• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikor tápozzak?

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Ha jól látom erre még nincs külön téma.

A CO2 és a világítás már időzítőn vannak, így ezekkel nem kell foglalkozni. Viszont mikor tápozzak, ha pl. tudom, hogy nem vagyok itt lámpakapcsoláskor. Mivel este szeretném csodálni az akváriumot, 14.00-22.00 közt megy a világítás és a CO2, viszont sokszor (legtöbbször) nem vagyok itthon 2-kor, mikor tápozzak?

Lehet reggel benyomni a tápot vagy azt is csak a világítással együtt tudják hasznosítani a növények?

sima Green Aqua Micro-macro tápról beszélünk esetemben, nem tudom, hogy ez számít-e, hogy milyen fajta

és egy kiegészítő kérdés, ugyanezzel kapcsolatban: az etetés. gondolom fontos, hogy minden nap ugyanakkor kapjanak enni a halak. de az mindegy, hogy mikor? tehát lehet mondjuk este adni nekik? akkor tudom leginkább, hogy minden nap pontosan ugyanakkor tudok adni, vagy reggel, amikor viszont nincs világítás ugye, nem tudom, hogy ez mennyire gond nekik evéshez
 
Szia Tomi!

A tápot nyomhatod reggel a növényeknek, majd akkor hasznosítják amikor tudják!
Egyedül a carbo az amit érdemes úgy adagolni, hogy a világítási időből még legyen 6 óra.
A halak félhomályban is megtalálják a eledelt, de élvezni persze akkor tudod (és megfigyelni hogy mindegyik rendben van-e) a halak látványát amikor világít a lámpa!
A természetben sem ugyan akkor kerül eléjük a táplálék, ezért lehetnek csúszások!
Én a vízcsere napján nem szoktam enni adni nekik.

A.ttila
 
Szia!

Köszönöm a választ! Carbo-t is kéne nyomnom a CO2 mellett? Azt hittem az kiváltja.
 
A tápokat a legjobb világítás előtt benyomatni. Ezt sajnos én sem tudom megoldani, délután 3kor kapcsol fel a világítás, én pedig 4 után érek haza, ekkor nyomatom be a tápokat és a carbot is. Nincs belőle gond és jobbnak tartom ilyenkor adagolni, mint reggel 6kor. A halaim csak minden második nap jutnak kajához, nagyjából az esti órákban, természetesen nem percre pontosan ugyanakkor, de ebből nincs gond, ha van kaja esznek, ha nincs akkor meg nem :D, szóval ne csinálj belőle nagy gondot, érdemes világosnál adni nekik, legalább látják, hogy mit esznek. ;)
 
na akkor most várok egy döntő harmadik tanácsot, hogy akkor jó reggel vagy a világítás körül kéne tápozni :D
 
Az EI tápozásanak a jelentős túladagolás a lényege, így 24 órán belül nem mutatkozhatnak hiánytünetek, ha szigorúan az ajánlások szerint történik az adagolás. Tehát mindegy. Az Easy carbo 6 óra alatt lebomlik, tehát az nem mindegy. A halak több napos pufferrel bírnak, tehát csak annyi a szempont, hogy lássák a kaját, egyébként mindegy.
 
A tápokat a legjobb világítás előtt benyomatni.
Ez Csak a Carbora igaz,a tápokat reggel kell adagolni.Minél előbb beönteni.
Kazi,
24 órán belül nincs hiánytünet,az két hét múlva jelentkezik.De tudom,mit akartál mondani.:D
 
Ez Csak a Carbora igaz,a tápokat reggel kell adagolni.Minél előbb beönteni.
Kazi,
24 órán belül nincs hiánytünet,az két hét múlva jelentkezik.De tudom,mit akartál mondani.:D
Bocsi, akkor én nem tudtam jól!
Korábban én is kérdezgettem erről és nekem ezt az infót írták, hogy világítás előtt nyomassam be :D
 
A növények reggel is fotoszintetizálnak,mikor nem kapcsol be a világítás,csak nem olyan mértékben.
 
Tehát akkor jó ha én is mondjuk tápot beadom reggel mikor tudom világítás bekapcsol délben és utána meg carbo?
 
Elnézést a laikus kérdésért, de nincs ez kissé túlbonyolítva???Azért tápozunk EI szerint, hogy mindig legyen tápanyag felesleg, akkor nem mindegy hogy 7kor vagy 15 órakor öntöm bele a cuccot?
Én személy szerint akkor öntöm bele amikor épp hazaérek/eszembe jut
up.
 
Tibicuk javaslatára átálltam a reggeli tápozásra, reggel 6kor már megy az akiba a cucc. Mivel délután 4 után érek haza, ilyenkor már több mint egy órája megy a világítás és a CO2 is már 4 órája adagolódik. Tényleg jobb reggel adagolni, mert látványosan hamarabb durrannak be a növényeim. Délután már csak a carbot nyomatom bele.
 
Back
Oldal tetejére