• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Micranthemum Sp. Monte Carlo

Micranthemum Monte Carlo 2014-03-10

A HM-el tudok valamit tenni? Eléggé stagnál.
0,5W/l fény, 8 óra időtartam. TF macro naponta 1,5 ml, folyékony CO2 naponta 1,5ml, TF planter 2-3 naponta 1,5ml. 96l (netto kb 78)
Lehet a fényed kevés azért nyurgul az mc is.
Próbálj emelni rajta időben egy fél órát elsőre és nézd a változást.
Tf tápozást nem ismerem nem tudok érdemben hozzá szólni.
 
Lehet a fényed kevés azért nyurgul az mc is.
Próbálj emelni rajta időben egy fél órát elsőre és nézd a változást.
Tf tápozást nem ismerem nem tudok érdemben hozzá szólni.
Köszönöm!
Emelek a fényen.
Mennyi idő, míg érzékelhető a változás? 1 hét? 2 hét?
 
Sziasztok! Kb 3 hete nyírtam utoljára a montecarlot. Viszonylag gyakran nyírom, de eddig mindig csak a tetejéből vágtam picit... hiba volt, mert elég vaskosra nőtt. Szerettem volna véknyítani a szőnyegen, így 2 centire bevágtam. Nos elég ramatyul néz ki, elbarnult a szára és nem akar új hajtásokat hozni. Legyek türelmesebb, vagy van valami megoldás? Esetleg adjak neki tápanyag rudat?
 
Sziasztok! Kb 3 hete nyírtam utoljára a montecarlot. Viszonylag gyakran nyírom, de eddig mindig csak a tetejéből vágtam picit... hiba volt, mert elég vaskosra nőtt. Szerettem volna véknyítani a szőnyegen, így 2 centire bevágtam. Nos elég ramatyul néz ki, elbarnult a szára és nem akar új hajtásokat hozni. Legyek türelmesebb, vagy van valami megoldás? Esetleg adjak neki tápanyag rudat?
Szerintem idézzük meg @Gyukker fórumtársunkat. A naplójában láthatod, hogy MC ügyben perfekt... 👌
 
Sziasztok!

Költözés miatt szét kellett szednem az akváriumot így a növényeket is kiszedtem. Több tenyérnyi MC van most ideiglenesen egy átmeneti akváriumban. Ha új akváriumot rendezek be, hogyan tudom lentmaradására bírni ezeket a MC-gyeptéglákat? Jó lenne így egyben újratelepíteni!
 
Sziasztok!

Költözés miatt szét kellett szednem az akváriumot így a növényeket is kiszedtem. Több tenyérnyi MC van most ideiglenesen egy átmeneti akváriumban. Ha új akváriumot rendezek be, hogyan tudom lentmaradására bírni ezeket a MC-gyeptéglákat? Jó lenne így egyben újratelepíteni!
Szerintem ekkora méretben nem lehet. Inkább kisebb részekre szedd szét...
 
Sziasztok!

Költözés miatt szét kellett szednem az akváriumot így a növényeket is kiszedtem. Több tenyérnyi MC van most ideiglenesen egy átmeneti akváriumban. Ha új akváriumot rendezek be, hogyan tudom lentmaradására bírni ezeket a MC-gyeptéglákat? Jó lenne így egyben újratelepíteni!
Próbálkoztam én is, kisebb nagyobb sikerrel. A legtutibb ha szétszeded, de ha mindenképp egyben szeretnéd, akkor tehetsz egy próbát. Én úgy csináltam, hogy hurkapálcikát "V" alakra törtem és azokkal szúrtam le a talajba több ponton. Működött!
 
Montecarlo milyen hiánynál kezdi el hullatni a levelét? Fény? Tápanyag? Kis úszó levelek lesznek a víz felszínén és mintha szaporodnának. Gyökerük is van. 2-3 hét alatt belepnék az egész akvát, elzárva a fényt ha nem szedném le őket.
 
Montecarlo milyen hiánynál kezdi el hullatni a levelét? Fény? Tápanyag? Kis úszó levelek lesznek a víz felszínén és mintha szaporodnának. Gyökerük is van. 2-3 hét alatt belepnék az egész akvát, elzárva a fényt ha nem szedném le őket.
Ez nem inkább valami úszó növény lesz?
 
Ez nem inkább valami úszó növény lesz?
Nem hiszem. Én ezt már sokszor észrevettem. 2 éve vettem 2 zselés csomaggal GA-ban, feltettem rácsos padra felakasztottam az akvárium szélére, hogy átépítésre dupla akkora adagom legyen és elkezdte szórni a leveleket. Füveim voltak akkor az akváriumba semmi apró leveles. Valami neki hiányzott, míg a többi növényen nem láttam hiánytüneteket.

Azt tudom még elképzelni, csak erősítsen meg valaki aki nagyobb szaki mint én, hogy a zselésben emers levelek vannak. Amikor azok átalakulnak mi lesz velük? Eldobja miután növesztett submerst? Vagy nem dobja el hanem csak elhal és elrohad? Mi lesz az emers levelekkel?
 
Montecarlo milyen hiánynál kezdi el hullatni a levelét? Fény? Tápanyag? Kis úszó levelek lesznek a víz felszínén és mintha szaporodnának. Gyökerük is van. 2-3 hét alatt belepnék az egész akvát, elzárva a fényt ha nem szedném le őket.
Esetleg nem így néz ki? IMG_20210318_110509.jpg

Mert akkor tutira nem MC. 😁Be lehet hozni néhány hallal is...békalencse
 
Köszönöm, igen ilyesmi. De az MC levele is ilyen. Oké ha mindenki azt mondja MC ilyet nem csinál én elhiszem.
Ha ráismertél, akkor biztosan békalencse. 😉Mondjuk csak viccből tettem képet róla... 🤣🤣🤣 @cs_z_ kolléga finom revezetése adta az ötletet. 🤭
Ha biztosra akarsz menni, lősz egy képet oszt mögsavazzuk...
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére