• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Sziasztok!
Én most indítok egy új akváriumot Holland stílusút és két talaj között még nem sikerült döntenem az egyik az Amazonia a másik a Tropica. Az akvárium opti 120x60x50, co2-al, RO vízzel, az első hónapban 160w világítással.
Kiváncsi vagyok ti hogy látjátok!

Szerintem egyikkel sem lősz mellé. Mindkettő minőségi talaj :)
 
Ami nekem bejött: ADA, Environment és most a Dennerle Shrimp King talaja - ez utóbbi szerintem simán partyban van az Amazoniával minőségre.
 
Ami nekem bejött: ADA, Environment és most a Dennerle Shrimp King talaja - ez utóbbi szerintem simán partyban van az Amazoniával minőségre.

Adát és Envitronmentet én is használtam, meg persze manadót is :)
A dennerlát nem ismerem, de nagyon rossz nem lehet :)
 
Sziasztok!
Én most indítok egy új akváriumot Holland stílusút és két talaj között még nem sikerült döntenem az egyik az Amazonia a másik a Tropica. Az akvárium opti 120x60x50, co2-al, RO vízzel, az első hónapban 160w világítással.
Kiváncsi vagyok ti hogy látjátok!

Úgy látom az Amazonia alá kellhet táptalaj, a Tropica alá elvileg nem kell. Ez egy fontos szempont ha a növényeket át akarom rendezni, nem keveredik össze. Ha jól láttam az első két hétben mind a kettőnél fontos a napi 30-50% viz csere. Ez nem túl biztató 360 liternél. Megoldható lenne ha a növények beültetése után csak kb 10-20 cm Ro vizet töltenék csak bele es annak a felét cserélném naponta? A Holland akváriumok képeit nézegetve mindegyikben apró szemü kavics van, valószínüleg alatta böséges táptalajjal.
 
Úgy látom az Amazonia alá kellhet táptalaj, a Tropica alá elvileg nem kell. Ez egy fontos szempont ha a növényeket át akarom rendezni, nem keveredik össze. Ha jól láttam az első két hétben mind a kettőnél fontos a napi 30-50% viz csere. Ez nem túl biztató 360 liternél. Megoldható lenne ha a növények beültetése után csak kb 10-20 cm Ro vizet töltenék csak bele es annak a felét cserélném naponta? A Holland akváriumok képeit nézegetve mindegyikben apró szemü kavics van, valószínüleg alatta böséges táptalajjal.
Két összeállítás során is Tropica-t használtam, először JBL táptalajjal most pedig már a Tropica saját táptalajával. Egy szavam sem lehet rá. Teljesen jól működik, nagyon baráti volt az ültetés is. Harmadik összeállításhoz viszont váltani szeretnék Amazoniara és Power Sand-re (ADA porokkal megfűszerezve, csupán 64literes akvába). Csak a kíváncsiság miatt, hogy megnézzem ezt a tábort is :) De szerintem bármelyiket választod nagy bakot nem lősz. Próbáld meg betartani a javasolt használati utasításokat és nem lesz gond. A vízcserék miatt talán a Tropicánal kisebb mennyiség is elég a csere során, de ebben nem vagyok teljesen biztos.
 
ha a növényeket át akarom rendezni, nem keveredik össze.
Olvastam róla régebben, hogy el lehet választani a kettőt. Pl. szúnyoghálóval? Majd a többiek megerősítik, vagy kijavítják. Erre én is kíváncsi vagyok, mert előbb-utóbb indítok növényeset és ezen az ötleten gondolkoztam.
 
Olvastam róla régebben, hogy el lehet választani a kettőt. Pl. szúnyoghálóval? Majd a többiek megerősítik, vagy kijavítják. Erre én is kíváncsi vagyok, mert előbb-utóbb indítok növényeset és ezen az ötleten gondolkoztam.
Kizárólag finom/rövid gyökérzetű növények mellett működhet a dolog. Az erősebb gyökerek ha belekapaszkodnak a hálóba, nem fogsz tudni növényt kivenni anélkül hogy fel ne tépd az aljzat nagyobb részét (mindenestől).
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Én most indítok egy új akváriumot Holland stílusút és két talaj között még nem sikerült döntenem az egyik az Amazonia a másik a Tropica. Az akvárium opti 120x60x50, co2-al, RO vízzel, az első hónapban 160w világítással.
Kiváncsi vagyok ti hogy látjátok!
Bavadultál..:nailbiting:
 
Kizárólag finom/rövid gyökérzetű növények mellett működhet a dolog. Az erősebb gyökerek ha belekapaszkodnak a hálóba, nem fogsz tudni növényt kivenni anélkül hogy fel ne tépd az aljzat nagyobb részét (mindenestől).
Köszi az infót!
 
Minden kész, akvárium, szekrény, full co2, szűrők egyenlőre 2700l/h lehet keves de majd kiderul, full bio toltet, jöhetne a talaj! Árba mind 1. Te mit vennél? Amazonia v. Tropica?
Jól nyomod nagyon helyes!! Talajban nem vagyok annyira otthon de ha a 2-ből kellene választanom amazonia.
 
Kizárólag finom/rövid gyökérzetű növények mellett működhet a dolog. Az erősebb gyökerek ha belekapaszkodnak a hálóba, nem fogsz tudni növényt kivenni anélkül hogy fel ne tépd az aljzat nagyobb részét (mindenestől).

Egy kertészetbe láttam erre példát, ott kisérleteztek mindeféle anyaggal. A legutolsó amit láttam, az ilyen kókusz háló szerü lap volt az akvárium méretére vágva, ezzel volt letakarva a táptalaj de még ebbe is belekapaszkodott a gyökérzet. Ezért gondoltam a Tropica talajra de lehet az Amazonia is megfelelő lenne ezért is vagyok tanacstalan!
 
Egy kertészetbe láttam erre példát, ott kisérleteztek mindeféle anyaggal. A legutolsó amit láttam, az ilyen kókusz háló szerü lap volt az akvárium méretére vágva, ezzel volt letakarva a táptalaj de még ebbe is belekapaszkodott a gyökérzet. Ezért gondoltam a Tropica talajra de lehet az Amazonia is megfelelő lenne ezért is vagyok tanacstalan!
Nem gondolnám,hogy akkora differencia lenne a 2 között. Az amazonia ingatja a ph-t amíg új. A tropikánál nem tudom. Hívj meg a beszélgetésbe pár embert aki használ vagy használt ilyet. @Luigi13 @keszalvo stb. Biztosan jobban ismerik ezeket a termékeket.
 
Csodálatos dolog, hogy ma már közel egy tucat agyagos talaj közül lehet választani :)
Nem volt ez mindig így :) Amikor még mindenhonnan a világból kellett rendelnünk ezeket a saját akváriumainkhoz..... a szállítási költség is több volt mint a talaj :)

Ezek közül a japánok még mindig a legnagyobb számban értékesített aljzatok. A Tropica is ott készül csak bezacskózva jön Tropica néven.
A kinti talajok között is van eltérés összetételben, de az átlag paraméterek azonosak.

Az Amazonia Magyarországon biztosan a legtöbbet eladott agyagos aljzat manapság, ezt az eladásokból látjuk. Ha ez mérce, akkor ez a kedvenc.
Szerintem az EU-ban is az ami köszönhető annak, hogy ők indították el a lavinát és tényleg jó a termék. Ezért egy jól kiépült értékesítő hálózat foglalkozik vele.
A többieknek nincs meg ez az előny ezért csak farvízen evickélnek. Sok gyártónak több mint egy évtized lemaradása van, ezt nem lehet ledolgozni rövid idő alatt pláne úgy hogy ők is onnan akarják hozni az alapanyagot ahonnan a többiek.

Ezt most csak gondolat jelleggel toltam be. A boltunkban az akváriumok többségében ez az aljzat megy.

Kukacokkal még nem gyűlt meg a bajunk, de sikerült sok szép akváriumot építeni. Ezen pozitív tapasztalatoknak is köszönhető, hogy ma egyáltalán létezik Tropica aljzat.
Még nem olyan régen történt amikor erről győzködtem a Tropica vezetőit, hogy kell és vigyék végig a projektet, ne homokozzanak már.....Kaptak egy jókora csomagot (még 2012-ben) mivel érdemes foglalkozni és mivel nem és választottak egy jó megoldást.
Ők is csak nagyon rövid ideje vannak jelen ezzel a termékkel.

Legyen szép az akvárium, használj olyat, ami neked kényelmes :)
 
Utoljára módosított:
Ha már így felpörgött ez a téma, akkor ezt megragadva én is kérnék egy kis segítséget/véleményt a közeljövőben újragondolt akváriumomhoz. Ami biztos, hogy power sand és ADA aljzat adalékok kerülnek alulra, valamint az egész építmény tetejére egy firss zacskó Amazónia. Aljzat emeléshez önthetek bele használt amazóniát, tropica általános talajt és ha szükséges lávaköveket hálóban? Vagy ez már túl sokféle?
Valamint még annyit kérdeznék, hogy ha a lávakő is bekerül emelésnek, akkor a porok és a power sand ettől függetlenül alá kerüljenek vagy inkább rá is szórjak és utána menjen bele az általános talaj?
 
Back
Oldal tetejére