• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikor kapcsoljam be a CO2 befecskendezést?

Sziasztok, nekem egy 40 literes akvám van egy eheim 2213-al szürve. Egy led lámpám van (4700 lumen álltólag :)) Ezt egy picit ledimmereltem igy valamivel kevesebb. A Co2 másfél bubi/sec kb. Az akvát kb 3 hete inditottam, első két hétben 6 óra vilagitás co 2 nélkül. Most pár napja megy a co2. A kérdésem, hogy mennyi co2-t adagoljak, illetve nem túl sok e a fényem egy ilyen új akihoz? Tápozás mikro makro 4-4 nyomás heti 3 viz csere melett. Sajnos amióta megy a Co2 ellepett a barna alga és a reiknii mini is haldoklik, a parvula eléggé ritkul és hullik/barnul. Segitséget szeretnék kérni, hogy mit változtassak. Köszönöm a javitó kiritikát előre is :)
 
Sziasztok,

Szeretném kérni a segítségeteket/tanácsotokat az alábbi témában:

Eddig a kezdetektől fogva használok mágnesszelepet a CO2 "indítására", "leállítására". Kb 2 hete kipattant a fejemből egy ötlet, miszerint taiwan garnikat szeretnék tartani. Egyik kedves fórumtárstól hoztam is néhány egyedet azzal a céllal, hogy kipróbáljam megmaradnak-e. Eddig élnek, minden rendben volt velük (kopp-kopp) viszont nagyon nagy az éjszakai és nappali PH érték ingadozása. Éjjel 6.3 - 6.4 -re is felmegy a PH míg nappal ez 5.7 - 5.8 környékén van. Elvileg ez a nagy ingadozás nem túl jó az élőlényeknek a növényeken kívül. Azt a tanácsot kaptam, hogy a mágnesszelep használata nélkül éjjel-nappal használjak CO2 befecskendezést az akváriumba kevesebb bubiszámmal. Ilyen esetben szerintetek több CO2 fog fogyni mint ha mágnesszeleppel használnám? Nyilván valamennyivel több, mert a mágnesszelep csak 8 órában ment és most 24 órában fog menni, de kb fele annyi bubiszámmal. Várhatok drasztikus CO2 fogyást? Illetve bármilyen hátrány érhet emiatt az akváriumban?


köszönöm szépen:)
 
Sziasztok,

Szeretném kérni a segítségeteket/tanácsotokat az alábbi témában:

Eddig a kezdetektől fogva használok mágnesszelepet a CO2 "indítására", "leállítására". Kb 2 hete kipattant a fejemből egy ötlet, miszerint taiwan garnikat szeretnék tartani. Egyik kedves fórumtárstól hoztam is néhány egyedet azzal a céllal, hogy kipróbáljam megmaradnak-e. Eddig élnek, minden rendben volt velük (kopp-kopp) viszont nagyon nagy az éjszakai és nappali PH érték ingadozása. Éjjel 6.3 - 6.4 -re is felmegy a PH míg nappal ez 5.7 - 5.8 környékén van. Elvileg ez a nagy ingadozás nem túl jó az élőlényeknek a növényeken kívül. Azt a tanácsot kaptam, hogy a mágnesszelep használata nélkül éjjel-nappal használjak CO2 befecskendezést az akváriumba kevesebb bubiszámmal. Ilyen esetben szerintetek több CO2 fog fogyni mint ha mágnesszeleppel használnám? Nyilván valamennyivel több, mert a mágnesszelep csak 8 órában ment és most 24 órában fog menni, de kb fele annyi bubiszámmal. Várhatok drasztikus CO2 fogyást? Illetve bármilyen hátrány érhet emiatt az akváriumban?


köszönöm szépen:)
Ez engem is érdekelne, illetve mi van akkor ha éjjel nappal megy a CO2 és mellette O2 is? Fenntartható így az egyensúly? Mennyire csökkentené a CO2 hatását a folyamatos O2?
 
Sziasztok, nekem egy 40 literes akvám van egy eheim 2213-al szürve. Egy led lámpám van (4700 lumen álltólag :)) Ezt egy picit ledimmereltem igy valamivel kevesebb. A Co2 másfél bubi/sec kb. Az akvát kb 3 hete inditottam, első két hétben 6 óra vilagitás co 2 nélkül. Most pár napja megy a co2. A kérdésem, hogy mennyi co2-t adagoljak, illetve nem túl sok e a fényem egy ilyen új akihoz? Tápozás mikro makro 4-4 nyomás heti 3 viz csere melett. Sajnos amióta megy a Co2 ellepett a barna alga és a reiknii mini is haldoklik, a parvula eléggé ritkul és hullik/barnul. Segitséget szeretnék kérni, hogy mit változtassak. Köszönöm a javitó kiritikát előre is :)
Szerintem magas a CO2 fluktuacio ezért jelent meg a barna alga. Próbáld meg CO2 nélkül, ha úgy rendben van akkor állítsd be a szintet és mehet tovább.
 
Sziasztok,

Szeretném kérni a segítségeteket/tanácsotokat az alábbi témában:

Eddig a kezdetektől fogva használok mágnesszelepet a CO2 "indítására", "leállítására". Kb 2 hete kipattant a fejemből egy ötlet, miszerint taiwan garnikat szeretnék tartani. Egyik kedves fórumtárstól hoztam is néhány egyedet azzal a céllal, hogy kipróbáljam megmaradnak-e. Eddig élnek, minden rendben volt velük (kopp-kopp) viszont nagyon nagy az éjszakai és nappali PH érték ingadozása. Éjjel 6.3 - 6.4 -re is felmegy a PH míg nappal ez 5.7 - 5.8 környékén van. Elvileg ez a nagy ingadozás nem túl jó az élőlényeknek a növényeken kívül. Azt a tanácsot kaptam, hogy a mágnesszelep használata nélkül éjjel-nappal használjak CO2 befecskendezést az akváriumba kevesebb bubiszámmal. Ilyen esetben szerintetek több CO2 fog fogyni mint ha mágnesszeleppel használnám? Nyilván valamennyivel több, mert a mágnesszelep csak 8 órában ment és most 24 órában fog menni, de kb fele annyi bubiszámmal. Várhatok drasztikus CO2 fogyást? Illetve bármilyen hátrány érhet emiatt az akváriumban?


köszönöm szépen:)
Nem pont a kérdésedre válaszolok, inkább csak azzal kapcsolatosan. Ha nagy fénnyel és sok növénnyel dolgozol, akkor több gázra van szükség, így ha a nappali adagolási sebességgel éjszaka is menne, akkor nem lenne mi felvegye és reggelre többlet alakulna ki. Tehát szerintem vagy dolgozz alacsonyabb bubiszámmal ahogy javasolták ÉS kevesebb fénnyel, vagy pedig az időzítővel állítsd be az éjszakai adagolást. Utóbbit úgy értem, hogy pl 2 óránként kapcsoljon be félórára, vagy amennyit kitapasztalsz hogy szükséges ahhoz, hogy ne nagyon térjen el a nappali szinttől.
 
Nem pont a kérdésedre válaszolok, inkább csak azzal kapcsolatosan. Ha nagy fénnyel és sok növénnyel dolgozol, akkor több gázra van szükség, így ha a nappali adagolási sebességgel éjszaka is menne, akkor nem lenne mi felvegye és reggelre többlet alakulna ki. Tehát szerintem vagy dolgozz alacsonyabb bubiszámmal ahogy javasolták ÉS kevesebb fénnyel, vagy pedig az időzítővel állítsd be az éjszakai adagolást. Utóbbit úgy értem, hogy pl 2 óránként kapcsoljon be félórára, vagy amennyit kitapasztalsz hogy szükséges ahhoz, hogy ne nagyon térjen el a nappali szinttől.
Hello..
Szerintetek jó a beállítás ?
Co2 12:00-21:00 Kb 1 bubi/mp
Világítás 14:00-22:00

köszönöm
szerintem valami nincs jó beállítva , mert megjelentek algák
Twinstar 600sa fényem van..tápozás 2 naponta green aquas
 
Alapvetően jó ez a beállítás, de nagyon soktényezős a dolog.
Van-e élőlényed, ami érzékeny a pH ingadozásra és egyáltalán ingadozik-e a pH így? Mennyi gázt tolsz, milyen színű/lime-színű a DC? Hány literes az akvárium a Twinstarhoz?
Ezek csak költői kérdések voltak, mert a válaszok függvényében újabbakat kellene még feltennem. Látom, van aktivitásod, szerintem nyiss egy naplót ahová rakj fel fotót az akváról és írj le mindent a "működtetésről", így egy helyen (jó esetben a nyitó bejegyzésben) áttekinthető lesz. Jó amúgy, hogy tematikusan a megfelelő topikokban kérdezgetsz, de így meg mi tapogatózunk mindig sötétben a válaszadással.
Most például - hogy kikerestem, hogy 112 literes az akvád - azzal is találkoztam, hogy 2 hete még TF tápokat írtál, most meg már GA tápokat írsz. Akkor most mi van? Vagy tápváltás történt? Ez önmagában is könnyen lehet az algásodás kiváltója. De nem csak ez lehet a kiváltója, illetve ha az, ha nem az, a CO2 adagolásoddal kapcsolatban nem válaszol meg semmit. Érted... :)
 
Nagyon köszönöm Jopet..megfogadom a tanácsod..és nyitok majd egy topikot..
A dc checker színe limezöld de lehet hogy már sárga..
Twinstar 600sa 112 literre
Igen TF PLANTER és mikro volt,de lecseréltem ,mert írták hogy jobb egy fokkal a greenaquas
Ebből kétnaponta tápozok makró 3ml/2 nap,mikro 2ml/2 nap
Talajom JBL aquabasis,JBL Manado
Szűrő oase 350 thermo
Blue garnélák vannak,razborák,és ma vettem két vitorlást,neonok

Bocsánat hogy ennyire sokat kérdezek ,de szeretném jól beállítani az akit

Köszönöm a válaszokat
 
Egy kis segitseget kernek.. vagy én vagyok hulye vagy nem tudom.
Lenti foton a beallitasok.. es reggel 8 elott kapcsolt a magnesszelep.. (nem tudom pontosan mikor kb 3/4 kor vettem eszre)
Ekkor szetszedtem, restartoltam es ujra beallitottam a lentiek szerint es ugyanugy bekapcsolt..
(Annyi volt a kulonbseg hogy a d betus reszben 0:00 volt beallitva, ami ha jól gondolom a delay, ami vegulis mindegy)
 

Attachments

  • 20220530_075746.jpg
    20220530_075746.jpg
    73.4 KB · Megtekintések: 11
  • 20220530_075753.jpg
    20220530_075753.jpg
    89.7 KB · Megtekintések: 11
  • 20220530_075757.jpg
    20220530_075757.jpg
    83.1 KB · Megtekintések: 11
  • 20220530_075758.jpg
    20220530_075758.jpg
    73.3 KB · Megtekintések: 11
  • 20220530_075804.jpg
    20220530_075804.jpg
    85.6 KB · Megtekintések: 11
Egy kis segitseget kernek.. vagy én vagyok hulye vagy nem tudom.
Lenti foton a beallitasok.. es reggel 8 elott kapcsolt a magnesszelep.. (nem tudom pontosan mikor kb 3/4 kor vettem eszre)
Ekkor szetszedtem, restartoltam es ujra beallitottam a lentiek szerint es ugyanugy bekapcsolt..
(Annyi volt a kulonbseg hogy a d betus reszben 0:00 volt beallitva, ami ha jól gondolom a delay, ami vegulis mindegy)
Szia Máté!
Előszedtem a lepedőnyi használati útmutatót, de nem lettem okosabb. Illetve egy mondat azt sejteti velem, hogy az lehet a probléma oka (persze nem biztos): "Az időkapcsoló órába egy kis NiMH akku van beépítve."
Lehet, hogy annak lejárt az életciklusa/töltési ciklusa?
Mennyi idős az időkapcsolód?
 
Szia!
Szia Máté!
Előszedtem a lepedőnyi használati útmutatót, de nem lettem okosabb. Illetve egy mondat azt sejteti velem, hogy az lehet a probléma oka (persze nem biztos): "Az időkapcsoló órába egy kis NiMH akku van beépítve."
Lehet, hogy annak lejárt az életciklusa/töltési ciklusa?
Mennyi idős az időkapcsolód?
Tobb mint 2 éves, elfogadom ha ennyi volt, csak szeretném biztosra tudni :)
De az akku az nem csak arra szolgál, hogy ha nincs bedugva a konnektorba akkor is lehessen programozni? Azzal nincs baj. Olyan mintha mukodne benne valami random, vagy valami felulírná a programot.. nem értem
 
Ha bedugott állapotban nyomod az on/off gombot hallod, hogy kapcsol a mágnesszelep? Ha igen akkor annyi a teendő, hogy ha olyankor indítod el az időkapcsolót, amikor a m.szelepnek mennie kellene, akkor bedugsz mindent, megnyomod az on/off gombot annyiszor, amíg bekapcsol a szelep és mégegyszer, hogy átnyomd auto-ra.
A 2-es program után nincs semmi más véletlen program? Ha biztosra akarsz menni, akkor nyomsz egy resetet rajta. :)
 
Ha bedugott állapotban nyomod az on/off gombot hallod, hogy kapcsol a mágnesszelep? Ha igen akkor annyi a teendő, hogy ha olyankor indítod el az időkapcsolót, amikor a m.szelepnek mennie kellene, akkor bedugsz mindent, megnyomod az on/off gombot annyiszor, amíg bekapcsol a szelep és mégegyszer, hogy átnyomd auto-ra.
A 2-es program után nincs semmi más véletlen program? Ha biztosra akarsz menni, akkor nyomsz egy resetet rajta. :)
Reseteltem mindent, szóval a fotózott állapot a reset utáni, és mást nem csináltam az tuti. Reggel óta nem voltam otthon, de akkor kipróbálom még amit írtál.
 
Egy kis segitseget kernek.. vagy én vagyok hulye vagy nem tudom.
Lenti foton a beallitasok.. es reggel 8 elott kapcsolt a magnesszelep.. (nem tudom pontosan mikor kb 3/4 kor vettem eszre)
Ekkor szetszedtem, restartoltam es ujra beallitottam a lentiek szerint es ugyanugy bekapcsolt..
(Annyi volt a kulonbseg hogy a d betus reszben 0:00 volt beallitva, ami ha jól gondolom a delay, ami vegulis mindegy)
Nincs ilyen ketyerém, de nem lehet, hogy "d", az "napontát" jelent? Azaz minden nap 00:00-kor bekapcsol?
 
Nincs ilyen ketyerém, de nem lehet, hogy "d", az "napontát" jelent? Azaz minden nap 00:00-kor bekapcsol?
Elvileg nem, de a reset után már nem volt oda semmi beallitva, akkor is folytatta tovább.
Most h hazaertem ki van kapcsolva. Kivancsi leszek reggel.. lehet tenyleg az volt, hogy On-ról ment Auto-ra és akkor beakadt neki..
 
Sziasztok.
Most még zselatinos/élesztős rendszerrel használom az akváriumot, de jövő héttől menni fog a nagynyomású.
Jelenleg úgy oldottam meg a lekapcsolást, hogy 7-1/2 8 körül be teszem az üvegbe a diffusor-t 9-kor kapcsolnak a fények. 3 körül kiveszem (sajnos ez van, hogy csak 5 körül sikerül és 5-kor kapcsolnak le a fények.
Jelenleg közel lime zöldön megy napközben a DC.
Viszont 1 hét használat után teli lettem szőr és szakáll algával. Ezt jól gondolom, hogy a rendszertelen CO2-zés hozta és nagynomásúval ha 2 óravál a fények előtt bekapcsolom és a fények lekapcsolása előtt 2 óraval pedig kikapcsolom a CO2-t akkor már nagy valószínűséggel ez a dolog rendeződni fog?
Mindenkinek köszi a választ!
 
Sziasztok.
Most még zselatinos/élesztős rendszerrel használom az akváriumot, de jövő héttől menni fog a nagynyomású.
Jelenleg úgy oldottam meg a lekapcsolást, hogy 7-1/2 8 körül be teszem az üvegbe a diffusor-t 9-kor kapcsolnak a fények. 3 körül kiveszem (sajnos ez van, hogy csak 5 körül sikerül és 5-kor kapcsolnak le a fények.
Jelenleg közel lime zöldön megy napközben a DC.
Viszont 1 hét használat után teli lettem szőr és szakáll algával. Ezt jól gondolom, hogy a rendszertelen CO2-zés hozta és nagynomásúval ha 2 óravál a fények előtt bekapcsolom és a fények lekapcsolása előtt 2 óraval pedig kikapcsolom a CO2-t akkor már nagy valószínűséggel ez a dolog rendeződni fog?
Mindenkinek köszi a választ!
Fény lekapcsolása előtt max fél órával vagy azzal egy időben célszerű lekapcsolni a gázt. Ha 2 órával a világítási idő vége előtt elzárod, akkor túl hamar leeshet a CO2 szintje.
 
Fény lekapcsolása előtt max fél órával vagy azzal egy időben célszerű lekapcsolni a gázt. Ha 2 órával a világítási idő vége előtt elzárod, akkor túl hamar leeshet a CO2 szintje.
Ok. Köszönöm. Pont a GA-ban javasolták a 2 óravál a fény lekapcsolása előtti leállítást.
 
Back
Oldal tetejére