• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikroszkópos topik - gondolatok

Ezek szerint a szerver nem mindennap éjfélkor csinál biztonsági mentést? :unsure:

Ez nem egy banki rendszer. Egy hobbi fórum. Ritkább backupok vannak és a visszaállítás egyéb kellemetlenségekkel is járna. Pl friss regisztrációk, tartalmak elvesztésével stb.
 
Ez nem egy banki rendszer. Egy hobbi fórum. Ritkább backupok vannak és a visszaállítás egyéb kellemetlenségekkel is járna. Pl friss regisztrációk, tartalmak elvesztésével stb.
Pedig nem lenne rossz gondolat a mentés. (ezt pont neked kell mondani?)
Régebben fórumoztam egy Hi-Fi oldalon (AVX.hu). A tulaj rengeteg melót és pénzt fordíott rá, hogy színvonalas legyen az oldala. Hecker támadás érte, ki tudja miért? Az összes tartalom elveszett. Az egészet újra kellett csinálni. Mire elkészült, már nem volt a régi. Valami eltört, valami megszakadt.
 
azert a gogli tarol dolgokat: csak ugyesen kell keresni. beadod mikroszkop akvakertesz, es a "tarolt valtozat" a kisnyilacska alatt

toroltem a linkeket.
 
Utoljára módosított:
azert a gogli tarol dolgokat: csak ugyesen kell keresni.

Szerk: közös egyetértésben innen is kiszedtem a linkeket! 👍

ezzel viszont én nem értek egyet, hogy újra visszahozzuk a fórumra, még akkor is ha megtalálható a neten...
még ha nem is túl jó hogy csak így törölte a dolgokat, viszont mivel a saját irományai voltak, tiszteletben kéne tartani hogy nem akarta a továbbiakban itt látni ezeket.
 
Utoljára módosított:
Egy baromi hosszú bejegyzést írtam ma egy baromi hosszú ítélethirdetés alatt. Egyenlőre még alszom rá egyet, míg felteszem. Ugyanakkor én semmit nem láttam passzív-agresszívnek így visszaolvasva.
 
azert a gogli tarol dolgokat: csak ugyesen kell keresni. beadod mikroszkop akvakertesz, es a "tarolt valtozat" a kisnyilacska alatt
toroltem a linkeket.

Nem túl sűrűn indexel a kereső, és már jóval több tartalom került fel. Ha jól emlékszem. Legalábbis már a saját hozzászólásomat sem láttam ott. Na mind1.
 
Előre jelzem, hogy nagyon sok dolgot fogok érinteni és nem leszek rövid. Ugyancsak felhívom a figyelmet, hogy sokak által tudott, nyilvánvaló, de kimondatlan dolgokról is beszélni fogok.
Miért tér vissza ismét és ismét ugyan az a téma. Miért folyamatos a szkepticizmus az akvarisztikában? Ennek első sorban az emberi kíváncsiság mellett szerintem anyagi okai is vannak.
Elsőként mindenki számára le kell szögeznem, hogy a modern, high tech (bár jobban szeretem a magas energiabefektetésű jelzőt) akvarisztika iszonyatosan drága. Lényegében luxus hobbi. Minőségi alkatrészekből és anyagokból összeállított 60 literes növényes akvárium 300e Ft körül, míg egy 300 literes üveg 800-1000e Ft körül mozog. Ez a mai magyar átlagkeresetek mellett 2 ill. 6 havi fizetésnek felel meg.
A második dolog amit ugyancsak meg kell állapítani, hogy nyilvánvaló esztétikai okok miatt tök természetellenes amit csinálunk. Az, hogy algamentes akváriumra törekszik mindenki, lényegében nem jelent mást, mint hogy szelektíven kívánunk élőlényeket tartani a természetes biodiverzitás ellenére. A természetben is rendkívül ritka ez (bár létezik). Ez nem negatív dolog, csak ténymegállapítás.
A harmadik, ami már nem mindenki számára evidens. Elvárjuk, hogy a legjobb minőségben hozzájussunk mindenhez, de nem vesszük figyelembe, hogy a megvásárolni kívánt termékeket lényegében olyanok állítják elő, vagy árusítják, akik e tevékenységükből meg kívánnak élni. Sokan ráadásul olyan országban teszik ezt ahol a fizetések és így a termék előállításának a költségei lényegesen magasabbak, mint itthon.
Ugyanakkor van egy másik olvasata is a dolgoknak. És elérkeztünk a topic folytatásához is, de előtte egy kis kitérő az érthetőség kedvéért. Ez egy messzi példa, de jól megvilágítja és érthetővé teszi, hogy hol és milyen esetekben dőlhet meg bizalom és válik szkeptikussá bárki. Amikor egy kezdő akvaristának sikerül 50 Ft értékű hypót megvennie 2000 Ft-ért és rájön arra, hogy mekkor hülyeséget csinált, bizony megrendülhet a bizalom. Én elkövettem ezt a hibát. Azért nem volt bizalomvesztés, mert tulajdonképpen a biztonsági adatlapon fel volt tüntetve a hatóanyag, csak vásárlàs előtt én nem olvastam utána. A mátrix semmi más, mint egy filléres ásványi kőzetnek az újracsomagolása és jócskán túlárazott újraértékesítése (ez a purigennel kapcsolatban is felmerült már). Ha kertészeti áruházakban elérhető lenne, kb az egy liternyi anyag árában 10-20 kilót tudnánk vásárolni belőle.
Azok akik megkérdőjelezik a hatékonyságát pont ezt nem veszik figyelembe. Az ára miatt előfeltételezik a lényegesen magasabb (árához viszonyított) hatékonyságot. Pedig erről szó sincsen. Pont annyival hatékonyabb indító szűrőanyag, hogy az alap szabályokat betartva épp egy hajszàlnyival jobban elősegíti az algamentes akvárium kialakításának lehetőségét.
Ami viszont fontos, hogy pont ezek az apró kis különbségek azok, amikkel céljainkat elérhetjük.
Szóval összegzés: Tilos túlmisztikálni a dolgokat. Józan ész alapján érthető módon segít, de nem csodaszer.
 
Sziasztok,

visszatértem, nem feszkózási célzattal. A "mikroszkópos topic"-ot összefoglalva végül írtam egy AM cikket, és a blogomra is felkerült. Azóta a téma nagyjából pihen, meg én is úgy az egész akvarisztikát tekintve, főleg hogy valaki(nagyon jól tudom ki, nem "idevalósi") még a munkahelyemen(biológiai kutatóközpont) is "feljelentett" részben ehhez a témához kapcsolódva. Szerencsére nem ért el semmi olyat amit akart, de kimutatta a foga fehérjét, amit eddig is ismertem már mondjuk.

Elnézést kérek itt mindentől akit kellemetlenül érintettem esetleg, nem volt semmi mögöttes szándékom a szkepticizmuson, kíváncsiságon, és (a végén) egy kis indulaton kívül.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

visszatértem, nem feszkózási célzattal. A "mikroszkópos topic"-ot összefoglalva végül írtam egy AM cikket, és a blogomra is felkerült. Azóta a téma nagyjából pihen, meg én is úgy az egész akvarisztikát tekintve, főleg hogy valaki(nagyon jól tudom ki, nem "idevalósi") még a munkahelyemen(biológiai kutatóközpont) is "feljelentett" részben ehhez a témához kapcsolódva. Szerencsére nem ért el semmi olyat amit akart, de kimutatta a foga fehérjét, amit eddig is ismertem már mondjuk.

Elnézést kérek itt mindentől akit kellemetlenül érintettem esetleg, nem volt semmi mögöttes szándékom a szkepticizmuson, kíváncsiságon, és (a végén) egy kis indulaton kívül.

Örülünk, hogy visszatértél!
 
Sziasztok,

visszatértem, nem feszkózási célzattal. A "mikroszkópos topic"-ot összefoglalva végül írtam egy AM cikket, és a blogomra is felkerült. Azóta a téma nagyjából pihen, meg én is úgy az egész akvarisztikát tekintve, főleg hogy valaki(nagyon jól tudom ki, nem "idevalósi") még a munkahelyemen(biológiai kutatóközpont) is "feljelentett" részben ehhez a témához kapcsolódva. Szerencsére nem ért el semmi olyat amit akart, de kimutatta a foga fehérjét, amit eddig is ismertem már mondjuk.

Elnézést kérek itt mindentől akit kellemetlenül érintettem esetleg, nem volt semmi mögöttes szándékom a szkepticizmuson, kíváncsiságon, és (a végén) egy kis indulaton kívül.
Örülök, hogy újra itt vagy. :)
 
Sziasztok,

visszatértem, nem feszkózási célzattal. A "mikroszkópos topic"-ot összefoglalva végül írtam egy AM cikket, és a blogomra is felkerült. Azóta a téma nagyjából pihen, meg én is úgy az egész akvarisztikát tekintve, főleg hogy valaki(nagyon jól tudom ki, nem "idevalósi") még a munkahelyemen(biológiai kutatóközpont) is "feljelentett" részben ehhez a témához kapcsolódva. Szerencsére nem ért el semmi olyat amit akart, de kimutatta a foga fehérjét, amit eddig is ismertem már mondjuk.

Elnézést kérek itt mindentől akit kellemetlenül érintettem esetleg, nem volt semmi mögöttes szándékom a szkepticizmuson, kíváncsiságon, és (a végén) egy kis indulaton kívül.

Figyu @NagyViktor

Ha legközelebb megint úgy érzed, hogy szakadni készül a cérna, hívj fel (gondolom, még megvan a telószámom).
Adj esélyt a vén akvabanyának, hogy meghallgassa, ami nyomaszt. Beszéld ki magadból olyannak, aki nagy eséllyel érteni fogja. :)
(Ne feledd, én 5 a....PONThu bannoláson, nem egy e-mail hekkelésen vagyok túl, meg az FB fiókomhoz sem férek hozzá tavaly óta.)
 
Utoljára módosított:
Figyu @NagyViktor

Ha legközelebb megint úgy érzed, hogy szakadni készül a cérna, hívj fel (gondolom, még megvan a telószámom).
Adj esély a vén akvabanyának, hogy meghallgassa, ami nyomaszt. Beszéld ki magadból olyannak, aki nagy eséllyel érteni fogja. :)
(Ne feledd, én 5 a....PONThu bannoláson, nem egy e-mail hekkelésen vagyok túl, meg az FB fiókomhoz sem férek hozzá tavaly óta.)

Köszi, de már valószínűleg nem fogok ilyen helyzetbe kerülni megint. Tanultam én is pár dolgot, például nem adok ki a neten kulcsinfókat(mit és hol csináltam/csináltattam, hol dolgozok, ilyesmi) a projektekről, amik alapján térképet adok a támadásokhoz ellenem.

Na meg nem így fogom bevezetni mint itt, ha valami kutatást csinálok, és szöges ellentéte annak ami bevésődött az emberekben.
 
Köszi, de már valószínűleg nem fogok ilyen helyzetbe kerülni megint. Tanultam én is pár dolgot, például nem adok ki a neten kulcsinfókat(mit és hol csináltam/csináltattam, hol dolgozok, ilyesmi) a projektekről, amik alapján térképet adok a támadásokhoz ellenem.

Na meg nem így fogom bevezetni mint itt, ha valami kutatást csinálok, és szöges ellentéte annak ami bevésődött az emberekben.
Én igazság szerint nem tudom más fórumokon mi van, mert nem vagyok fenn máshol, de a többiek elmondása szerint itt toleráns a társaság. Annyit mindenképpen tudok, hogy akiket személyesen is megismertem, azok kifejezetten kedves, jó emberek. Szerintem a korábbi viták is jó értelemben vett viták voltak és nem veszekedések itt. Szóval hajrá, várom/várjuk a kutatásaidat.
 
Én igazság szerint nem tudom más fórumokon mi van, mert nem vagyok fenn máshol, de a többiek elmondása szerint itt toleráns a társaság. Annyit mindenképpen tudok, hogy akiket személyesen is megismertem, azok kifejezetten kedves, jó emberek. Szerintem a korábbi viták is jó értelemben vett viták voltak és nem veszekedések itt. Szóval hajrá, várom/várjuk a kutatásaidat.

Tudom hogy én is elszúrtam itt, mert első körben nem volt érdembeli támadás felém, csak egy kis védekezés. Én kezdtem el provokálni az ittenieket, mert valami reakciót, reflexiót még is csak akartam, és onnantól lett más a hangulata a vitának. Sajnos átmentem a "valami ellen"-be a "valami mellett" helyett. A nézeteim, következtetéseim jó részét továbbra is tartom, de nem akarom már lenyomni a fórum torkán. Nincs rá szükség, nincs semelyik irányba érdekeltségem.


(De, a fentebbi hozzászólásaimban olvasható kellemetlenség nem ehhez a fórumhoz köthető.)
 
Tudom hogy én is elszúrtam itt, mert első körben nem volt érdembeli támadás felém, csak egy kis védekezés. Én kezdtem el provokálni az ittenieket, mert valami reakciót, reflexiót még is csak akartam, és onnantól lett más a hangulata a vitának. Sajnos átmentem a "valami ellen"-be a "valami mellett" helyett. A nézeteim, következtetéseim jó részét továbbra is tartom, de nem akarom már lenyomni a fórum torkán. Nincs rá szükség, nincs semelyik irányba érdekeltségem.


(De, a fentebbi hozzászólásaimban olvasható kellemetlenség nem ehhez a fórumhoz köthető.)
Örülök, hogy újra itt vagy Viktor.
Szerintem eddig is nagyon érdekes témákat feszegettél, amire ez a fórum és a GA is érdeklődést mutatott.
Én továbbra is várom a kísérleteidet, de egyetértek, hogy akiket érdekel, az egy másik platformon férjen hozzá, ha szeretne.
Sok sikert kívánok neked a jelentgető ellen...kedves ember lehet...
Még egyszer, üdv újra itt!👍😃
 
Szerintem eddig is nagyon érdekes témákat feszegettél, amire ez a fórum és a GA is érdeklődést mutatott.
Én továbbra is várom a kísérleteidet, de egyetértek, hogy akiket érdekel, az egy másik platformon férjen hozzá, ha szeretne.

Lehet hogy lesz még kísérletezés, vannak témák a fejemben, de úgy is látjátok ha belevágok, ha nem is itt, máshol :D


Sok sikert kívánok neked a jelentgető ellen...kedves ember lehet...

Rettentően kedves, amíg azt hiszi tud irányítani :D Amiről csak tudomást szerez, ott próbál alám vágni, de legyen ez a legnagyobb öröme az életben.
 
Tudom hogy én is elszúrtam itt, mert első körben nem volt érdembeli támadás felém, csak egy kis védekezés. Én kezdtem el provokálni az ittenieket, mert valami reakciót, reflexiót még is csak akartam, és onnantól lett más a hangulata a vitának. Sajnos átmentem a "valami ellen"-be a "valami mellett" helyett. A nézeteim, következtetéseim jó részét továbbra is tartom, de nem akarom már lenyomni a fórum torkán. Nincs rá szükség, nincs semelyik irányba érdekeltségem.


(De, a fentebbi hozzászólásaimban olvasható kellemetlenség nem ehhez a fórumhoz köthető.)
Örülök ennek a hsz-ednek, mert mutatja, hogy tapasztalatban és bölcsességben gyarapodtál.
Nagy szüksége van a fórumnak Rád, mert az NPT szegmens meghatározó alakjává nőtted ki Magad.
Vizsgálódásaid meg mindannyiunkat gazdagít. Írom én, aki nem lesz NPT-s, viszont mindig szeretek újat tanulni a hobbival kapcsolatban.
 
Örülök ennek a hsz-ednek, mert mutatja, hogy tapasztalatban és bölcsességben gyarapodtál.
Nagy szüksége van a fórumnak Rád, mert az NPT szegmens meghatározó alakjává nőtted ki Magad.
Vizsgálódásaid meg mindannyiunkat gazdagít. Írom én, aki nem lesz NPT-s, viszont mindig szeretek újat tanulni a hobbival kapcsolatban.

Köszi, igen, az én hobbim inkább az NPT felé húz, bár művelem/műveltem a hobbi többi ágát is. Nem vagyok művész, egyetlen direkt versenyre épített akváriumom a HAC középkategóriáig jutott, bár ha érdekelne a téma, biztosan tudnék jobb eredményeket is hozni, de én inkább kísérletezős, tudományoskodós vagyok. :)
 
Köszi, igen, az én hobbim inkább az NPT felé húz, bár művelem/műveltem a hobbi többi ágát is. Nem vagyok művész, egyetlen direkt versenyre épített akváriumom a HAC középkategóriáig jutott, bár ha érdekelne a téma, biztosan tudnék jobb eredményeket is hozni, de én inkább kísérletezős, tudományoskodós vagyok. :)
Annyit kérek Viktor, hogy amikor publikálsz valamit, legalább egy linket dobj be ide. Ahogy írtam nem igazán vagyok máshol.
 
Back
Oldal tetejére