• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Microsorum hátteres low-tech

D

Deleted member 4326

Vendég
Változatosság kedvéért megint egy low-tech akváriumot mutatok be, már megy egy ideje, de csak most kezdem naplózni. Paraméterek:

91liter (65x35x40)
Jelenleg 2 x 24w ody kettő 6500K fénycsővel, "segédfény" hátul a micróknak pedig egy 11w-os 6500K-es kompaktcsöves lámpa, egy 24w-os kínai LED-del indult, plusz kompaktcsöves lámpával ( 2x11 w)
Compo sana tóföld van alul, rajta sima kavics
Szűrés egy hátul lévő oldalpolcos rendszerű akvárium, de semmi komoly anyag nincs benne, jelenleg úgy van átalakítva, hogy csak egy ülepítőként funkcionál.
Co2, twinstar, és egyéb "kütyü" nincs
A tápot én keverem

A Microsorumok rögzítése vakondhálóra. Simán a rizómákat beszorítottam a rácsba.

20190413_145415.jpg



Összerakás után


20190413_150717.jpg


20190506_190427.jpg


20190525_183516.jpg




Mostanában:


20190723_194521.jpg

20190724_180153.jpg
 
Úgy látszik ebbe sem kell Twinstar....
Esetleg pár apró retro piros színű hal jól mutatna benne a zöld háttér előtt. (Persze a tetrák is szépek, bár kicsit sápadtak a fotón.)
 
Úgy látszik ebbe sem kell Twinstar....
Esetleg pár apró retro piros színű hal jól mutatna benne a zöld háttér előtt. (Persze a tetrák is szépek, bár kicsit sápadtak a fotón.)

Van benne látványosabb hal, neonok, csak amióta átettem a tetrákat, ők hátul kuksolnak.
 
Egyébként növénytartással nem szokott sok gondom lenni, de a Microsorum-ok nálam nem nagyon mennek. Nem tudom mi lehet a gond, lehet, hogy az extra kemény vizet nem szeretik?
 
Az akvárium átalakítás alatt van. Üzembe helyeztem egy élesztős co2 rendszert(ezzel "mid-tech" lett), főleg azért, mert szeretnék előre valami igazi terülős gyepet(jelenleg HC, ha nem jön össze a low-tech fény miatt akkor MC lesz)

A növények 2x-3x akkora leveleket hoznak, a fényt nem akarom növelni, mert így is lesz elég dolgom a nyírással.

20190923_205220.jpg
20190923_204318.jpg
20190923_205836.jpg

(Ja, ha elfelejtettem volna: a 2x24w-os odyssea mellé fölé került egy 50cm-es piros+kék ledcsík is)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Csak egy naiv kérdés. A HC az cuba? Én azt hittem cuba csak high techben működik. Ott is szarul nehezen.

Igen, a cuba. Az, hogy itt működik-e, még kérdés. ha nem, akkor marad a bevált MC( Micranthemum sp. 'montecarlo')
 
Igen, a cuba. Az, hogy itt működik-e, még kérdés. ha nem, akkor marad a bevált MC( Micranthemum sp. 'montecarlo')
Akkor jól értettem. Na ha ez megmarad... Nagyon kíváncsi vagyok. Nyilvánvaló, hogy amennyiben meg is marad, kb. 2 év mire gyeped lesz belőle. Viszont akkor lehet, hogy tartósabb, mint high techben.
 
Akkor jól értettem. Na ha ez megmarad... Nagyon kíváncsi vagyok. Nyilvánvaló, hogy amennyiben meg is marad, kb. 2 év mire gyeped lesz belőle. Viszont akkor lehet, hogy tartósabb, mint high techben.

A fény a szűk keresztmetszet, és azért egy tipikus high-techben nem nagy ördöngösség tartani. A CO2 rész megvan,az élesztő ad eleget. (bubis a növények fonákja, és jóval nagyobb leveleket hoznak)
 
Back
Oldal tetejére