• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikroszkópos topik - gondolatok

Nem emiatt zártuk ki.
Sajnos ma már és holnap estig nem fogok tudni nagyon beszélgetésbe bonyolódni. Viszont szeretnék majd pár hosszabb gondolatot kifejteni. Kérlek @viktorlantos nyiss egy új topicot majd ahol ezt folytatjuk, hogy ne offoljuk ezt. Köszönöm.
 
Aaaa csak nem. Ki kuzd algakkal manapsag?

Hat igen. Sajnos sokan hiszik azt hogy megvesznek minden technikat es az eleg az algamentesseghez. Ez nem igy van. De ez egy masik topik. A jo technika csak hozza segit, megkonnyiti a dolgokat. De az algasodas tobbnyire a vizkemia ismerete, feny, szures, tap helyes hasznalatan mulik.

Ezeknél pökhendibb hozzászólást még nem olvastam itt a fórumon! Pedig nagy részét végigolvastam.
Ezen az sem segít, hogy nagyszámú (30+) akváriumot üzemeltetsz. Nekem például most éppen 18 akváriumom van és ezek egy részében bizony küzdök algával.
 
Ezeknél pökhendibb hozzászólást még nem olvastam itt a fórumon! Pedig nagy részét végigolvastam.
Ezen az sem segít, hogy nagyszámú (30+) akváriumot üzemeltetsz. Nekem például most éppen 18 akváriumom van és ezek egy részében bizony küzdök algával.
Sajnalom ha annak tunt, nem ugy keszult. Ha megprobalod ujra elolvasni lehet eszre veszed, hogy ez nem egy kijelentes volt, hanem egy valasz, a " sokan kuzdenek algaval pedig megvettek minden technikat" mondatra. Mert ez kisse olyan hangzasu, hogy miert van algam amikor mindent megvettem amiket mondtak.
 
Nem emiatt zártuk ki.
Ez szerintem úgy lett volna korrekt, hogy hopp, most volt egy ilyen, erre nem gondoltunk, erre hozunk egy intézkedést és figyelmeztetjük. Innentől kezdve ez lesz.
A lehetősége megvolt, hogy töröljön, élt vele. Aztán sikerült rá kitalálni valamit, de sajnos törlődött ő is ezáltal. Értem én persze, lehet ilyen, meg hát csak vendégek vagyunk itt, de szerintem ez nem szerencsés..
 
Aztán sikerült rá kitalálni valamit, de sajnos törlődött ő is ezáltal. Értem én persze, lehet ilyen, meg hát csak vendégek vagyunk itt, de szerintem ez nem szerencsés..

Kb 2 perc újra beregisztrálni és írni. A fórum értelmét veszti, ha topikokat nyitunk, megbeszéltetjük mindenkivel majd töröljük őket.
Ebből senki sem tanul, semmi maradandó értéket nem ad és azokkal szemben tisztességtelen, akik részt vesznek ebben a beszélgetésben.

Nincs különbség egyébként aközött, hogy bedurcizok és törlök egy csomó tartalmat, vagy holnap hasonló okok miatt bezárjuk a fórumot. Ennek nem ez a menete.
 
Utoljára módosított:
megbeszéltetjük mindenkivel majd töröljük őket.
Ezt nem értem. Arra gondoltam, hogy most volt egy egyszeri eset, megtörtént. Ki is kommunikáltátok, hogy változtattok és mostantól törlődik a user is.
De ha valakinek adnak egy státuszt és ezzel egy lehetőséget, amivel aztán él valaki, utána meg hoznak erre egy intézkedést mert kiderül, hogy mégsem jó így, aztán az új intézkedést visszamenőleg gyakorolják rajta, nem biztos, hogy jól esne neki.
 
Ezt nem értem. Arra gondoltam, hogy most volt egy egyszeri eset, megtörtént. Ki is kommunikáltátok, hogy változtattok és mostantól törlődik a user is.
De ha valakinek adnak egy státuszt és ezzel egy lehetőséget, amivel aztán él valaki, utána meg hoznak erre egy intézkedést mert kiderül, hogy mégsem jó így, aztán az új intézkedést visszamenőleg gyakorolják rajta, nem biztos, hogy jól esne neki.

Hogy lehetett volna ezt másképp csinálni?
- A modik kapnak egy üzit, hogy picit más irányba ment el a beszélgetés, vagy meggondolta magát az illető, szeretne törölni egy egész topikot
- Megnézzük az interaktivitást az adott topikban. Ha már aktív beszélgetés van ezt jelezzük, hogy a topik nem törölhető.
- Még mindig ott a lehetőség olyan bejegyzés törlésre, ami esetleg sértő, rossz megfogalmazású, elhamarkodott stb volt.


Ha ez a fajta user habitus lesz a jellemző, a topik törlést ismét át kell gondolnunk.
 
Hogy lehetett volna ezt másképp csinálni?
- A modik kapnak egy üzit, hogy picit más irányba ment el a beszélgetés, vagy meggondolta magát az illető, szeretne törölni egy egész topikot
- Megnézzük az interaktivitást az adott topikban. Ha már aktív beszélgetés van ezt jelezzük, hogy a topik nem törölhető.
- Még mindig ott a lehetőség olyan bejegyzés törlésre, ami esetleg sértő, rossz megfogalmazású, elhamarkodott stb volt.


Ha ez a fajta user habitus lesz a jellemző, a topik törlést ismét át kell gondolnunk.

Szerintem mielőtt törölve voltak a topikok, már eldöntötte, hogy kilép a fórumról. Ahogy írtam, érzésem szerint lehetett ott egy-két passzív-agresszív hozzászólás, amin talán a felületes olvasó könnyen átfuthatott, de célba találhatott. Mindenkinek vannak gyenge pontjai.
Nem tudom, melyik topikok kerültek törlésre. Viszont számos topiknál nagyon sok információt, adatot, tapasztalatot osztott meg és lehet, hogy legalább annyi energiát beletett, mint az utána kommentelők együtt véve. Én meg tudom érteni, ha "hirtelen felindulásból" a saját magának köszönhető anyagot leszedi.
Azért a helyzet nincs teljesen elveszve, de számomra nem látszik túl sok motiváció a jobb megoldásra. Nyilván saját magától nem fog újra regisztrálni.
 
Utoljára módosított:
Ha egyszer felruháznak egy lehetőséggel, nem biztos, hogy az lenne a fő csapásvonalam, hogyan csináljam másképp.
Na mindegy is, maradok az akvarizálásnál.
Az évtizedek alatt, kialakult egy viselkedéskultura az internetes fórumokon. Ilyen például, hogy ismeretlenül is tegeződünk, vagy tiszteletben tartjuk a fórum tulajdonosának szándékát, amivel a fórumot létrehozta, működteti. Ha nem tetszik az adott fórum hangvétele, amit részben a közösség, részben a tulajdonos (vagy moderátorai) felügyel, kilehet lépni, semmi gond. Ha egy "külsős" jogokat, lehetőségeket kap, az szerintem nagy megtiszteltetés. Élni a lehetőséggel és visszaélni vele, az nem ugyan az.
Itt egy speciális eset történt, amit most jól kitárgyalunk. Gondolom, rövidesen egy kisebb mod. lesz majd a fórummotoron, ami betöm egy apró "biztonsági rést". ;)
De ez is csak egy vélemény, a beszélgetős témává avanzsált mikroszkópos 🌿 topicban. Bocs. ☮
 
Az egy dolog, hogy kapott erre lehetőséget, de a tömeges tartalom törlésével eléggé visszaélt vele, mert személyes sértésnek vett egyes hozzászólásokat. Ezt a saját csoportjában le is írta. Megjegyzem, elég egyoldalúan írta le a történteket, és mivel törölt mindent, még lehetőség sincs arra, hogy az emberek visszaolvassák az eszmecserét és láthassák mindkét oldal hozzászólásait és az alapján vonhassanak le következtetéseket.
 
mivel törölt mindent
Hozzá nem értőként kérdezem, hogy nem lehet vissza állítani? Már csak a hitelesség végett, hogy pontosan ki mit írt. Vagy már nincs is jelentősége, a lényeg, hogy hosszú évek alatt ez az első precedens és ezért van hírértéke..?
 
Hozzá nem értőként kérdezem, hogy nem lehet vissza állítani? Már csak a hitelesség végett, hogy pontosan ki mit írt. Vagy már nincs is jelentősége, a lényeg, hogy hosszú évek alatt ez az első precedens és ezért van hírértéke..?
Tegnap este keresgéltük a web archivban, de csak az első 3 oldalt találtuk, ott még nem "bontakozott ki" a beszélgetés.
 
Hozzá nem értőként kérdezem, hogy nem lehet vissza állítani? Már csak a hitelesség végett, hogy pontosan ki mit írt. Vagy már nincs is jelentősége, a lényeg, hogy hosszú évek alatt ez az első precedens és ezért van hírértéke..?

Sajna nem. És ahogy értem nem is csak az adott topik lett törölve, hanem több másik is. Nah mind1.
Túl van ragozva. Csak kellett lehetőség, hogy lehessen róla beszélni, akiben kérdések maradtak. Részemről a téma elengedve.

Sok sok év után az első. Vagy talán a VIP csoport kitalálása óta.
 
Az egy dolog, hogy kapott erre lehetőséget, de a tömeges tartalom törlésével eléggé visszaélt vele, mert személyes sértésnek vett egyes hozzászólásokat. Ezt a saját csoportjában le is írta. Megjegyzem, elég egyoldalúan írta le a történteket, és mivel törölt mindent, még lehetőség sincs arra, hogy az emberek visszaolvassák az eszmecserét és láthassák mindkét oldal hozzászólásait és az alapján vonhassanak le következtetéseket.
Egy idézet:
" Ne vitatkozz idiótákkal, mert lehúznak a saját szintjükre, aztán legyőznek a rutinjukkal".

Közeledik a karácsony, én pl. lépten nyomon belefutok egy fincsi szaloncukorba...utána mindjárt megnyugszom.
 
Tegnap este keresgéltük a web archivban, de csak az első 3 oldalt találtuk, ott még nem "bontakozott ki" a beszélgetés.
Valszeg akkor a történet kibontakozása majd a törlések két biztonsági mentés közé estek.
Ezek szerint a szerver nem mindennap éjfélkor csinál biztonsági mentést? :unsure:
 
Back
Oldal tetejére