, megbízhatóbb (tartósan is), és állandó nagyobb mennyiségű beoldásra is képes.
Az egyszerűbb megoldások csak a gazdaságosságban veszik fel a versenyt egy ilyen rendszerrel.
 
A nagynyomású rendszer előnye csak annyi, hogy gazdaságosabb? Vagy van más is?
Stabil és hosszan kitart - a többivel ellentétben. Vannak diffúzorok (ha ilyen beoldást választasz), amiknek kell a nagyobb nyomás, amit némelyik egyéb módszer nem képes produkálni.
 
köszi szépen. Tehát ha normálisan szeretném csinálni a co2-t az aksiban akkor nem úszom meg a nagynyomású rendszert? Szóval lehet minden mással tökölni de ez az ami működik?
 
tökölni
Röviden ennyi :) Legalábbis az én véleményem szerint.

Más alternatívának én kizárólag a citromsavas rendszert tudom elképzelni, "előkészített" alkatrészekkel, amelyeket nemzetközi aukciós portálon a következő keresőszavakkal találsz meg: DIY CO2 D301 (vagy D201, v. D501)
 
Sziasztok, 60-80 l aksinál melyik típusú CO2 rendszert válasszak? A nagynyomású rendszer előnye csak annyi, hogy gazdaságosabb? Vagy van más is?
köszi szépen

Gazdaságosabb, jobb a beoldás, és egyenletes, pontosabban beállítható. Aki keményen növényezik, high-tech aquariaumot csinál egyértelműen nagynyomású rendszer.
 
Sziasztok, 60-80 l aksinál melyik típusú CO2 rendszert válasszak? A nagynyomású rendszer előnye csak annyi, hogy gazdaságosabb? Vagy van más is?
köszi szépen
Nem ebből a szemszögből közelíteném meg a dolgot.
A nagynyomású előnye, hogy jól beállítva stabil szintet ad, szabályozható, nagy palackkal sokáig bírja (nem kell sűrűn cserélgetni járni), keveset kell foglalkozni vele(beállítás után), és legutolsó sorban kevesebb pénzbe kerül az üzemeltetése (De a megvásárlása drágább).
Diy ide, diy oda. Hosszú távon a nagynyomású a nyerő.
 
Kérdés (nem talátlam jobb helyet neki): a magyar forgalomban kapható CO2 palackok menete milyen méretű?
Opciók: G5/8 , W21.8, 22mm, Standard CGA320. :)
 
Sziasztok, én a folyékony bevitelt választottam anno amikor elkezdtem. A nano akváriumot nem akartam elcsúfítani még egy technikai cuccal...
 
Sziasztok! Söchting carbonator. Mi a véleményetek róla? 250 literig írják és napi 1 g-ot old be. Nekem pont 250 literem van. Érhet valamit?
 
Sziasztok! Söchting carbonator. Mi a véleményetek róla? 250 literig írják és napi 1 g-ot old be. Nekem pont 250 literem van. Érhet valamit?
Ha jól számolok neked napi 15 gramm kellene. Persze nem 24, hanem 8 óra alatt beoldva.
 
Közepes vagy easy novenyekhez 10-20 mg/l co2-t mond a Tropica. Mindenképpen lesz látható változás a novenyeken, de nem kell csodát varni tőle.
 
Back
Oldal tetejére