• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Miert nem birjak a vilagitast a halaim?

barbus

Kertész szaki
sziasztok,

a green barb-jaim egyszeruen nem akarjak megszokni a 2 db 54 w giesemann vilagitast , bar eltelt mar tobb mint egy honap. reggel mikor meg nem kapcsolnak be a fenyek, uszkalnak normalisan, de amint bekapcsolnak elsapadnak behuzodnak a novenyek ala , sot ugy elbujnak hogy nem is lathatoak.
megis mit tegyek, igy olyan mintha nem lenne hal az akiban lol ??
 
sziasztok,

a green barb-jaim egyszeruen nem akarjak megszokni a 2 db 54 w giesemann vilagitast , bar eltelt mar tobb mint egy honap. reggel mikor meg nem kapcsolnak be a fenyek, uszkalnak normalisan, de amint bekapcsolnak elsapadnak behuzodnak a novenyek ala , sot ugy elbujnak hogy nem is lathatoak.
megis mit tegyek, igy olyan mintha nem lenne hal az akiban lol ??
Hányan vannak, mekkora akváriumban? A nagy csapatokat szereti ez a hal, legalább 10 példányt, de inkább egy tucatot érdemes tartani belőlük.
 
felnott peldanyokrol van szo, vannak mar 20 an , egyutt nottek fel :)
nem tudok rajonni mi lehet veluk...
de azert kosz
 
felnott peldanyokrol van szo, vannak mar 20 an , egyutt nottek fel :)
nem tudok rajonni mi lehet veluk...
de azert kosz
Megoldás lehet bátrabb, ún. "húzó" halat/halakat betelepíteni. Nálam pl. 1 black molly tölti be ezt a szerepet.
 
az akvarium 300 L , igen kulon van kapcsolva a 2 cso, fokozatosan kapcsolodnak be.
csak a barbusok csinaljak ezt , a tobbi hal jol van
mashol van a baj.
 
mivel senkinek nincs otlete , igy hat nekem kellet h legyen :D , ime a halak egy ket modositas utan :
 
nem az eros feny volt a baj, akarmennyire is annak tunt , hanem a halak valamitol bestresszeltek ( volt egy korabbi incidens az akvariumba , gondolom attol) .
a problemat az oldotta meg, hogy betettem 5 db barbus odessat es megbatorodott a tobbi is, kb 5 perc alatt mind elojottek, azota is virgoncan mozognak, lasd video:).
 
Nem akartam új topikot nyitni, mert a kérdésem ugyanaz lenne.

Mióta LED reflektort használok az akvárium felett, a növényeim kezdenek rendbe jönni, de a paradicsomhalaimon érdekes magatartást vettem észre. Mikor felkapcsolódik a lámpa, teljesen transzba esnek, szinte mozdulatlanul lebegnek közel a felszínhez, mint éjjel, mikor alszanak. Ezzel az aktív időszakuk lényegesen csökkent, a villanykapcsolás előtti, illetve utáni pár órára. Mit tudnék tenni, hogy a halaknak is jó legyen, meg a növényeknek is?
 
Nem akartam új topikot nyitni, mert a kérdésem ugyanaz lenne.

Mióta LED reflektort használok az akvárium felett, a növényeim kezdenek rendbe jönni, de a paradicsomhalaimon érdekes magatartást vettem észre. Mikor felkapcsolódik a lámpa, teljesen transzba esnek, szinte mozdulatlanul lebegnek közel a felszínhez, mint éjjel, mikor alszanak. Ezzel az aktív időszakuk lényegesen csökkent, a villanykapcsolás előtti, illetve utáni pár órára. Mit tudnék tenni, hogy a halaknak is jó legyen, meg a növényeknek is?
Szia,
Sok félárnyékos búvóhely ahova be tudnak húzódni. Előbb vagy utóbb csak rászoknak hogy mikor kell beúszniuk a félárnyékba. A másik tippem meg egy programozható dimmer lenne, felkelő és lenyugvó nap fényét imitálva.
 
Szia,
Sok félárnyékos búvóhely ahova be tudnak húzódni. Előbb vagy utóbb csak rászoknak hogy mikor kell beúszniuk a félárnyékba. A másik tippem meg egy programozható dimmer lenne, felkelő és lenyugvó nap fényét imitálva.
Mivel reflektoros a világítás, eléggé határozott árnyékos helyek vannak, az akvárium aljzatának ötödét Anubias levelek takarják, de még egyikük sem jött rá, hogy oda kell nekik menniük, ha erős a fény.
 
Back
Oldal tetejére