• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Micranthemum Sp. Monte Carlo

Micranthemum Monte Carlo 2014-03-10

Áttetsző lett néhol a monte carlóm levele az mitől lehet? Sehol nem találtam erre topicot. Alga sehol sincs.
 
Valahogy nem viszi semmire az MC-m. Két hete megnyírtam, hogy egyenletes legyen, de nem igen akar új leveleket hozni. Foltokban ráadásul barnul, feketedik, mintha ecsetesedne, elvileg az áramlás ott már nem lehet nagy, ahol vannak. 7-7ml MIC/MAC megy naponta és 6ml Carbo, 62w/l most a világítás, napi 9 óra. CO2 megy. Mi lehet kevés?
 
Valahogy nem viszi semmire az MC-m. Két hete megnyírtam, hogy egyenletes legyen, de nem igen akar új leveleket hozni. Foltokban ráadásul barnul, feketedik, mintha ecsetesedne, elvileg az áramlás ott már nem lehet nagy, ahol vannak. 7-7ml MIC/MAC megy naponta és 6ml Carbo, 62w/l most a világítás, napi 9 óra. CO2 megy. Mi lehet kevés?
0,62 watt/liter?
 
Az kevés lesz.
Illetve nagyon nem szereti, ha tövig vissza van vágva. Vágás után 2-3 hét mire újra beindul, ha túl alacsonyra van vágva.
0,73w/l-t tudok még produkálni (3*39). Amúgy problémának érzem még a víz keménységet is, most 14-15-s.
Kb. 1 cm magasra vágtam az egészet. Az új levelei is olyan picikék.
 
0,73w/l-t tudok még produkálni (3*39). Amúgy problémának érzem még a víz keménységet is, most 14-15-s.
Kb. 1 cm magasra vágtam az egészet. Az új levelei is olyan picikék.

Na akkor ezért nem ment nálam sose a gyep... (4x39)
Régóta agyalok a 6x39-en de Viktor szerint az már nagyon sok fény...
HQI-ból mennyi kellhet egy 225-ös fölé? 2x150?
 
0,73w/l-t tudok még produkálni (3*39). Amúgy problémának érzem még a víz keménységet is, most 14-15-s.
Kb. 1 cm magasra vágtam az egészet. Az új levelei is olyan picikék.
Az 1cm alacsony. Nem gond, csak várni kell vele. Nem tudom milyen foncsorod van a lámpádban, de ha nem profi, akkor még a 4x39 watt sem sok.
A vízzel kapcsolatba: Vegyél egy RO-t, ha nem akarsz szenvedni.
 
Na akkor ezért nem ment nálam sose a gyep... (4x39)
Régóta agyalok a 6x39-en de Viktor szerint az már nagyon sok fény...
HQI-ból mennyi kellhet egy 225-ös fölé? 2x150?
Köztes méreted van, ezért nem jó rá semmilyen gyári megoldás.

Az 1x150 Watt nagyon kevés, 2x150 meg túl sok.
6x39 Watt dimmelve lenne a legjobb, vagy egy dimmelhető LED lámpa.
 
Köztes méreted van, ezért nem jó rá semmilyen gyári megoldás.

Az 1x150 Watt nagyon kevés, 2x150 meg túl sok.
6x39 Watt dimmelve lenne a legjobb, vagy egy dimmelhető LED lámpa.

Igen, kezdek rájönni :) Már gyűjtök a dimmelhetős Giesemann-ra :), vagy valami 250W-os T5-ös kombóra, de szerintem azt nem tudom annyira leengedi, hogy 100cm szélességet elintézzen.
De egy 6x39-et ha 80%-ban futattok az a fényerősséget is leveszi, és lehet nem kapna az alja elég fényt nem?
 
Három hete ültettem be a növénykét és mozdulatlannak tűnik. Pedig a lámpa felkapcsolása után 2-3 órával elég rendesen eregeti a bubikat. Van tippetek mi lehet a gond? A parvula és lángmoha rendesen növekszik.
 
Három hete ültettem be a növénykét és mozdulatlannak tűnik. Pedig a lámpa felkapcsolása után 2-3 órával elég rendesen eregeti a bubikat. Van tippetek mi lehet a gond? A parvula és lángmoha rendesen növekszik.
Az alzatban sem növekszik?
 
Back
Oldal tetejére