• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Sziasztok! Elvi szinten volna egy kerdesem. Nem kulonosen gondolkodom ilyen megoldasban, de mivel szarazon is kerteszkedem igy gondoltam, hogy megkerdezem Kavezacc mint tapanyag forras, mukodne akvariumban is ? nincs ilyen celom, csak erdekel.
Marmint taptalajkent gondoltad?
Dobj össze egy nanot (halak nelkül), es probald ki. A puding probaja az eves... :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Elvi szinten volna egy kerdesem. Nem kulonosen gondolkodom ilyen megoldasban, de mivel szarazon is kerteszkedem igy gondoltam, hogy megkerdezem Kavezacc mint tapanyag forras, mukodne akvariumban is ? nincs ilyen celom, csak erdekel.
Ha csinálsz egy kísérleti akváriumot, kipróbálhatod, ugyanis a kávézacc tartalmaz foszfort, káliumot, kalciumot, magnéziumot és ként is, ami ugye jó a növényeknek. Viszont a tápanyag arányokat nem ismerjük, és azt sem, hogyan hat majd a vízalatti világra. Egy kísérletet megérne lehet. Én személy szerint hagynám a fenébe, és maradnék a jól beváltnál.
 
Sziasztok!
Megnyertem egy akvárium rendbetételét, 200L-es, 120 x 40cm alapterületű.
https://drive.google.com/file/d/10r9VlOGEZrjlpu-Sgynqhs7wic4OLUex/view?usp=sharing
view

Kezdésnek az aljzatot szeretném lecserélni, mert most világos homok van az akváriumban, alatta pedig Sera táptalaj. Valamiért a homok algásodik, ami különösen az üvegnél látszódik. Echinodorus Tricolor, Bacopa monnieri, Cryptocoryne aponogetifolia, Cryptocoryne wendtii növények vannak benne. A világítás nagyon szegényes, T8 30W-os Juwel növényes cső volt csak felette, nemrég mellétettem még néhány méter LED szalagot.
Első kérdésem, Manado talajt szeretnék bele tenni, szerintetek ajánlott ilyen növények mellé táptalaj, vagy elég lenne táprudazni vagy ilyesmi?
Most egy belső szűrő van bent, idővel lecserélném valami rendes külsőre, nem keveri fel a Manadot nagyon a belső szűrő?
Úgy terveztem, hogy a kb. víz felét halakkal félrerakom vödrökbe, a szűrőt pedig majd járatom az egyikben. Majd, ha betettem az új talajt, elrendeztem a növényeket, akkor minden megy vissza. Cseréltetek már így aljzatot? Halakat mennyire viseli meg?
Köszi előre is a tanácsokat!
 
Sziasztok!
Erről az aljzatról van valakinek bármilyen tapasztalata? Low tech akvába gondoltam táptalaj táptalaj nélkül,táptablettázva.

Manaball black 1 liter
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!
Erről az aljzatról van valakinek bármilyen tapasztalata? Low tech akvába gondoltam táptalaj táptalaj nélkül,táptablettázva.

Manaball black 1 liter
Használtam már Manaballt, meg voltam vele elégedve. Jó volt bele ültetni. Magasabb "dombokat" nem próbáltam vele csinálni.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy egy 35x35x40 méretű akvában ahol csak dekorra kötözhető növények és mohák lennének van értelme a dennerle shrimp King aktív talajnak vagy akár a manado black talaj is alkalmas lehet?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék hogy egy 35x35x40 méretű akvában ahol csak dekorra kötözhető növények és mohák lennének van értelme a dennerle shrimp King aktív talajnak vagy akár a manado black talaj is alkalmas lehet?

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv
A talaj segíti a szűrést (baktériumok megtelepedését). A garnélák szeretnek szöszmötölni rajta. A talaj ugyanakkor egy takarítandó felület is. Ha nincs ültetős növényed, az előzőeken kívül főleg csak esztétikai szerepe van. Tehát válassz bármilyet, amilyet csak szeretnél. Én nem aktív talajban gondolkodnék, felesleges.
 
A talaj segíti a szűrést (baktériumok megtelepedését). A garnélák szeretnek szöszmötölni rajta. A talaj ugyanakkor egy takarítandó felület is. Ha nincs ültetős növényed, az előzőeken kívül főleg csak esztétikai szerepe van. Tehát válassz bármilyet, amilyet csak szeretnél. Én nem aktív talajban gondolkodnék, felesleges.
Szia!

Köszönöm a választ. Esetleg tudnál ajánlani valami féket vagy sötétszínű talajt? Néztem a sera gravel antracitot is, nemtudom az mennyire lehet alkalmas illetve az nem jobb ha az aktív talaj besegít a szűrés e vagy lehet hátránya is?
 
Sracok, kis segisteg kellene...
Nem tudom milyen talajt szerezzek be. Eddig ADA Amazoniaval es Cal Aqua Lab (Black Earth Premium) talajokat hasznaltam.
Elöbbi draga, utobbit most nem talaltam meg, kifogyott....Most kiprobalnek mast is...Tropica vagy Dennerle scaper´s soil....melyiket ajanlanatok?
 
Sziasztok 100l es akvám indításához nézegetek talajt. Kezdetben lowtech lesz.
Dennerle DeponitMix Professional 9in1
Dennerle scaper´s soil
Ehez/ehelyett valamit még ajánlotok?
 
Ezek jó talajok.

Ahogy a Tropica és az ADA talajok is azok. :) Azt kell választani, amelyiknek a színe jobban bejön. Szerintem talán a Tropica a legsötétebb, utána Dennerle és végül az ADA Amazonia.
 
Back
Oldal tetejére