• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Sziasztok,
Van egy Juwel RIO LED 125-ös akváriumom (126 liter) aminek a gyári LED-es világítását használom.Ez elvileg 3220 lumen.A szűrőm egy JBL e902.Talajnak U0 bazaltom van.
Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen technikai feltételek mellett van értelme/jelentősége a bazalt alá Tropica Substrat táptalajt tenni?Azért gondolotam, hogy teszek mert kb 1,5 hónapja cseréltem le a gyári belső szűrőt a külsőre és azóta is benne maradt a növényekben(leginkább a mohákban) a "kosz" mivel az előző szűrő nem tudott ezzel mit csinálni.Azért is váltottam külsőre.Ezért most szétszedném az egész akváriumot és átmosnám a talajt a növényeket stb.. és ha már szétszedtem akkor gondoltam teszek a bazalt alá ilyen táptalajt.Szóval ilyen nagyon low tech akváriumnál érdemes?
 

Attachments

  • 124960055_1038205139940845_266345758554206990_n.jpg
    124960055_1038205139940845_266345758554206990_n.jpg
    347 KB · Megtekintések: 27
Sok sikert, és majd írd meg, hogy alakult ;)
Sziasztok,
pár hete megtörtént a talajcsere, Dennerle Scaper's Soil került az aksiba. Eddig jónak tűnik, kivéve azt, hogy az elején nem mostam át a talajt. Sokan mondják, hogy ezeket a talajokat nem kell átmosni használat előtt. Hát, nagy tévedés, mert az óvatos feltöltés ellenére is nagyon zavaros lett a víz, a szűrőnek meg azóta is baja van ezzel.
 
Sziasztok!
Egy iwugami scapehez szeretnék talajt választani csak cubahoz.
Ada amazonia és tropica substrate jó lenne erre a célra?
 
A jobb talajok ezen az áron mozognak.
Manado meg nem ez a kategória. Manado helyett inkább homokot használnék táptalajjal.
Értem! Nem is akartam minőségben leadni, csak esetleg árban, ha van bevált jó.
Mennyit érdemes egy 30L-es 16cm magas akvába rakni? A gyephez kell egy minimum vastagásg gondolom vagy a 3L-es elég lehet? Relatív sok kő kerülne bele szerintem kb 20kg.
 
Sziasztok!
Az akváriumban ki szeretném cserélni a talajt. Alulra Dennerle Deponitmix-et vagy Nutribasis-t tervezek tenni.
Fedő rétegnek tehetek apróra zúzott bazaltot? Nem fog berohadni vagy hasonló?
Tanácsokat meghallgatok.
Köszönöm!
 
Fedő rétegnek tehetek apróra zúzott bazaltot?
Mi jót remélsz ettől?
A bazalt nem fog szűrőfunkciót ellátni, a víz sem tudja úgy átjárni, nehéz bele ültetni, algásodik és a kikezdi a talajlakó állatok száját is.
Tényleg nem tudom elképzelni, hogy miért jutott eszedbe. Egy előnyét mondj csak, egyetlenegyet! :D
 
Mi jót remélsz ettől?
A bazalt nem fog szűrőfunkciót ellátni, a víz sem tudja úgy átjárni, nehéz bele ültetni, algásodik és a kikezdi a talajlakó állatok száját is.
Tényleg nem tudom elképzelni, hogy miért jutott eszedbe. Egy előnyét mondj csak, egyetlenegyet! :D
Mi jót remélek ettől?
Ezért kérdeztem hogy mi a vélemény.
Ez van itthon nagyobb mennyiségben, meg fekete. :)
 
Mi jót remélek ettől?
Ezért kérdeztem hogy mi a vélemény.
Ez van itthon nagyobb mennyiségben, meg fekete. :)
Ha ilyesmi növényes akváriumot szeretnél, mint ami az aláírásodban van, akkor szerintem erősen felejtős.
Ha csak dekorálni szeretnél vele (ösvény, előtér stb.), akkor talán. Teríteni én biztos nem teríteném nagyobb mennyiségben.
"meg fekete"... Fekete mi?
 
Bazalt bizonyos talajoknál jó fedőrétegnek, ha a szemcseméret megfelelő. Bazalt inert anyag. Klasszikus ajánlás 2-3 cm földre 2-3 cm fedőréteg.

Dennerle Deponitmix professional-nál írják is a fedőréteg szükségességét (1-2 mm-es kavics). Szerintem a kavicsot lehet bazalttal helyettesíteni (átmérő és rétegvastagág lényeges).

Gondolom low-tech akvárium lesz, hiszen ennél a talajnál kiemelik a szervesanyag tartalmát, ami nem CO2 adagolt körülmények között kifejezetten jól jöhet...

Ebbe a low tech akváriumba fekete bazaltot tettem fedőrétegnek, szerintem jó kontrasztot ad a zöld a növényeknek. Dehát ízlések és pofonok :), ez nyilván nem versenyakvárium, hanem csak "elvan" évek óta (közel 5 éve megvan).

1613637341222.png
 
Utoljára módosított:
Bazalt bizonyos talajoknál jó fedőrétegnek, ha a szemcseméret megfelelő. Bazalt inert anyag. Klasszikus ajánlás 2-3 cm földre 2-3 cm fedőréteg.

Dennerle Deponitmix professional-nál írják is a fedőréteg szükségességét (1-2 mm-es kavics). Szerintem a kavicsot lehet bazalttal helyettesíteni (átmérő és rétegvastagág lényeges).

Gondolom low-tech akvárium lesz, hiszen ennél a talajnál kiemelik a szervesanyag tartalmát, ami nem CO2 adagolt körülmények között kifejezetten jól jöhet...

Ebbe a low tech akváriumba fekete bazaltot tettem fedőrétegnek, szerintem jó kontrasztot ad a zöld a növényeknek. Dehát ízlések és pofonok :), ez nyilván nem versenyakvárium, hanem csak "elvan" évek óta (közel 5 éve megvan).

View attachment 102187
A fedőrétegnek szánt zúzalék 2-3mm nagyságú.
Igen Low-tech aki lesz.
Én is a kontraszt miatt szeretnék fekete talajt.
 
Sziasztok.

Manado darkon kívül milyen !bioaktív! fekete talajok vannak? (Ha sötètebb nála az még jobb)

Fontos h aktív talajt nem szeretnék (mert egy "örökös" talajt szeretnék aminek nem változik az állaga) illetve az ár sem utolsó szempont.
 
Én évek óta Tropica talajt használok. Nekem bevált. Indítani sem bonyolult vele, növények is szépen fejlődnek tőle. A víz nem lett zavaros felöltés után.
 
Sziasztok!
Hozzáértők segítségét kérnén a következőben. Ada Colorado homok kavics keveréket szeretnék előtérbe. Ebbe mennyire szerencsés Parvula minit ültetni?
Táptalajt tudom, nem nagyon szokás homok alá tenni. Ha mégis tennék lenne valami negatív hatása? Köszi!
 
Sziasztok!
Hozzáértők segítségét kérnén a következőben. Ada Colorado homok kavics keveréket szeretnék előtérbe. Ebbe mennyire szerencsés Parvula minit ültetni?
Táptalajt tudom, nem nagyon szokás homok alá tenni. Ha mégis tennék lenne valami negatív hatása? Köszi!
Nekem laplata kavics kombó van az előtérben, és a crenata nagyon szépen megindult táptalaj nélkül is. Szerintem egy olyan akvába ahol kellő fényt és co2-t kap a növény, szépen bedúsulhat idővel táptalaj nélkül is megfelelő tápozás mellett. Én nem mertem tenni a homok alá semmit, mert a frontüvegnél nem elég vastag a takaró réteg és féltem hogy szivárogni fog, és úgy voltam vele inkább picit "satnyább" legyen az előtér, mint potenciális alga forrás.
 
Nekem laplata kavics kombó van az előtérben, és a crenata nagyon szépen megindult táptalaj nélkül is. Szerintem egy olyan akvába ahol kellő fényt és co2-t kap a növény, szépen bedúsulhat idővel táptalaj nélkül is megfelelő tápozás mellett. Én nem mertem tenni a homok alá semmit, mert a frontüvegnél nem elég vastag a takaró réteg és féltem hogy szivárogni fog, és úgy voltam vele inkább picit "satnyább" legyen az előtér, mint potenciális alga forrás.
Jómagam is úgy agyaltam, összekeverem a dekor kavicsot és a homokot. Nem cél a parvula összefüggő gyepet alkosson. Hirsuta is menne bele.
Az előtér felétől már meglenne a 5-6 cm homok vastagság, azért gondoltam a táptalajra.
 
Back
Oldal tetejére