• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Microsorum pteropus "needle leaves"

viktorlantos

Alapító
Admin
Származási hely: ismeretlen
magasság: 5-15 cm
szélesség: 0.5-1 cm
Fény: alacsony-magas
Hőmérséklet: 18-30 °C
Ph: 5.0-8.0
Nehézség: könnyű
Növekedési ütem: lassú

Microsorum pteropus "Needle Leaf" egy speciális változat a Microsorumok között. Különlegesen keskeny levelei teszik igazán egyedivé és könnyen felismerhetővé.
A Needle Leaf változat tömörebb formára nő és rövidebb leveleket hoz, mint a Narrow változat. Rögzíthetjük kövekhez, fához és rakhatjuk bárhova az akváriumba.
Kis akváriumban is elvan és könnyen karbantartható.

Ahogy a többi Microsorum fajnál itt is vigyázzunk, hogy a gyökerét ne temessük be különben a növény elrohad.

Egy praktikus kis trükk, hogyan növesszünk szép csokrot belőle:

http://www.littlegreencorner.com/tips_p ... leafs.html

microsorumok:
http://www.caycanhthanglong.com.vn/viet ... hp?ID=2061

img.php


Narrow vs needle leaf
 
Ilyen nekem is kellene!! :crazy:

Amióta élőben láttam meg vagyok őrülve érte!! :crazy:

Egy gyönyörű példa japánból:

7377141_21802e19895bfdd507fc83c27ba11c69_m.jpg
 
hát igen álomszép, bár sosem tudom hogy a képeden szereplő és Ázsiában népszerű Philippines fajta ugyanaz e mint a Needle.
 
Én is régóta álmodozom erről a növényről. Remélem valamikor Magyarországra is eljut.
 
A napokban hozzájutottam pár tőhöz. Nagyon szép növény, de sokkal karakteresebb mint a nagyobb Microsorumok.
Emiatt teljesen más képet adnak mintha mondjuk Narrow fajtát használtunk volna. Ha nem jól van használva szerintem negatív hatása is lehet a látványra, mert a vékony levelek "széttördelik a képet".

Nagyon vékonyak a levelei. Kb fele harmada a Narrow leveleinek. kb olyan széles egyébként mint a vallis nana levelei.

Később teszek majd fel képet ha megfelelően bebokrosodik.
 
Back
Oldal tetejére