• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen akváriumot válasszunk?

End-ru

Kertész tanonc
Re: Eladó akvárium

Bocs az off-ért, nem találtam megfelelőbb helyet a kérdésemnek. Szóval szerintetek mennyire macerás egy ilyen üvegtetejű akit növényes céllal elindítani? Dilemmában vagyok a megvásárlását illetően.

 
Re: Eladó akvárium

End-ru said:
Bocs az off-ért, nem találtam megfelelőbb helyet a kérdésemnek. Szóval szerintetek mennyire macerás egy ilyen üvegtetejű akit növényes céllal elindítani? Dilemmában vagyok a megvásárlását illetően.


Épp ma beszéltünk róla Nigroval, hogy az üveglapok nagyon leveszik a fényerőt. Én azokat lekapnám.
 
Re: Eladó akvárium

viktorlantos said:
End-ru said:
Bocs az off-ért, nem találtam megfelelőbb helyet a kérdésemnek. Szóval szerintetek mennyire macerás egy ilyen üvegtetejű akit növényes céllal elindítani? Dilemmában vagyok a megvásárlását illetően.


Épp ma beszéltünk róla Nigroval, hogy az üveglapok nagyon leveszik a fényerőt. Én azokat lekapnám.

No igen, csak aggódok, hogy az a fránya pára kikezdené a bútorlap tetőmet.
 
Re: Eladó akvárium

Nekem is ugyanígy van takarva,plusz gyári tető.Pc ventivel megoldható a szellőzés,az üveglapot meg takarítani kell gyakrabban,ennyi.
 
Re: Eladó akvárium

Nem eladó (elvileg), de ha már más kérdés is van itt akkor kérdezek én is. Adott egy 75x50(mély)x40(magas) akvárium 6-os üvegből, merevítés nincs benne, de nem merem feltölteni, nyitott akinak szeretném megcsinálni, hova és milyen merevítést kellene bele rakni?
 
Re: Eladó akvárium

Továbbra is él a kérdésem!

Scar said:
Nem eladó (elvileg), de ha már más kérdés is van itt akkor kérdezek én is. Adott egy 75x50(mély)x40(magas) akvárium 6-os üvegből, merevítés nincs benne, de nem merem feltölteni, nyitott akinak szeretném megcsinálni, hova és milyen merevítést kellene bele rakni?
 
Testvérem akar, kevés pénzből egy 10-15 literes akváriumot összehozni. Tudtok neki tanácsokat adni, hogy milyen méretű legyen, milyen halakat növényeket vegyen bele?
Én sziámi harcoshalra gondoltam egy pár harcsával. Növényeknek igényteleneket esetleg mohát. Meg valami fa. Ha tudtok valami jó ötletet akkor írjátok meg légyszíves :)
 
maximas said:
ilyenre gondoltam, régebben már láttam ilyet kis akiban.
http://diszhal-info.extra.hu/Corydoras_paleatus.php
azt írja a linken, hogy 6-8 centis. Nem tudom nekem amikor ilyenem volt max 3-4 centire nőtt meg. De inkább kisebb volt úgy tudom.

Testhossz: Hím: 6-7 cm, Nőstény: 8-9 cm
Medence: Minimum 80 literes
Halnépesség: 80 literre 6-8 hal


Az, hogy láttál ilyent kis akiban, valamint hogy neked nem nőtt meg csak 3-4 centire, nem jelent semmit. Illetve két dolgot jelenthet; nem telt el elég idő, vagy nem tartottad megfelelő körülmények között őket. Ezek a halak elég sokat úszkálnak az aljzaton, mozgékonyak, szóval a 10-15 litert nem nekik találták ki.
 
Én nem szeretem az extrém sportokat, ennek az aksinak a merevítés nélküli használata annak számít nálam.Egy perc nyugtom nem lenne...
 
jojo said:
Én nem szeretem az extrém sportokat, ennek az aksinak a merevítés nélküli használata annak számít nálam.Egy perc nyugtom nem lenne...

Én is így vagyok vele, azért érdekelne hova milyen merevítést lenne érdemes rakni?
 
Mivel én nem szeretem a keresztmerevítőket, ezért csak hosszmerevítőket raknék, előre hátra, 6 mm-es üvegből.
 
jojo said:
Mivel én nem szeretem a keresztmerevítőket, ezért csak hosszmerevítőket raknék, előre hátra, 6 mm-es üvegből.

Megoldódott, az üveges mégsem szólt mikor fejezi be, kaptam két 10 centis tetőmerevítést... ecsém...
 
maximas said:
ilyenre gondoltam, régebben már láttam ilyet kis akiban.
Azt írja a linken, hogy 6-8 centis. Nem tudom nekem amikor ilyenem volt max 3-4 centire nőtt meg. De inkább kisebb volt úgy tudom.

Az, hogy neked nem nőtt meg, csak 3-4 centire, az azt jelenti, hogy nem foglalkoztál vele megfelelően, nem etetted megfelelően, nem volt elegendő helye. Szerintem te sem szeretnéd, ha egész életedre bepakolnának egy 3x3 nm-es szobába. Attól, hogy nem beszél, még felelősséggel tartozol érte.
 
Back
Oldal tetejére