• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Micranthemum Sp. Monte Carlo

Micranthemum Monte Carlo 2014-03-10

Az a kérdés hogy az egy hete ültetett növények miért olvadtak el? Amazonia talaj. Co2 Ada távozás megy.6c2baff2338d808f63d7b8d68a3ba3d2.jpg ilyen volt egy hete és ilyen lett b1b4b00ee7855d17cd2c2f3cd9f6ff6a.jpg
 
Jelenleg 1 hete indítottam az akvariumot. Így minden nap 30-50 százalékos víz cserét csinálok. Mától viszont két héten keresztül kétnaponta utána pedig hetente fogok.
 
30 liter. 6w dennerle LED .

Valószínű több dolog is hibázik kicsit és azok össz hatása már ezt okozza, de távolról nem fogjuk tudni kideríteni. Viszont az a 6W-os denerele tuti ludas. Ez nagyon kevés fény bármire.
Ekkora akva felett 1000Lumen lenne a beugró. Nem mondom, hogy ne tudna ezzel az 500lm-el csinálni valamit egy tapasztalt kertész, de kezdőként a határon táncolni lehetetlen.


Ez jó lenne oda, de ne vedd meg, nem azt mondom, hogy kell neked egy ilyen.
A 10 éves gyerekem nagyon akart akvakertészkedni és megkérdezte használhatja-e a régi pici akváriumot. Nem tudtam lebeszélni róla. Mivel nem volt semmit technika itthon hozzá.
Volt itthon egy gagyi kínai belső szűrő, tejfölös doboz űrtartalommal. Megtöltöttük mátrixxal. Felkapcsolt neki egy ASZTALI 40W-os lámpát 6 órára és olyan akvárium lett belőle hogy leesett az állam.
Ez 3 éve volt. MC is nőtt benne mohák is. Lassan mert CO2 nem volt. Meg volt azért algája is.
Nem tudom van-e még abban az akvában MC vagy mind elmállott, de ha nincs más, adj neki egy asztali lámpát 6 órára. Nézd meg a fény volt-e a baj. Minden izzóra ma már rá van írva mekkora lument ad le. Keress olyat ami 400-600Lumenes és a dennerle MELLÉ rakd be. Tehát ne helyette.

8 órát menjen a dennerle, egyszerre mellette 6 órát az asztali lámpa 1 hónapig. így lesz egy intenzív idő is a világításban amikor megkapja az 1000 lument
Ha nincs 2 időzítőd akkor 7 órára rakd a kettőt egyszerre.

1 hónap után az MC-nek be kellene töltenie a talajt. S akkor majd elgondolkodhatsz, hogy merre lépj a világítással ha tényleg ez volt a hiba.
Az az MC ami az utolsó képen van már nem hiszem, hogy be fogja teríteni a talajt.
 
Ez a szet ami neked van garnélázásra van. Beraksz 2-3 sziklát. Körülöntöd fehér homokkal. Választasz valami rendkívül alacsony fényigényű növényt pl Anubias és még CO2 sem kell neki.
Piros garnélák meg csodásan mutatnak a fehér homokon.


Ezek közül a növények közül választhatsz ezzel a fénnyel, de nem ismerem a teljes listát. Nem tudom melyik bírja a rendkívül alacsony fényt. Anubias biztosan.
A montecarlo már közép kategória az 500lm-es fénnyel nem fog elmenni. Nekem 30C fokos emeleti nano akvában is nő rendesen. Nem mondom, hogy optimális neki, de nő. Ezt arra írtam, hogy a 27 fokon aggódtál.
 
Ez a szet ami neked van garnélázásra van. Beraksz 2-3 sziklát. Körülöntöd fehér homokkal. Választasz valami rendkívül alacsony fényigényű növényt pl Anubias és még CO2 sem kell neki.
Piros garnélák meg csodásan mutatnak a fehér homokon.


Ezek közül a növények közül választhatsz ezzel a fénnyel, de nem ismerem a teljes listát. Nem tudom melyik bírja a rendkívül alacsony fényt. Anubias biztosan.
A montecarlo már közép kategória az 500lm-es fénnyel nem fog elmenni. Nekem 30C fokos emeleti nano akvában is nő rendesen. Nem mondom, hogy optimális neki, de nő. Ezt arra írtam, hogy a 27 fokon aggódtál.

A lámpát biztos le cserelem. Holnap megrendelem a TWINSTAR 300 c azt hiszem az 1600 lumen és pont az akvárium fole tudom tenni. Meg egy dolog amit beszerzek az az ozmo készülék. Mindent optimalisrabe fogok lőni , úgy már működnie kell! De ezekhez majd segítség is kell ezért sokat olvasok és kérdezek. Amúgy az Mc bol már szinte semmi sincs. Néha Mini levelek ki nőnek aztán szarban el is válnak. Par nap és semmi sem lesz.
 
A lámpát biztos le cserelem. Holnap megrendelem a TWINSTAR 300 c azt hiszem az 1600 lumen és pont az akvárium fole tudom tenni. Meg egy dolog amit beszerzek az az ozmo készülék. Mindent optimalisrabe fogok lőni , úgy már működnie kell! De ezekhez majd segítség is kell ezért sokat olvasok és kérdezek. Amúgy az Mc bol már szinte semmi sincs. Néha Mini levelek ki nőnek aztán szarban el is válnak. Par nap és semmi sem lesz.
Az lehet sok lesz. Hosszútávon jó döntés, de kezdőnek rizikós lehet. A magas fény több algát jelent. ezzel pont a felső határt lövöd be a jelenlegivel meg az alsót.
Nem lebeszélni akarlak mert tuti vissza lehet dimmelni gyárilag és tud 80%-on is ketyegni. Amitől kapsz egy nagyon jó fényt, amit könnyű kezelni, mert a növények 70%-nak elég és lehet mellette hibázni. Kevésbé melegszik és tovább él a lámpa.
 
Kérdésem le na. Ha fel szakad... Akkor újra kell ültetni gondolom. Kövekkel nem tartható lent?
Anno @Luigi13 -tól kaptam egy 20x20cm monte carlo gyepszőnyeget, ami nálam sosem nőtt volna meg, de így pont méretre volt vágva a kis kockám aljába.
Egy dragon kővel súlyoztam le középen, a sarkokban meg talajt szórtam rá.
Gyönyörűen megmaradt, a garnélák is imádták, meg persze én is.
Aztán jött a nyári meleg, szépen felszállt és onnantól menthetetlen volt.
Azóta is csak a másokét csodálom és irigylem.🤪
 
Anno @Luigi13 -tól kaptam egy 20x20cm monte carlo gyepszőnyeget, ami nálam sosem nőtt volna meg, de így pont méretre volt vágva a kis kockám aljába.
Egy dragon kővel súlyoztam le középen, a sarkokban meg talajt szórtam rá.
Gyönyörűen megmaradt, a garnélák is imádták, meg persze én is.
Aztán jött a nyári meleg, szépen felszállt és onnantól menthetetlen volt.
Azóta is csak a másokét csodálom és irigylem.🤪
Hasonló a helyzet nálam is. Szét bontottam a nagyobbik akvát. Abból raktam 2db kicsi akváriumba. Sajnos költözéskor felszakad az egész. Most én is súlyozom körbe hátha belenő a gyökérzete a talajba. Sajnos vár rá még 1 költöztetés , ha lent marad örülök ha nem akkor a költözés után újra ültetem.
 
Back
Oldal tetejére