• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Micranthemum Sp. Monte Carlo

Micranthemum Monte Carlo 2014-03-10

viktorlantos

Alapító
Admin
Több topikban beszéltünk már róla. Sajnos nem látok rá esélyt, hogy a következő hetekben a Tropica átnevezi az Elatine néven árult növénykét, így a korrektség végett inkább nevezzük nevén ezt a gyönyörű növényt.

Ő a Micranthemum Monte Carlo.
Aki ismeri a nagy Micranthemum Umbrosum növényt és szerette a kis kerek leveleit, gyönyörű üde zöld színét, itt ugyanazt meg lehet találni egy olyan növényben, ami előtéri, nagyon alacsony marad (szinte nyírás sem kell).

Levei puhábbak egy Elatine növénynél inkább a HC-hoz hasonlítanám.
Levél mérete a HC-nál nagyobb, de glosso és marsileahoz képest fele akkora kb.

Ahogy a nagy tesó az umbrosum, a Monte Carlo is nagyon szapora növény. Az indáival megfelelő körülmények között gyorsan befutja a neki szánt helyet.

Természetben Dél-Amerikában:
AZ1110-8 : ホシクサとクリプトコリネとカレーライスなお話

i=http%253A%252F%252Fpds.exblog.jp%252Fpds%252F1%252F201011%252F20%252F78%252Fa0067578_7402512.jpg,small=800,quality=75,type=jpg


i=http%253A%252F%252Fpds.exblog.jp%252Fpds%252F1%252F201011%252F20%252F78%252Fa0067578_7405627.jpg,small=800,quality=75,type=jpg


Akváriumban a boltban:

Itt még kevesebb fényt kapott. Azóta feltornáztuk kicsit a fényt és gyönyörű zöld szőnyeg készül belőle.


Green Aqua Showroom
by viktorlantos, on Flickr

Töm Barr akváriuma:

Montecarloangel542013_zps0be96616.jpg


NLPGsmallpic.jpg


Micrantherum monte carlo | UK Aquatic Plant Society
Micranthemum(?) sp. "Montecarlo-3" : Neue und besondere Wasserpflanzen - Aquascaping - Aquarium - Wasserpflanzen - Flowgrow

Nem különösebben nehéz növény. Ha nincs elég fény, azokon a részeken nem terjed megfelelően. Érdemes nyitott részekre ültetni. CO2-vel nem annyira igényes mint a HC. Kevesebbel is beéri. A hosszú indák miatt viszonylag könnyen ültethető. És sanszos, hogy fél év múlva sem szakad fel az aljzatból.

Ami még fontos és megfontolandó. Ahogy a HC és az Elatine is a Micranthemum is rengeteg levelet hoz. Így nyírás után is jól néz ki, már ha egyáltalán nyírni kell. Nem úgy mint a Glosso, Marsilea stb, ahol nyíráskor leginkább csak a gyökerek maradnak hátra.

A Green Aqua-ban Tropica Zselés formában van jelen a növény. Elatine Hydropiper néven. Ne tévesszen meg a növény Micranthemum Monte Carlo, amíg a valódi Elatine át nem veszi a helyét.
 
nekem is kéne, de inkább előbb visszafogom magam, és megnézem, mire jut a törzskönyvezett elatine:)
 
Megvettem az első adagot. Beültettem. hát nem egy GA-s elatine. Lehet jó mélyre dugni, remélhetőleg nem rohad ki és kikapálni sem nagyon tudják. Egy dobozból egy 20x10 cm-es helyet sikerült jó sűrűn beültetni. A színe egyenlőre eltér a többi növényemétől, de remélem, ha szépen meggyökerezik, akkor beolvad majd. Egyenlőre pozitív a tapasztalat! :)
 
Megvettem az első adagot. Beültettem. hát nem egy GA-s elatine. Lehet jó mélyre dugni, remélhetőleg nem rohad ki és kikapálni sem nagyon tudják. Egy dobozból egy 20x10 cm-es helyet sikerült jó sűrűn beültetni. A színe egyenlőre eltér a többi növényemétől, de remélem, ha szépen meggyökerezik, akkor beolvad majd. Egyenlőre pozitív a tapasztalat! :)
hogy érted, hogy eltér? milyenebb?
 
Viktor,a shopban hogy találom meg ezt a növényt ?
Vagy csak válasszam ki az Elatint és írjam be hogy nekem a MŰ kell ?
 
Viktor,a shopban hogy találom meg ezt a növényt ?
Vagy csak válasszam ki az Elatint és írjam be hogy nekem a MŰ kell ?

:) Azért nem tettem fel, mert attól tartok holnap a Tropica rendes elatine-t szállít helyette, ha megelégelik a panaszokat. :)
Eredeti nevén meg nem mehet mert olyan csomagolása. Ördögi kör.

Nah mind1. Most megcsináltam. Infokat még kiegészítem, de már tudtok rendelni:
Micranthemum Sp. Monte Carlo TC most csak 1500 Ft - Green Aqua

:)
 
Back
Oldal tetejére