• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen aljzatot?

Szia! Köszi a választ! Szűrésre JBL CristalProfi e700-t szánnám ez teljesítményben megfelelő lenne, tápozás Green Aqua Micro és macro lenne ha nagyából okés a talaj is így, akkor már csak a CO2 a kérdés. Sajnos nagynyomású szet-re tuti nem lesz pénzem. Én csak easy carbora gondoltam önmagában. Ez nagyon kevés? Esetleg egy élesztős? (bár az is igényesen megcsinálva 7-8k körül van)
 
Geris said:
Szia! Köszi a választ! Szűrésre JBL CristalProfi e700-t szánnám ez teljesítményben megfelelő lenne, tápozás Green Aqua Micro és macro lenne ha nagyából okés a talaj is így, akkor már csak a CO2 a kérdés. Sajnos nagynyomású szet-re tuti nem lesz pénzem. Én csak easy carbora gondoltam önmagában. Ez nagyon kevés? Esetleg egy élesztős? (bár az is igényesen megcsinálva 7-8k körül van)

Ha egyenlőre nincs pénzed egy nagynyomású Co2 rendszerre, akkor nyugodtan kezd el az élesztős technológiával. Mire megfelelő tapasztalatod lesz hozzá és megfelelően ráunsz a kutyulgatásra, addigra a gyári szetter is összejön a pénz. Szerintem amiket leírtál simán megfelelőek lehetnek, szóval hajrá!
 
Üdv Mindenkinek!
A mai napom azzal telt hogy végigolvastam a fórumot, kb elejétől a végéig. :roll: 24 éves vagyok, 8 éve gondozgatok egy 150 literes akit, de eddig kevésbé foglalkoztam ennek a csodálatos hobbinak a növényes ágával. Azután jött Nigro blogja és nagyon megtetszett. Csak később találtam rá a Green Aqua.hu-ra, addigra már megrendeltem 5 liter JBL Aquabasis akvárium táptalajt és 10 kg Sand Black (1-2mm) talajt. Kidobni nem akarom, és hogy őszinte legyek a Green Aqua árai nem az én pénztárcámhoz lettek szabva. :) Arra gondoltam, a JBL talajhoz rendelnék 2,5 kg Tropica Növény táptalajt és összekeverném. Nem tudom a Sand Black mennyire alkalmas a növényeknek, tudnám-e kombinálni ( ne adj isten összekeverni) 3 liter ADA Aqua Soil - Amazoniával. Az akim alapterülete 85 cm X 35 cm.
Sajnos többre nem igazán futja a keretből. Tudnátok valami véleményt mondani? Előre is köszönöm. Jig
 
Jig said:
Üdv Mindenkinek!
A mai napom azzal telt hogy végigolvastam a fórumot, kb elejétől a végéig. :roll: 24 éves vagyok, 8 éve gondozgatok egy 150 literes akit, de eddig kevésbé foglalkoztam ennek a csodálatos hobbinak a növényes ágával. Azután jött Nigro blogja és nagyon megtetszett. Csak később találtam rá a Green Aqua.hu-ra, addigra már megrendeltem 5 liter JBL Aquabasis akvárium táptalajt és 10 kg Sand Black (1-2mm) talajt. Kidobni nem akarom, és hogy őszinte legyek a Green Aqua árai nem az én pénztárcámhoz lettek szabva. :) Arra gondoltam, a JBL talajhoz rendelnék 2,5 kg Tropica Növény táptalajt és összekeverném. Nem tudom a Sand Black mennyire alkalmas a növényeknek, tudnám-e kombinálni ( ne adj isten összekeverni) 3 liter ADA Aqua Soil - Amazoniával. Az akim alapterülete 85 cm X 35 cm.
Sajnos többre nem igazán futja a keretből. Tudnátok valami véleményt mondani? Előre is köszönöm. Jig

Szia, üdv a növényesek között.
Hogy a közepébe vágjak....

A JBL Aquabasis úgy rémlik hogy táptalaj. Namármost 5 liter táptalaj elég lehet a 150 literes akidhoz, ha azt nézem hogy én 7 litert tettem a 240-es aki alá.
Sand Black-et nem ismerem nem tudom hogy ez agyagos talaj vagy sem. Ha nem agyagos akkor ezt lehet inkább elccserélném valakivel.
És ha pénztárcád most nem engedi próbáld meg Akadama talajjal. Itt a fórumon is olvashatsz róla. A színe nem igazán semleges és a könnyű szerkezete miatt is adódnak nehézségek, de tanulásra tökéletes lesz. Csak olvasd el hogy kell használni mert több előkészítést igényel mint a japán talajok.
Később ha pénztárca engedi még mindig lehet jobb talajokra váltani.
Aqua Soilt nem keverném más dolgokkal ami nincs partiban vele. Valószinűleg nem érvényesülne a jótékony hatása egy tőle különböző talajjal összekeverve. Így felesleges pénzkidobás lenne.
 
viktorlantos said:
Sand Black-et nem ismerem nem tudom hogy ez agyagos talaj vagy sem.

Azt hiszem ez lehet az:
http://www.webshop link moderálva/shop/product_inf ... ts_id=2639

(Vik, ami nálam búzadarának tűnik távolról :) )
 
Sziasztok!
Találtam még 2 olcsóbb alternatívát, melyek kaphatóak itthon. Persze gondolom egyik sem ADA minőségű és kevésbé dekoratívak, de azért akinek van tapasztalata/ információja a termékekkel az megoszthatná.
-JBL Manado
-Aqua Medic Volcanit
 
Taksoft said:
A sand black nem lesz jó CO2-s növényes akváriumba. Márvány, amit a szénsav old.
Tuti, hogy márvány? Jojo és én sand * -t használunk. Az elején mindketten tapasztaltunk halhullást, azóta nem tapasztalok vele problémát(kopp-kopp-kopp).
 
Én úgy tudom, vannak boltok, ahol úgy is hirdetik, színezett márvány néven (rengeteg színben).
 
Proci said:
Taksoft said:
A sand black nem lesz jó CO2-s növényes akváriumba. Márvány, amit a szénsav old.
Tuti, hogy márvány? Jojo és én sand * -t használunk. Az elején mindketten tapasztaltunk halhullást, azóta nem tapasztalok vele problémát(kopp-kopp-kopp).
Nemrég pont erről beszélgettünk az AD-ban. Kipróbálták sósavval és pezsgett rendesen. Elvileg márvány van bevonva valami műanyaggal, én nem erőltetném növényesbe.
 
Én azt a talajt semmibe sem erőltetném...

Igazából azt hittem, hogy valami bazalt, és vettem belőle. Kinyitottam a zacskót és borzasztó festékszag áradt belőle. Gondoltam ezt inkább kifőzöm, biztos ami biztos. Na miután végeztem a művelettel, a víz tetején egy vastag olajos réteg jelent meg és az egész lakásban terjengett az a borzasztó szag. Ez volt az a pont, amikor fogtam és kidobtam az egészet.

Egyik ismerősöm simán főzés nélkül öntötte be az akváriumba, azt mondta hogy utána "habzott" a víz.

Szerintem mindenki alaposan gondolja meg, hogy vesz-e abból a talajból.
 
Hű, a habzást én is tapasztaltam, de azt hittem a házi készítésű hátteremtől (pár hét háttér áztatás után talajjal is feltöltöttem, hogy megnézzem, hogy mutat együtt).
Papám mikor meglátta később, rögtön mondta, hogy a házak külső falát megszórva dekorként használják ezt... :shock:
 
szentgyo said:
Gondoltam ezt inkább kifőzöm, biztos ami biztos. Na miután végeztem a művelettel, a víz tetején egy vastag olajos réteg jelent meg és az egész lakásban terjengett az a borzasztó szag.
Gondolom a műanyag borításnak nem igazán jött be a főzés. :) Egyébként csak halas akváriumban valószínű nem okoz problémát, de a CO2-vel dúsított vízhez tényleg nem lesz jó választás.
 
Hali!

Már írtam, hogy miután lemérgezte nálam az élővilág 3/4-ét, és kiadta a mérgét semmi probléma vele.A növények számomra megfelelően növekednek.Nem is akarok jobb "szupertalajt" mert ha nagyobb növekedés lenne nem győznék kertészkedni.
 
jojo said:
Hali!

Már írtam, hogy miután lemérgezte nálam az élővilág 3/4-ét, és kiadta a mérgét semmi probléma vele.A növények számomra megfelelően növekednek.Nem is akarok jobb "szupertalajt" mert ha nagyobb növekedés lenne nem győznék kertészkedni.

Hát ez azért kicsit erős kijelentés. Én valószínűleg kiakadnék azután, hogy kinyírta az akváriumom 3/4-ét egy aljzat. Ha ilyen problémák vannak vele, inkább ne ajánljuk senkinek használatra. Egy hal is nagyobb veszteség, mint kellene. Az is egy élet, ezt tartsuk szem előtt.
 
Luna

Szted én nem akadtam ki amikor elég ritka halaim pusztultak el?

Nem ajánlottam senkinek-tényként közöltem, hogy már nincs vele probléma.

És hidd el, egy hal halála láttán görcsbe van a gyomrom-ergo ebben nem volt semmi erős.

És a "tragédia" után már alkalmas az aksiba-drága tanulópénz volt-de már nem mérgez.
 
Hát nem gondoltam volna hogy ennyi kedvcsinálót írtok erről a talajról. Az ember meg is feledkezik a problémákról egy idő után ha jó talajt használ, pedig 10 évig bazalt volt a juwelemben... soha többet :D

Manado-t nem ismerem illetve hallottam róla de nem tudok érdemben nyilatkozni.
Elvileg Aquabasis fölé ajánlott. De nem tudom hogy ez égetett agyag vagy csak valami szokásos cucc.
 
viktorlantos said:
Hát nem gondoltam volna hogy ennyi kedvcsinálót írtok erről a talajról. Az ember meg is feledkezik a problémákról egy idő után ha jó talajt használ, pedig 10 évig bazalt volt a juwelemben... soha többet :D

Nem bazaltról volt szó, hanem erről a festett műanyagos csodatalajról! A bazaltot ez meg se közelíti.
 
Back
Oldal tetejére