• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen akváriumot válasszunk?

Inkább magas akvárium vagy inkább mély?

120x40x60(magas)-as csúnya fekete keretes, fekete szilikonos akváriumom lecserélném és nem tudom eldönteni mire. Keret és merevítés miatt a tényleges feltöltött tartalom 300 helyett csak 288L. :D

Max 330L-t bír el a 2 DB Oase 600-as amim van a trehány takarításom mellett. A kérdés, hogy a mélység vagy a magasság a fontosabb szerintetek egy akváriumnál? Tehát inkább a térérzet növekedjen, vagy inkább magas sziklákat ágakat lehessen beletenni?

120 széles 55 mély 50 magas
vagy inkább
120 széles 50 mély 55 magas?

(Opti-white GA merevítés nélküli 10mm-eses üvegből.)
 
Inkább magas akvárium vagy inkább mély?

120x40x60(magas)-as csúnya fekete keretes, fekete szilikonos akváriumom lecserélném és nem tudom eldönteni mire. Keret és merevítés miatt a tényleges feltöltött tartalom 300 helyett csak 288L. :D

Max 330L-t bír el a 2 DB Oase 600-as amim van a trehány takarításom mellett. A kérdés, hogy a mélység vagy a magasság a fontosabb szerintetek egy akváriumnál? Tehát inkább a térérzet növekedjen, vagy inkább magas sziklákat ágakat lehessen beletenni?

120 széles 55 mély 50 magas
vagy inkább
120 széles 50 mély 55 magas?

(Opti-white GA merevítés nélküli 10mm-eses üvegből.)
Van egy 60 magas akvám (210 l), ami biotóp, azaz fán kívül nincs más benne.
Ha még ültetni, metszeni, stb. akarsz, akkor amondó vagyok, hogy alacsonyabb akvával jobban jársz.
 
Az élet úgy hozta, hogy kimértem a helyet és nem akartam oda beleerőltetni 55 mély akváriumot, mert akkor a falon lenne a hátsó üveg. Én meg szeretek ott elvezetni ezt azt.
Szóval lett ez: 120 széles 50 mély 55 magas. 330L
Opti-white, merevítés nélkül.
Le is kértem az árajánlatot a GA-tól és ez pont az a méret ami még épphogy mehet merítés nélkül 10mm-es üveggel. 360L-est már 12mm-el adják.
Viszont mivel nekem már egyszer kidőlt az eleje bennem van a para.

Lekértem mind a kettőre az árajánlatot és bizony van egy hatalmas 66 500Ft-os árkülönbség ami már olyan összeg, hogy elgondolkozok a saját parámon. Azt hittem csak 30e körüli lesz.

Van tapasztalata valakinek? Van hasonló méretetek otthon 10mm-es üveggel?
 
Sziasztok!

Mielőtt felteszem a kérdésemet kicsit felvázolom a hátteret, hogy jobban értsétek a problémámat.

Téli szünetben vettem a fiaimnak egy kis 20 literes akváriumot, azzal a céllal, hogy kicsit kerüljenek közelebb a természethez, mozduljanak el a konzoltól, telefontól. Természetesen tájékozódás nélkül, hallgattam a boltban az eladóra, ne legyen nagy, ne legyen sok gond vele. Aztán úgy alakult, hogy engem sokkal jobban érdekelt a dolog mint a gyerekeket és nagyon magába szippantott a téma. Sok cikket elolvastam. Itt a fórumon is sok topikot végignéztem.

A három hónap alatt persze megtanultam bizonyos dolgokat innen a fórumról és mindig vettem egy-két dolgot az kis akváriumhoz. Külső szűrő, világítás, tápok, stb...

Viszont látom, hogy nem ez a helyes út, meg kell terveznem előre hogy mit szeretnék és megvenni egyben mindent amit kell.

Azt vettem észre, hogy a napi 10 óra munka után mikor hazamegyek nagyon ki tud kapcsolni ha üldögélek előtte, etetem a halakat (igen, sajnos van benne egy pár neon és két oto). Szóval egy szép növényes akváriumot szeretnék érdekes növényekkel, melyekkel szívesen elbíbelődöm és hétvégén is kikapcsol a vízcsere, tisztítás.

Mivel most szeretném egyben megvenni ami kell (bútor, viilágítás, co2, szűrő, stb..), nem szeretnék úgy járni mint a kis akváriummal, hogy egy pár hónap múlva azt érezzem nagyobb kell.

Jelenleg úgy érzem az alábbi akvárium méretek megfelelnének meg nekem:

ADA Cube Garden 60P 60x30x36cm
GA Opti-White 81L 60x30x45cm
GA 122L 60x45x45cm
GA 182L 90x45x45

Szerintetek minél nagyobb annál jobb?
Van értelme az Opti-White-nak?
 
Sziasztok!

Mielőtt felteszem a kérdésemet kicsit felvázolom a hátteret, hogy jobban értsétek a problémámat.

Téli szünetben vettem a fiaimnak egy kis 20 literes akváriumot, azzal a céllal, hogy kicsit kerüljenek közelebb a természethez, mozduljanak el a konzoltól, telefontól. Természetesen tájékozódás nélkül, hallgattam a boltban az eladóra, ne legyen nagy, ne legyen sok gond vele. Aztán úgy alakult, hogy engem sokkal jobban érdekelt a dolog mint a gyerekeket és nagyon magába szippantott a téma. Sok cikket elolvastam. Itt a fórumon is sok topikot végignéztem.

A három hónap alatt persze megtanultam bizonyos dolgokat innen a fórumról és mindig vettem egy-két dolgot az kis akváriumhoz. Külső szűrő, világítás, tápok, stb...

Viszont látom, hogy nem ez a helyes út, meg kell terveznem előre hogy mit szeretnék és megvenni egyben mindent amit kell.

Azt vettem észre, hogy a napi 10 óra munka után mikor hazamegyek nagyon ki tud kapcsolni ha üldögélek előtte, etetem a halakat (igen, sajnos van benne egy pár neon és két oto). Szóval egy szép növényes akváriumot szeretnék érdekes növényekkel, melyekkel szívesen elbíbelődöm és hétvégén is kikapcsol a vízcsere, tisztítás.

Mivel most szeretném egyben megvenni ami kell (bútor, viilágítás, co2, szűrő, stb..), nem szeretnék úgy járni mint a kis akváriummal, hogy egy pár hónap múlva azt érezzem nagyobb kell.

Jelenleg úgy érzem az alábbi akvárium méretek megfelelnének meg nekem:

ADA Cube Garden 60P 60x30x36cm
GA Opti-White 81L 60x30x45cm
GA 122L 60x45x45cm
GA 182L 90x45x45

Szerintetek minél nagyobb annál jobb?
Van értelme az Opti-White-nak?
Nekem van/volt 330L, 288L, 160L, 50L, 30L, 27L, 20L

Most gyártás alatt van egy GA 72L

Tök lényegtelen a méret. Az a lényeg mit akarsz bele tenni. A gyereknél most egy 27L-es van. Ő építette és jobban tetszik mint a 288L vagy az 50L-es amit meg én raktam össze. S nem azért mert büszke vagyok rá.

Az ember a nagy akvánál elfelejt a részletekbe belemenni ott a monumentális és nagy átívelő izék dominálnak. Míg a kisebb egy gyöngyszem elvarázsolt világ, nagyon figyelsz minden centijére.

Szerintem képzeld el az elkövetkező 3 scapedet. Azt mibe tudnád betenni? Olyat válasz.
 
Köszönöm! Kezdőként nehéz előre elképzelni hogy mi lesz benne, mert ugye ehhez érzék és gyakorlat kell, de megfogadom a tanácsod és gondolkozom a scape-eken.
Lehet félreértettél. Csak volt olyan valamelyik galériában amire azt mondtad ilyet szeretnék.

Amennyiben egy fehér homokos szigetes ryuboku-t akarsz, tele gyorsan növő magas növényekkel, annak kell a tér.
29309886228_94ec82d1f4_z.jpg


Az egy 30-35 cm magas akváriumba nem működik. Persze ha 10 éve nyomod, ügyesen mindent bele tudsz passzírozni egy 10L-es akváriumba is, de most nem erről beszélgetünk.
Szóval terv nélkül csak azt lehet mondani, hogy bármekkora jó. Ha van terved akkor azok általában nem férnek bele a kicsikbe.
 
Lehet félreértettél. Csak volt olyan valamelyik galériában amire azt mondtad ilyet szeretnék.

Amennyiben egy fehér homokos szigetes ryuboku-t akarsz, tele gyorsan növő magas növényekkel, annak kell a tér.
View attachment 73942


Az egy 30-35 cm magas akváriumba nem működik. Persze ha 10 éve nyomod, ügyesen mindent bele tudsz passzírozni egy 10L-es akváriumba is, de most nem erről beszélgetünk.
Szóval terv nélkül csak azt lehet mondani, hogy bármekkora jó. Ha van terved akkor azok általában nem férnek bele a kicsikbe.
Ki kerem magamnak. Az enyem 64literben van. Meg sem mondanad melyik melyik, ha egymas melle tesszuk oket. :ROFLMAO:
73944
 
Én úgy gondolkodtam, hogy egyelőre egy akvárium lesz otthon, amit rendesen fel szeretnék szerelni. Nem tudom nálatok, hogy van, de az elmúlt három hónapban már elég sokat hallottam a páromtól, hogy "Már megint az akvárium?" mikor hazaállítottam egy dobozzal. Tudom nincs olyan méret ami mindenre jó, de azt gondoltam, hogy tapasztaltabbak esetleg már átmentek olyanon, hogy jobb lett volna egy 120L-est venni a 64L helyett, mert több tér van a megvalósításra.

De értem amit mondasz. Úgyhogy tervezek és gondolkozom ;)
 
@Stefán Tamás Szerintem, ha az anyagiak engedik, és a helye is megvan, akkor a nagyobb akváriumot kezd el építeni.
Kezdőként nagyobb aksiban több növénnyel tudsz egyszerre kísérletezgetni, stabilabb, nem borul fel minden, ha kiszedsz egy növényt, mást raksz a helyére.
 
Sziasztok!

Mielőtt felteszem a kérdésemet kicsit felvázolom a hátteret, hogy jobban értsétek a problémámat.

Téli szünetben vettem a fiaimnak egy kis 20 literes akváriumot, azzal a céllal, hogy kicsit kerüljenek közelebb a természethez, mozduljanak el a konzoltól, telefontól. Természetesen tájékozódás nélkül, hallgattam a boltban az eladóra, ne legyen nagy, ne legyen sok gond vele. Aztán úgy alakult, hogy engem sokkal jobban érdekelt a dolog mint a gyerekeket és nagyon magába szippantott a téma. Sok cikket elolvastam. Itt a fórumon is sok topikot végignéztem.

A három hónap alatt persze megtanultam bizonyos dolgokat innen a fórumról és mindig vettem egy-két dolgot az kis akváriumhoz. Külső szűrő, világítás, tápok, stb...

Viszont látom, hogy nem ez a helyes út, meg kell terveznem előre hogy mit szeretnék és megvenni egyben mindent amit kell.

Azt vettem észre, hogy a napi 10 óra munka után mikor hazamegyek nagyon ki tud kapcsolni ha üldögélek előtte, etetem a halakat (igen, sajnos van benne egy pár neon és két oto). Szóval egy szép növényes akváriumot szeretnék érdekes növényekkel, melyekkel szívesen elbíbelődöm és hétvégén is kikapcsol a vízcsere, tisztítás.

Mivel most szeretném egyben megvenni ami kell (bútor, viilágítás, co2, szűrő, stb..), nem szeretnék úgy járni mint a kis akváriummal, hogy egy pár hónap múlva azt érezzem nagyobb kell.

Jelenleg úgy érzem az alábbi akvárium méretek megfelelnének meg nekem:

ADA Cube Garden 60P 60x30x36cm
GA Opti-White 81L 60x30x45cm
GA 122L 60x45x45cm
GA 182L 90x45x45

Szerintetek minél nagyobb annál jobb?
Van értelme az Opti-White-nak?
Akkor hozzaszolnek en is, hatha segitem a döntesedet.
Amiket felsoroltal, azok gyakrolatilag (60-80)-122-182 Liter, teljesen harom különbözö meret. Ez a harom teljesen különbözö arkategoria. Mi nem tudjuk, hogy anyagiak korlatoznak-e vagy sem, ennek megfelelöen ezt neked kell eldöntened. Ez esetben mind a harom akvariumhoz mas vilagitast, mas szürest ajanlanek, ami növeli a költsegeket, hiszen mindegyikböl nagyobb teljesitmenyü szüksegeltetik. A dekorokat tekintve is, sokkal több kellhet a nagyobb meretü akvaba, ez is plusz költseg.
A 60-80 literes meretben is lehet nagyokat alkotni, söt...az is a szoba disze lesz, de nyilvan szebb egy nappaliban egy nagyobb meretü akvarium. Az is kerdes, hogy akarsz-e versenyezni, ahhoz en a kezdesnek a kisebb mereteket ajanlanam. Ha csak egy egyszerü szobadiszt szeretnel, ami kikapcsol, de ugyanakkor igenyes is, akkor ajanlanam a nagyobb meretü akvakat.
Az Opti White megeri, hiszen sokkal szebb a latvany, de az ara is sokkal borsosabb. Erdemes lehet csak a frontüveget Opti White-bol gyartatni.
Összegezve:
  • függ az anyagiaktol, mennyit szansz ra,
  • függ attol, hogy mik a terveid (versenyzes, csak kikapcsolodas, konkretan lakasdisz, vagy csak egy akva egy eldugott sarokban)
  • függ attol, hogy mennyi idöd lesz ra, milyen reszletes scape-t tervezel, milyen a növenyesitesed.
Ezeket vedd figyelembe.
Egyebkent igy kezdökent, ha nem versenyzel, akkor a 603036-ot vagy a legnagyobbat (182 l ) javasolnam, a masik kettö nem nyujt sokkal többet, hiszen szinte egyezik ranezesre a meretük, nem latvanyos annyira a különbseg (bar versenyzesnel a melyseg sokat szamit)
 
Magamnak csak szabványos (japán) méretű akváriumot vennék, mert ezekhez könnyebb világítást találni illetve esetleg később eladni.
 
Magamnak csak szabványos (japán) méretű akváriumot vennék, mert ezekhez könnyebb világítást találni illetve esetleg később eladni.
Ha tartja a 60-as hosszt nem számít, hogy 30, 33 vagy 36 széles. Esetleg 33,36 magas. Csak a hossz számít ha eltekintünk extrém példáktól pl 60 hosszú 1m magas akva. Engem kimondottan zavarnak a szabványos méretű akvák egyik sem úgy széles, úgy magas mint kellene.
 
Köszönöm! Kezdőként nehéz előre elképzelni hogy mi lesz benne, mert ugye ehhez érzék és gyakorlat kell, de megfogadom a tanácsod és gondolkozom a scape-eken.
Meleg szívvel ajánlom, hogy nézd meg az Akvárium naplók topikot, @Stefán Tamás . A listában rögtön látod, hogy milyen (garnélás, növényes, low-tech, el natural, stb.) így kicsit könnyebben tudsz szelektálni, hogy mit is nézel meg.

Az első néhány bejegyzést érdemes jól átnézni, mert ott az akvárium paraméterei mellett szerepelnek a technikai felszerelés leírásai is. Nekem sokat segített, hogy képet alkossak, mekkora akváriumhoz mi az, ami alsó hangon kell. Abból meg már tudsz kalkulálni, hogy a költségvetésedből mi és hogy jön ki.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére