• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Microrasbora kubotai - Zöld törperazbóra

Erősen gondolkozom rajtuk...a neon razbóra helyett, mivel azt képtelenség beszerezni.
 
Erősen gondolkozom rajtuk...a neon razbóra helyett, mivel azt képtelenség beszerezni.
Baromi jó fej halak. Nekem eddig ők a kedvenceim, csak sajnos a kis akváriumból kikellett telepíteni őket.
Csak ajánlani tudom őket. Az etetésük meg egyenesen élmény :)
 
Baromi jó fej halak. Nekem eddig ők a kedvenceim, csak sajnos a kis akváriumból kikellett telepíteni őket.
Csak ajánlani tudom őket. Az etetésük meg egyenesen élmény

Galaxyk mellé gondolom, mert azok elég fostosak, bár most van pár egyed akik a frontüvegre vannak tapadva folyamatosan.
Egy 20-as brigádot el tudnék belőle képzelni nálam. Mivel eteted őket?
 
Nálam alig látszanak a fehér háttér miatt. Valamire le kéne cserélni őket. Egyébként nagyon szépek.
 
Galaxyk mellé gondolom, mert azok elég fostosak, bár most van pár egyed akik a frontüvegre vannak tapadva folyamatosan.
Egy 20-as brigádot el tudnék belőle képzelni nálam. Mivel eteted őket?
Sima sera Vipan lemezes táppal (apróra törve)- imádták -, illetve planktonnal, de szerintem banánféreggel is jól ellennének.
A mai fejemmel lehet még beiktatnék Tetra pro colour-t is összetörve.
 
Szerintem minden ilyen méretű kicsit izgága hal összeszedi a kicsiket.
Sok növény, búvóhely kell, de azért nem fognak olyan szépen gyarapodni mintha nem lennének a halak.


Megfordítanám a kérdést.
Amano garnélákkal együtt tartva tudnak szaporodni ezek a kis "zöld szörnyetegek" ? :)
 
Amano garnélákkal együtt tartva tudnak szaporodni ezek a kis "zöld szörnyetegek" ? :)

Társasban nem. Mondjuk sosem figyeltünk oda erre, hogy olyan körülmények között tartsuk. Nem ez volt a cél. Így viszont a legtöbb növényesben tartott hal nem szaporodik.
 
Ránézésre szerintetek lehet valami betegsége?
Valamiért az orra fehér lett.
+
Már hozzám kerülésük óta,(február) a legnagyobb volt a hat közül, de most mintha a hasa még a szokásosnál is nagyobb volna. Vagy csak jóllakott?
Elevennek most is eleven, védi a területét és ha másik példány oda téved, elég hamar kizavarja.
Remélem csak belelátok olyat, ami nincs is.

 
Ránézésre szerintetek lehet valami betegsége?
Valamiért az orra fehér lett.
+
Már hozzám kerülésük óta,(február) a legnagyobb volt a hat közül, de most mintha a hasa még a szokásosnál is nagyobb volna. Vagy csak jóllakott?
Elevennek most is eleven, védi a területét és ha másik példány oda téved, elég hamar kizavarja.
Remélem csak belelátok olyat, ami nincs is.

Nálunk volt hasonló, 2 rasbora szája nézett ki úgy mint nálad. Egy penészgomba, ha minden igaz (google cottonmouth fish), akkor is előjöhet, ha megsérti a hal és elfertőződik. Mi Seachem Paraguardot adagoltunk két hétig és elmúlt nekik.
 
Nálunk volt hasonló, 2 rasbora szája nézett ki úgy mint nálad. Egy penészgomba, ha minden igaz (google cottonmouth fish), akkor is előjöhet, ha megsérti a hal és elfertőződik. Mi Seachem Paraguardot adagoltunk két hétig és elmúlt nekik.

Köszönöm.
Azon nem csodálkoznék ha felsértette volna az orrát, mert szó mi szó elég harcias jószág.
Apropó.
Ha jól tudom, ezek csapathalak. De nálam csak néha. :)
Én azt veszem észre, hogy kiválasztanak maguknak egy területet az akváriumban, és úgy őrzik, mint a házőrző kutyák. Ez a nagy különösen, és egyre hevesebben.
A többiek, meg elbújnak a levelek mögé egy pár centis kis zugba és ott "remegnek", vagy a mohás ág másik oldalára húzódnak, hogy legalábbis ne legyenek szem előtés.
Persze néha azért összeállnak, ha megrémülnek egy pillanatra, de ez a ritkább.
Ez mennyire normális ezeknél a halaknál? 30 literre van 6db. (+2 Törpe szívóharcsa + 5 amano) A növényzet is elég dús.
Kb az úszótér 1/3 ezé az egy halé, a többin osztoznak a többiek. :)
 
Köszönöm.
Azon nem csodálkoznék ha felsértette volna az orrát, mert szó mi szó elég harcias jószág.
Apropó.
Ha jól tudom, ezek csapathalak. De nálam csak néha. :)
Én azt veszem észre, hogy kiválasztanak maguknak egy területet az akváriumban, és úgy őrzik, mint a házőrző kutyák. Ez a nagy különösen, és egyre hevesebben.
A többiek, meg elbújnak a levelek mögé egy pár centis kis zugba és ott "remegnek", vagy a mohás ág másik oldalára húzódnak, hogy legalábbis ne legyenek szem előtés.
Persze néha azért összeállnak, ha megrémülnek egy pillanatra, de ez a ritkább.
Ez mennyire normális ezeknél a halaknál? 30 literre van 6db. (+2 Törpe szívóharcsa + 5 amano) A növényzet is elég dús.
Kb az úszótér 1/3 ezé az egy halé, a többin osztoznak a többiek. :)
Nem ismerem a lelkivilágukat, de hogy van, az biztos!
Csak viszonyítási alapként írom:
- 4 db oto-ból: 1 db néha előjön, 1 db nagyon ritkán előjön, 2 db soha nem jön elő (nappal)
- 10 db neon-ból: 1-1 db az akvárium két végében a növények között bújkál, csak kajára jönnek elő, 6 db vidáman úszkál, sokszor csapatban (de, ha tele a hasuk, akkor a növények között magányosan "ejtőznek")
- 8 db razbóra-ból: 1 db az előtérben a kajáló garnélák fölött kőröz, mintha a nyáját őrizné :) , kb. 1 dm2 területen. Ha bármilyen hal arra merészkedik, azonnal elüldözi (ha 5-6 db hal úszik arra, azoknak is nekimegy, kivéve az oto-kat, azokat nem bántja. A többiek vidáman együtt úszkálnak.
 
microrasbora_kubotai.jpg


a Microrasbora kubotai is Mianmar területéről az Inle Lake-ből származik. Azt gondolnánk, hogy mint általában a Dél-Kelet Ázsiai halaknak, a lágy és enyhén savas víz kedvez nekik, de ez nem igaz! A félkemény 5-10 nK keménységű vizet és a 7,2-7,4 közötti pH-t kedvelik. Ilyen

Mennyire igaz ez a 7.2-7.4-s PH? A neten sehol sem találtam máshol ilyen adatot, mindenhol 6.0, 6.5 -7.0-s PHt irnak. Honnan van ez az adat?

Az igaz hogy az Inle Lake erősen lúgos, de a netes források szerint a környéken még több kisebb vízben is megtalálható.

Vagy ez csak az optimális PH számukra pl. szaporodáshoz? Kicsit túl szűknek tartom ezt a PH tartományt, különös tekintettel hogy az Inle Lake Ph-ja is erősen változik az esős évszakkokban, ennél sokkal nagyobb mértékben.
 
Mennyire igaz ez a 7.2-7.4-s PH? A neten sehol sem találtam máshol ilyen adatot, mindenhol 6.0, 6.5 -7.0-s PHt irnak. Honnan van ez az adat?

Az igaz hogy az Inle Lake erősen lúgos, de a netes források szerint a környéken még több kisebb vízben is megtalálható.

Vagy ez csak az optimális PH számukra pl. szaporodáshoz? Kicsit túl szűknek tartom ezt a PH tartományt, különös tekintettel hogy az Inle Lake Ph-ja is erősen változik az esős évszakkokban, ennél sokkal nagyobb mértékben.

Igen, ez csak a szaporítás "szűk" pH-ja. Nálunk boldogan élnek egy lágy-savas (kb 6,5 pH - 4-5 KH) vízben, de ikrázás sosem volt.
 
Sziasztok! Az igaz, hogy nagyon látványos kis halak, de nálam nagyon agresszívak, hiába a leírás, hogy békés csapathal. Mióta bekerültek, a neonokat alig látom, de mindenkit megkergetnek, ha a közelébe mennek. Időnként egymást is kergetik.
 
Ránézésre szerintetek lehet valami betegsége?
Valamiért az orra fehér lett.
+
Már hozzám kerülésük óta,(február) a legnagyobb volt a hat közül, de most mintha a hasa még a szokásosnál is nagyobb volna. Vagy csak jóllakott?
Elevennek most is eleven, védi a területét és ha másik példány oda téved, elég hamar kizavarja.
Remélem csak belelátok olyat, ami nincs is.


Bár jó pár éves már a bejegyzés, de a napokban én is hasonló viselkedést fedeztem föl az egyik kubotainál: nagyobb has és terület védés.
Később vettem észre az ivadékokat. Feltételezem azokat védelmezi a nőstény.
Úgyhogy, ha más is hasonlót tapasztal, akkor elképzelhető, hogy lehet ivadékokat keresgélni. 😉
Remélem 1-2 azért túlél majd...
 
Back
Oldal tetejére