• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Az előtér felétől már meglenne a 5-6 cm homok vastagság, azért gondoltam a táptalajra.
Ha 5-6 cm-ről van szó, én tuti úgy csinálnám, hogy alul táptalaj, arra 4 cm aktív talaj, és arra max 1 cm homok. A frontüveg felé meg ahogy vékonyodik a talaj sztem maradhat a táp úgy kb 2 cm aktív/rajta az 1 cm homokig, majd csak talaj és homok végül csak homok. Az én fejemben érthető amit mondani akarok, remélem át is tudtam adni. 😅:X3:
 
Ha 5-6 cm-ről van szó, én tuti úgy csinálnám, hogy alul táptalaj, arra 4 cm aktív talaj, és arra max 1 cm homok. A frontüveg felé meg ahogy vékonyodik a talaj sztem maradhat a táp úgy kb 2 cm aktív/rajta az 1 cm homokig, majd csak talaj és homok végül csak homok. Az én fejemben érthető amit mondani akarok, remélem át is tudtam adni. 😅:X3:
Érthető. Csak nem akartam agyon komplikálni. 😀
 
Sziasztok! Dombépítéshez, monte carlóhoz most milyen talaj és táptalaj ajánlott? (Kihagytam néhány évet, lehet lemaradtam erről-arról.)
ADA Aqua Soil Amazonia Ver. 2. és mellé Tropica Substrat mehet a kosárba?
 
Sziasztok! Dombépítéshez, monte carlóhoz most milyen talaj és táptalaj ajánlott? (Kihagytam néhány évet, lehet lemaradtam erről-arról.)
ADA Aqua Soil Amazonia Ver. 2. és mellé Tropica Substrat mehet a kosárba?
Rosszul biztos nem jársz ezzel a kombóval, működnie kell - csak legyen fölötte bőven fény és CO2.
 
Egyik része a hobbynak amit nem értek: miért nem lehet világos aktív talajt kapni? Olyan jó buli örökké fekete golyókat világos homokról szedegetni? :D
Értem én, hogy természetes anyagokból előállítva alapból sötét szín jön ki. De korábban volt az ADA Africana, Malaya ami már nincs. Úgy látom a JBL proscape plant soil beige is kifutott. Ezek nem voltak jók, vagy miért tűntek el?
 
Használt, fél éves, átmosott Tropica talajjal mit lehet kezdeni? Keveredett bele a táptalajból is, de az átöblítésnél kimosódott és csak a nagyobb szemcsék maradtak meg. Akváriumba perpill nem kell. Muskátlifődbe keverjem vagy mire lehet jó? :)
 
Egyik része a hobbynak amit nem értek: miért nem lehet világos aktív talajt kapni? Olyan jó buli örökké fekete golyókat világos homokról szedegetni? :D
Értem én, hogy természetes anyagokból előállítva alapból sötét szín jön ki. De korábban volt az ADA Africana, Malaya ami már nincs. Úgy látom a JBL proscape plant soil beige is kifutott. Ezek nem voltak jók, vagy miért tűntek el?
Jó a felvetés! Én szerettem a feketétől eltérő aktív talajokat, az eladási statisztikák szerint mások nem… :(
Szép lassan minden gyártó elengedte ezeket, mert nagyon nem fogytak.
 
Ista Premium Soil és ADA tápok mennyire működhetnek? A talajról sajnos bővebb leírást nem találtam, hogy miket tartalmaz, csak annyit, hogy:

"A scientifically formulated substrate from natural soil sintered into a porous and granular structure with excellent filtering power.
Sintered with organic acid; suitable fro shrimp, fresh water fish, and plants.
Helps maintain stable, healthy, and clear water for long period of time.
Lowers PH/KH of the water; creates weak acid and soft water environment.
Rapidly removes cloudiness and supports the development of aerobic bacteria.
"
 
Kicsit más az Ista talaj mint a japán talajok. Ettől függetlenül használd ha ez van, nem hiszem hogy gond lenne.
Az ADA tápok talaj és táptalaj kombinációban adják a legjobb eredményt. Itt azért előfordulhat, hogy a táptalajod pl más összetételű.
 
Ista Premium Soil és ADA tápok mennyire működhetnek? A talajról sajnos bővebb leírást nem találtam, hogy miket tartalmaz, csak annyit, hogy:

"A scientifically formulated substrate from natural soil sintered into a porous and granular structure with excellent filtering power.
Sintered with organic acid; suitable fro shrimp, fresh water fish, and plants.
Helps maintain stable, healthy, and clear water for long period of time.
Lowers PH/KH of the water; creates weak acid and soft water environment.
Rapidly removes cloudiness and supports the development of aerobic bacteria.
"
Az ADA tápozás lényege, hogy minimális táp legyen a vízoszlopban, amit egy erős gyökértáppal erősítenek az aktív talaj alatt. Ettől pirosodnak a pirosak, az alga meg éhezik. Az NPK makrókból csak a K(kálium) van tolva. Kicsit hasonlít az El naturál stílusra, ahol szintén nincs tápozva a vízoszlop.
Szóval ha megvan az erős táptalaj, azt fedi az aktív talaj, akkor nagyjából rendben is vagyunk, tolhatod az ADA folyékony táprendszerét. Szerintem.
 
Az ADA tápozás lényege, hogy minimális táp legyen a vízoszlopban, amit egy erős gyökértáppal erősítenek az aktív talaj alatt. Ettől pirosodnak a pirosak, az alga meg éhezik. Az NPK makrókból csak a K(kálium) van tolva. Kicsit hasonlít az El naturál stílusra, ahol szintén nincs tápozva a vízoszlop.
Szóval ha megvan az erős táptalaj, azt fedi az aktív talaj, akkor nagyjából rendben is vagyunk, tolhatod az ADA folyékony táprendszerét. Szerintem.
Rendben, köszi. Mivel úgy vagyok vele, hogy nincs két egyforma akvárium, így egy próbát megér.
 
Back
Oldal tetejére