• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikor mérjünk és "mivel"?

Labirintkopoltyus

Főkertész
Víz méréseket mikor célszerű elvégezni? Vízcsere előtt közvetlenül, esetleg 1 nappal előtte este vagy reggel? A co2 szint hatással van a ph-ra ez más víz paraméterekre is hatással lehet? Vagy a mi eszközeinkkel ez nem mérhető? Az is érdekelne hogy melyik márkák megbízhatóak? Sera, JBL, Tetra, RedSea?
 
Jó kérdés :) Egy biztos a Sera és Tetra tesztek a leggyengébbek, ajánlanám helyette a jbl-t amit sokkal többen jónak tartanak.
Egyszerű válasz, mérsz előtte és utána is egyet majd a végén összehasonlitod.
 
Mértem egy Kh-t itt kinn Hamburgban. Érdekes eredményre jutottam. Két teszt két gyökeresen eltérő eredményt hozott. Egy régi Serra csöpögtetős 6 KH-t mutatott. No ennek megörültem gondoltam nem semmi hogy milyen lágy itt a víz. Azért vettem tegnap egy újat is, Dupla Test a becsületes neve. Na ő 11,5-et mért. Gyanítom hogy a Serra lehet már túl öreg, legalább másfél éves.... Pedig már kezdtem örülni hogy lágyvizes akváriumom lesz lágyítás nélkül... :lol: :oops:
 
Off:

Hallo Outro!

Az alábbi linken nagyon szuper vízelemzéseket (pdf doksik) találsz a különféle hamburgi vízmüvektöl! Természetesen attól függöen, hogy hol laksz, megtalálod, hogy nálatok mi a helyzet vízösszetételt illetöen! Az adatok sajna 2010-esek, de esetleg a frissített adatokat (ha van) el lehet biztosan kérni a helyileg illetékes vízmütöl!

http://www.hamburgwasser.de/wasseranalysen.html

Ha a linket ismerted akkor bocs az okoskodásért!

Üdv: Robi

Off
 
Egy refraktométerrel mit tudnék mérni?Egyáltalán használhatom valamire édesvízben?
 
Miközben írtam ezt hsz-t eszembe jutott honnan ismerős ez a műszer, aztán rájöttem, hogy laborról ott törésmutatót mértünk vele. Édesvízben szerintem sokra nem használható, sótartalom sem érdekes nálunk :)
 
Víz méréseket mikor célszerű elvégezni? Vízcsere előtt közvetlenül, esetleg 1 nappal előtte este vagy reggel? A co2 szint hatással van a ph-ra ez más víz paraméterekre is hatással lehet? Vagy a mi eszközeinkkel ez nem mérhető? Az is érdekelne hogy melyik márkák megbízhatóak? Sera, JBL, Tetra, RedSea?
A kérdés első fele engem is érdekelne /bár látom elég régi a bejegyzés :)/!! Ki mikor szokott mérni?? Nyilván betápozás után és a következő adandó tápozás előtt elég nagy szórás lehet a vízben lévő tápanyagok tekintetében. o_O
 
Igaz máshol is megkérdeztem de itt kellett volna. Mikor szoktatok víz paramétereket mérni. Víz csere előtt, vagy utána.. ?
 
Igaz máshol is megkérdeztem de itt kellett volna. Mikor szoktatok víz paramétereket mérni. Víz csere előtt, vagy utána.. ?

Soha. Vizet sem nagyon szoktam cserélni. Na jó, nagy ritkán mérek egy NO3 szintet, csak a rend kedvéért, de mindig nulla körül jön ki. Low-Tech, old school növények.

Csapvizet vízmű honlapján megkerestem, csak hogy tudjam mi megy az akváriumba. Vízmű elég rendes és sok adatot közöl. (pl fémek)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére